Dziś krótko…

Pięciu zwycięzców na jednej scenie

Potwierdziły się doniesienia menadżerki Dimy Bilana – zwycięzca ESC 2008 będzie gwiazdą Interval Act drugiego półfinału ESC 2012. Ale nie pojawi się na scenie sam, bowiem towarzyszyć mu będą inni zwycięzcy konkursu. Specjalny występ przygotują wspólnie Marija Serifovic, Alexander Rybak, Lena Meyer-Landrut, Ell i Nikki i właśnie Dima Bilan. Wokalistom towarzyszyć będą brzmienia instrumentów narodowych. Na razie nie wiemy, jakie utwory wykonają, ale organizatorzy zapewniają, że specjalnie utworzony na potrzeby ESC 2012 zespół zdobywców Grand Prix zaskoczy nas swoją prezentacją.


NASZ FAWORYT – Miejsce 7.

Wczoraj zapytałem na Facebooku czytelników o to, kogo typują do zajęcia 7. miejsca w superfinale „Naszego Faworyta” i nie pomylili się. Siódme miejsce zajęła Norwegia , czyli reprezentujący ją Tooji z utworem „Stay”. Urodzony w Iranie wokalista zdobył 366 punktów. Jak radził sobie w poprzednich rundach? W drugiej rundzie (II półfinał) zajął bardzo wysokie, 2. miejsce, zdobywając 319 punktów. W finale (IV runda) było już słabiej – dał się pokonać wielu państwom, bo zajął 7. miejsce, z wynikiem 131 punktów. W superfinale pozycję ma taką samą. A już jutro dowiemy się, kto zajął miejsce 6.

NASZ FAWORYT – Zwycięzcy konkursu

W związku z tym, że dzisiejsza notka jest krótka i nie ma większego znaczenia, to dodam dziś informację o tym, kto miał szczęście w losowaniu i zdobył główną nagrodę głosując w plebiscycie „Nasz Faworyt – Superfinał”. Przypominam, że nagrodą główną jest brytyjski singiel „Love will set you free”, który zdobyłem w konkursie w ramach London Eurovision Party 2012. Płytę (której oficjalna premiera odbyła się dopiero 7 maja) wręczył mi na scenie sam Paddy O’Connel. Pozostałe nagrody to prawo do „sms-a” w drugim półfinale (jedna osoba) i finale (dwie osoby). W związku z tym, że Polska nie bierze udziału w ESC, sms-a za te osoby wyślę z Wielkiej Brytanii. Oto wyniki losowania:

Prawo do głosowania w drugim półfinale – Bartłomiej Fortuna

Prawo do głosowania w finale – Kinga Pikuła

Prawo do głosowania w finale – Tymon Chwalisz

Singiel „Love will set you free” – Jakub Gronowski

Serdecznie gratuluję! Ze zwycięzcami skontaktuję się mejlowo.

%d blogerów lubi to: