Gdzie znaleźć utwory? (cz.3)

Informacje o utworach z pierwszego półfinału TUTAJ, z drugiego TUTAJ. Dziś pora przyjrzeć się utworom finałowym. Włoska ballada „L’essenziale” Marco Mengoniego wydana została na najnowszym albumie wokalisty „#Prontoacorrere” oraz na składance „Sanremo 2013”. Znaleźć ją też można na iTunes, ale wszędzie dostępna jest w wersji dłużej niż 3 minuty. Eurowizyjna przeróbka (skrócona wersja, bez dodatkowych zmian) premierę będzie mieć prawdopodobnie dopiero na składance eurowizyjnej, zaplanowanej na koniec kwietnia.

Niemieckie „Glorious” to utwór, który chyba w największy sposób opanował Internet, a wszystko dzięki licznym wersjom tej piosenki. Oficjalny singiel zawiera jedynie wersję znaną z teledysku i rozszerzoną, natomiast na iTunes znaleźć można dwa dodatkowe remixy (by David May i Ryan Thistlebeck) w wersji klubowej i radiowej. Dodatkowo na terenie Wielkiej Brytanii wydany będzie singiel na którym znaleźć można aż 4 nowe remixy (z czego jeden do odsłuchu TUTAJ). „Glorious” znalazło się też na składance „The Best of Cascada” – jest tam też wersja akustyczna tego utworu. Co ciekawe, podobnie jak w przypadku Włoch, wciąż czekamy na premierę eurowizyjnej wersji „Glorious”. Prawdopodobnie znajdziemy ją na składance konkursowej.

Utwór francuski dostępny jest na iTunes – TUTAJ, z kolei brytyjskie „Believe in me” swoją oficjalną premierę miało 14 marca – na singlu znajduje się wersja eurowizyjna/radiowa i albumowa. Utwór trafił też na nowy album Bonnie Tyler, który wydany został już w Niemczech, a premierę brytyjską będzie miał 6 maja. Singiel do szwedzkiego „You” zawiera jedynie wersję studyjną, natomiast wydano go w specjalnym opakowaniu, a mały nakład sprawił, że jest to dość rzadki okaz. Akustyczna wersja również trafi wkrótce na iTunes i do innych sklepów internetowych. Hiszpańskie „Contigo hasta el final” znaleźć można np. na Amazon.

Przypominam o głosowaniu w plebiscycie „Nasz Faworyt”! Więcej informacji TUTAJ

Reklamy