OGAE GŁOSUJE

Zbieranie punktacji z europejskich oddziałów OGAE trwa! Kolejne głosy dotarły z Włoch i Wielkiej Brytanii. OGAE Italy 12 punktów dało (spodziewanie) San Marino. 10 punktów zdobyła Norwegia, a 8 Wielka Brytania. Pozostałe noty: 7- Dania, 6- Holandia, 5- Gruzja, 4- Niemcy, 3- Islandia, 2- Azerbejdżan i 1- Francja, dla której jest to pierwszy punkt w tegorocznym rankingu. Z kolei brytyjscy fani najwyżej ocenili Norwegię. 10 punktów otrzymały Niemcy, a 8 Dania. Pozostałe noty: 7- San Marino, 6- Holandia, 5- Gruzja, 4- Irlandia, 3- Włochy, 2- Finlandia i 1- Szwecja.

Po głosowaniu 17 klubów OGAE liderem jest Dania (161 punktów), a drugie miejsce ma San Marino (122 punkty). Trzecia jest Norwegia, a w top5 jest też miejsce dla Niemiec i Włoch. Z pierwszego półfinału najwyżej oceniane są Dania, Holandia, Rosja i Ukraina, natomiast z drugiego zdecydowanymi faworytami są San Marino i Norwegia (daleko za nimi Azerbejdżan). Osiem państw z pierwszego i siedem państw z drugiego półfinału nadal nie ma punktów w rankingu.

OGAE Italy powstało w 1990 roku i od razu zaczęło odnosić sukcesy, m.in. w krótkim czasie dwukrotnie wygrało OGAE Song Contest. Pomimo ostatecznej rezygnacji Włoch z ESC w 1997 roku, OGAE nie przestało działać, a wręcz za cel postawiło sobie zachęcenie telewizji RAI do powrotu. Członkowie klubu pomagali też duetowi Jalisse w finalizowaniu spraw dot. ich udziału w Eurowizji. Po powrocie Włoch w 2011 roku OGAE odżyło. Zorganizowano m.in. imprezę eurowizyjną z udziałem Raphaela Gualazziego czy Niny Zilli. Doszło też do pierwszego w historii OGAE Italy konwentu, w którym uczestniczył np. Fabrizio Faniello.

OGAE UK to prężny klub starający się jak najlepiej promować Eurowizję w Wielkiej Brytanii. Poza członkostwem, możliwością udziału w konkursach OGAE oraz interakcją z innymi fanami, każdy stowarzyszony otrzymuje specjalny magazyn „Vision”, który wydawany jest cztery razy do roku. Kwartalnik w całości poświęcony jest Eurowizji. Co roku organizowane są spotkania fanów – konwenty, a dodatkowo w każdy drugi czwartek miesiąca londyńscy fani spotykają się w klubie Retro, gdzie bawią się do eurowizyjnej muzyki i biorą udział w specjalnych konkursach czy quizach. Oficjalna strona to OGAE.co.uk

TELEGRAM TELEGRAM

 W Internecie pojawił się oficjalny teledysk do nowej wersji piosenki „Pred da se razdeni”. Wraz z nową aranżacją, pierwsza część utworu wykonywana jest przez Vlatka Lozanovskiego po angielsku. Nadal nie wiadomo, czy ta wersja zostanie zaprezentowana w Malmo. Klip dostępny TUTAJ.

 Zlatan Ibrahimović nagra video-pozdrowienia dla widzów finału Eurowizji, a jego wiadomość posłuży też jako zapowiedź utworu „We write a story”, czyli hymnu Eurowizji, który wykonany zostanie przez wszystkich uczestników i specjalny chór.

 Ryan Dolan (foto) wystąpił wczoraj w Moskwie. Video dostępne TUTAJ.

 Reprezentantka Estonii wyda wkrótce nowe wersje swojego eurowizyjnego utworu. „Et uus saaks alguse” nagrane zostało po angielsku, rosyjsku, hiszpańsku i szwedzku. Wiadomo też, że występ Estończyków będzie bardziej dynamiczny niż ten z preselekcji.

 Klapa z Mora połączyła siły z grupą Tamburasi iz ravnice i ich wspólnie wykonana „Mizerija” prezentuje się TAK.

 Opublikowano nowe video do pop-rockowej wersji utworu „Ljubav je svuda” po angielsku. Oficjalny tytuł tej wersji to „Love is all around„.

 Przypominam, że od 5 maja Dziennik Eurowizyjny nie będzie aktualizowany, a relacje z podróży do Szwecji i pobytu w Malmo znajdziecie na specjalnym blogu OGAE Polska+DE – TUTAJ.

Reklamy