Eurowizja 2015, A Dal 2015, Polska na ESC

Węgierska stawka w komplecie

Dziś rano telewizja MTV podała nazwiska 10 uczestników preselekcji „A Dal”, tym samym uzupełniając stawkę konkursową. Łącznie w ćwierćfinałach wystartuje 30 kandydatów, którzy podzieleni będą na trzy grupy. W każdej grupie jurorzy i widzowie głosujący za pomocą specjalnej aplikacji wskażą 5 zwycięzców, którzy trafią do półfinałów. Pozostała piątka weźmie udział w ponownym głosowaniu, a o dodatkowym zwycięzcy zadecydują jedynie widzowie wysyłający smsy. Oznacza to, że z każdego ćwierćfinału do rundy półfinałowej trafi aż 6 utworów. Preselekcje rozpoczną się 24 stycznia, a finał zaplanowano na 28 lutego.

Wśród 10 nowych kandydatów znajdziemy kolejną uczestniczkę programu „Megasztar” – Henriettę Der urodzoną w Wojwodinie. Będzie też  niezwykle doświadczona 50-letnia wokalistka Ildiko Keresztes, która urodziła się w Rumunii i … ma polską Wikipedię. O udział w Eurowizji powalczą też uczestnicy „X-Faktora” – Gergo Olah (foto) i Adam Szabo, który już wcześniej startował w selekcjach narodowych. W „A Dal” ponownie pojawi się też formacja New Level Empire.

Pełną listę kandydatów znajdziecie TUTAJ. Fragmenty opublikowanych utworów dostępne są na oficjalnej stronie konkursu TUTAJ, a część z nich (w całości) znaleźć można np. na YouTube.

TELEGRAM TELEGRAM

Edurne nie będzie reprezentować Hiszpanii na ESC 2015, chociaż była o to proszona. Telewizji hiszpańskiej nie podoba się to, że wokalistka chciałaby zaśpiewać utwór w pełni po angielsku, stąd rozmowy zostały przerwane. Według nieoficjalnych informacji, TVE prowadzi teraz negocjacje z Dianą Navarro (foto) i Raulem Gomezem.

Według informacji podanych podczas audycji „Dobry Wieczór Europo” Margaret została zaproszona przez TVP do udziału w Eurowizji 2015. Na razie nie wiadomo, czy wokalistka przyjmie tę ofertę i będzie reprezentować Polskę w Wiedniu. Fani są podzieleni w tej sprawie – jedni uważają, że Margaret byłaby dobrą przedstawicielką kraju, inni są zdania, że jej wokal nie jest najlepszy i taki wybór zakończyłby się porażką.

Zapraszam do głosowania w pierwszym notowaniu eurowizyjnej listy przebojów tworzonej przez czytelników Dziennika Eurowizyjnego. Formularz do głosowania dostępny jest TUTAJ.  UWAGA! Głosowanie trwa do soboty do godz. 9:00! 

%d blogerów lubi to: