OGAE GŁOSUJE

Trzy nowe punktacje zostały opublikowane w ostatnich czasie, a swoich faworytów wybrali Hiszpanie, Cypryjczycy i Azerowie. 12 punktów z Hiszpanii trafiło do Danii, 10 do Norwegii, a 8 do Włoch, czyli top3 w tym klubie wyglądało identycznie jak wyniki głosowania Polaków. Pozostałe noty: 7- Niemcy, 6- Szwecja, 5- Wielka Brytania, 4- San Marino, 3- Ukraina, 2- Rosja i 1- Holandia. W głosowaniu OGAE Cypr wygrało San Marino, które otrzymało 12 punktów. Drugie miejsce przypadło Wielkiej Brytanii, a trzecie Azerbejdżanowi. Pozostałe noty: 7- Izrael, 6- Dania, 5- Włochy, 4- Szwajcaria, 3- Norwegia, 2- Islandia i 1- Szwecja. Fani z Cypru nie przyznali żadnego punktu Grekom. Z kolei Azerowie swoją dwunastkę przyznali tak jak większość klubów – Danii. 10 punktów zdobyła Norwegia, a 8 San Marino. Pozostałe noty: 7- Rosja, 6- Niemcy, 5- Izrael, 4- Włochy, 3- Ukraina, 2- Szwecja i 1- Białoruś, dla której są to pierwsze punkty w ogólnym rankingu.

Po głosowaniu 11 klubów liderem nadal jest Dania, która ma aktualnie 104 punkty, w tym 6 dwunastek. Na drugim miejscu jest natomiast Norwegia, z wynikiem 73 punktów, a top3 zamyka San Marino (70 punktów). Włochy i Wielka Brytania utrzymują swoje miejsca w top5. Nadal znaczna grupa państw pozostaje bez punktów, bowiem kolejne punktacje obejmują raczej te same kraje, tylko w innej kolejności.

OGAE Hiszpania utworzone zostało przez pięć osób w 1987 roku. Aktualnie klub posiada ok. 450 członków i co roku organizuje spotkanie w formie panelu dyskusyjnego na temat Eurowizji i udziału Hiszpanii. Często w takim panelu udział biorą uczestnicy konkursu. Od niedawna organizowane jest przez OGAE Hiszpania szlagierowe party, które odbywa się dwa razy do roku – zawsze w innym mieście. Oficjalną stroną klubu jest OGAEspain.com

OGAE Cypr (zdjęcie u góry notki) powstało w 1989 roku, a aktualnie prezesem stowarzyszenia jest Michalis Antoniou. Członkowie starają się współpracować z telewizją CyBC i na swój sposób promować konkurs np. poprzez dystrybucję specjalnych ulotek informacyjnych. Organizowane są też spotkania przed konkursem, w celu wspólnego ocenienia teledysków do eurowizyjnych propozycji. Oficjalną stroną OGAE Cypr jest Cyprus.OGAE.net

OGAE Azerbejdżan „wykluło” się z fan klubu Mariji Serifovic, który powstał w Baku zaraz po Eurowizji 2007. Oficjalny status klubu OGAE Azerowie otrzymali w 2009 roku. Chociaż jest to młody oddział, działa bardzo prężnie, zwłaszcza w kwestii współpracy z telewizją Ictimai. Członkowie byli zaangażowani w pomoc przy organizacji Eurowizji 2012 w Baku. Misją klubu jest promocja Eurowizji w Azerbejdżanie, a muzyki azerskiej w Europie. Oficjalna strona stowarzyszenia to OGAE.az

TELEGRAM TELEGRAM

 Gianluca w tym tygodniu promował się w Rumunii i Bułgarii, aktualnie przebywa na Węgrzech, a w niedzielę wystąpi w Londynie.

 Na scenie wraz ze Zlatą Ognevich wystąpi człowiek, który ma prawie 2,5 metra wzrostu. Będzie grał wojownika, opiekującego się wokalistką w trakcie jej 3-minutowej podróży po magicznym świecie. Wojownik ma być symbolem wewnętrznej siły osób, które wierzą w spełnienie swoich marzeń mimo licznych przeciwności.

 Portal internetowy miasta Malmo opublikował już foldery informacyjne na temat szeregu imprez, które zaplanowano w EuroCafe i na terenie Folkets Park (włączając w to gejowski klub „Wonk”). W planach jest m.in. impreza krajów z grupy Big5, impreza estońska, recital Charlotte Perrelli, karaoke, projekcje Eurowizji, które organizowane były na terenie Szwecji, quizy, konkursy czy promocja lokalnych tradycji. Według władz miasta, ponad 1700 przedstawicieli prasy z 60 krajów akredytowało się przy Eurowizji.

POJEDYNKI 2013

Po zakończeniu plebiscytu „Nasz Faworyt” i zwycięstwie Danii, czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego nie przestają głosować na najlepsze utwory tegorocznej Eurowizji. Od dłuższego już czasu na grupie Facebooka trwają pojedynki „jeden na jeden”, w których głosujący muszą wybrać jeden z dwóch proponowanych utworów. W pierwszym etapie walczyły ze sobą kraje półfinałowe (na podstawie pozycji startowej). Z pojedynków zwycięsko wyszły Austria, San Marino, Słowenia (po zaciętej walce z Macedonią), Azerbejdżan, Dania, Malta, Ukraina, Holandia, Czarnogóra, Izrael, Białoruś, Mołdawia, Norwegia, Cypr, Gruzja i Szwajcaria. W drugim etapie pary powstały na podstawie aktualnych wyników rankingu Big Poll 2013 ze strony Eurovisioon.ee (1. miejsce walczyło z ostatnim, drugie z przedostatnim itd.). Dania pokonała Maltę, Niemcy Cypr, Norwegia Mołdawię, San Marino Czarnogórę, Wielka Brytania Słowenię, Ukraina Białoruś, Holandia Hiszpanię, Austria Azerbejdżan, a Włochy Gruzję. Dwa pojedynki zaliczyć należy do bardzo wyrównanych – Szwecja pokonała Francję, a Izrael Szwajcarię, jednak te dwa przegrane kraje otrzymały ponowną szansę na awans do III etapu. Ich walka zakończyła się remisem, a decyzją administratora grupy awans uzyskała Francja.

Aktualnie trwa III etap, w którym pary układane są wg nowego klucza. Już pierwszy pojedynek okazał się niezwykle zacięty, ale ostatecznie Włochy wyeliminowały Cascadę, reprezentację Niemiec. Aktualnie trwa pojedynek Danii z Izraelem. Aby głosować, należy dołączyć do grupy Dziennika Eurowizyjnego na Facebooku – TUTAJ.

Reklamy