WIADOMOŚĆ DNIA
Bracia Jedward są niesamowicie pewni siebie i wiedzą, że wygrają selekcje narodowe, by ponownie (drugi raz z rzędu) reprezentować Irlandię na Eurowizji. Ich menadżer podkreśla, że mają do wyboru mnóstwo świetnych kompozycji, więc zdobycie ponownie tytułu reprezentanta nie będzie dla nich żadnym problemem. Ostatnio bracia przyznali, że tak naprawdę czują się też reprezentantami Wielkiej Brytanii, bowiem mają w tym kraju wielu fanów. Twierdzą, że jeśli UK chce jeszcze kiedykolwiek wygrać Eurowizję, powinno właśnie im zaproponować udział w konkursie.
Bliźniacy są pewni sukcesu, ale na wszelki wypadek już teraz namawiają fanów do głosowania na nich podczas finału narodowego. Silna pozycja Jedwardów sprawia, że konkurencja się ich boi. Z udziału w selekcjach 2012 zrezygnowała Nikki Kavanagh, chociaż proponowano jej ponowny start. Wokalistka stwierdziła, że nie ma sensu brać udziału w selekcjach, w których zwycięzca jest od początku znany. Nikki zajęła 2. miejsce w selekcjach 2011 – pokonali ją właśnie bracia Jedward.
PRESELEKCJE 2012
Przypominam, że o Eurowizji można też dyskutować na Facebooku – oficjalna grupa Dziennika Eurowizyjnego znajduje się TUTAJ.

malta: Kurt Calleja – This is The Night , piosenka wymaga podrasowania, ale chwytliwa
PolubieniePolubienie
Z Malty bardzo podobają mi się 2 kompozycje:
01. Claudia Faniello – Pure
02. Deborah C featuring L.James – You Make Me Go UH UH
Są genialne i bardzo bym chciał, aby któraś z nich wygrała, ale znając gust tego państwa i jurorów wygra jakieś g*wno…
PolubieniePolubienie
Ha ha 🙂 Maya Sar reprezentantką Bośni xD
Za pierwszym razem przeczytałem Sara May :)))
PolubieniePolubienie
http://www.multicontest.fora.pl zapraszam – machina ruszyła:)
PolubieniePolubienie
Nowy singiel Jedward pt. „Wow Oh Wow” jest świetny! Lepszy, niż „Lipstick”! Mam nadzieję, że wystartują w irlandzkich preselekcjach właśnie z tą piosenką, no chyba, że przyszykują coś jeszcze lepszego!
„Z udziału w selekcjach 2012 zrezygnowała Nikki Kavanagh, chociaż proponowano jej ponowny start. Wokalistka stwierdziła, że nie ma sensu brać udziału w selekcjach, w których zwycięzca jest od początku znany.”
Ale podejście…:]. Nigdy nie wiadomo, może akurat jej piosenka spodobałaby się widzom bardziej, niż piosenka Jedward? Wszystko jest możliwe, no ale jak nie, to nie, jej sprawa, przynajmniej mniejsza konkurencja dla bliźniaków:).
PolubieniePolubienie
Polecam lekture fanpage zespołu Mistic. Jest tam info o prawdopodobnym reprezentancie Polski na ESC.
Jesli była by to prawda to głos mielibysmy OK ale mam nadzieje ze nie z tym singlem z konkursu.
PolubieniePolubienie
A skąd Mistic ma informacje o reprezentancie Polski?
Pewnie naczytali się głupot, które wypisujecie tu i na innych forach i uznali to za wiarygodne informacje.
PolubieniePolubienie
Kwestia „Wow oh wow” Jedwardów była już poruszana, nie wystartują z tą piosenką ze względów regulaminowych.
PolubieniePolubienie
A ja właśnie mam nadzieję, że z tym singlem z konkursu, czyli „Nie Mamy Nic”, bo to świetny utwór! I jakże pasuje ten tytuł do sytuacji Polski na Eurowizji:). Może paradoksalnie to ten utwór właśnie coś osiągnie:).
A tak w ogóle to plotka po prostu zatoczyła koło – widocznie panowie z Mistic czytają escforum, a może i Dziennik Eurowizyjny:). Pozdrawiam!:)
Więc nie przejmowałbym się tym, dajcie sobie już z tym spokój i zainteresujcie się innymi preselekcjami. Mnie np. temat wyboru Polski na ESC już dawno zmęczył. Chyba nikt nie myślał na serio, że się coś dzisiaj już dowiemy?:):) Przecież wszyscy wiemy, jak to jest z TVP, oni mają tam ważniejsze sprawy na głowie:).
Nico – bo? Pierwsze słyszę. Gdzie niby poruszano tą kwestię? Na eurowizja.org jest napisane, że prawdopodobnie (czyli nie na 100%, ale jednak prawdopodobnie) to właśnie „Wow Oh Wow” zostało zgłoszone do irlandzkich preselekcji. Nie no, wiadomo, nie uważam strony OGAE za jakąś wyrocznię oraz 100% pewne źródło informacji:), tam też mogą się pojawić zakamuflowane plotki:). Jeśli jednak będzie to tak samo dobry utwór, lub tym bardziej jeszcze lepszy, to oczywiście też będę zadowolony:).
PolubieniePolubienie
Co do Nikki Kavanagh – uważam,że dobrze zrobiła,bo wie,że ona i inni konkurenci z preselekcji irlandzkich przegraliby z tymi głupolami Jedwardami już na wstępie.Po co ma marnować swój talent w preselekcjach,w których wygrają beztalencia.Jedwardów wprost nie trawię,ale muszę przyznać,że np.ta piosenka „WOW” jest fajna.Nie wyobrażam sobie,aby np.po głosowaniu ci bliźniacy byli wyżej niż Zeljko i Anggun.
A to,że Maya Sar jest reprezentantką Bośni,to mnie nie zdziwiło wcale.Telewizja bośniacka wiedział,że wysyłając Hari Mata Hari głosy bałkańskie i głosy innych państw porozkładałyby się.
Co do ESC 2012 aby wygrała piosenka na wysokim poziomie.
PolubieniePolubienie
Eryś, skoro Mistic był zainteresowany wzięciem udziału w preselekcjach to raczej podejmując jakies kroki w tym kierunku dowiedzieli sie ze ich po prostu nie bedzie.
A co do reprezentanta to moze i jest to kolejna brednia, taka sama jak np. twoje wypowiedz z którejś tam poprzedniej notki o zależności ESC od kłotni miedzy Tuskiem a Schetyna.
PolubieniePolubienie
Słabo Mati nasłuchuje, skoro pierwsze słyszy. Bo piosenka „Wow oh wow” pochodzi z płyty, która ukazała się w sierpniu.
PolubieniePolubienie
Co do ESC 2012,chciałbym, aby wygrała piosenka na wysokim poziomie.
A co do tych nowych plotek o naszych reprezentantach,to wymyślają te dyrdymały osoby,które nie mają co zrobić z nadmiarem wolnego czasu,osoby,które szukają sensacji i chcą wywołać szum,no i też chyba są to osoby niezrównoważone.
PolubieniePolubienie
A ja wam mówie ze tvp w tym roku olało ESC :((((((((((((((
PolubieniePolubienie
Kevin, ci wykonawcy, uważając, że nie mają szans z Jedwardami, albo uważają, że nie mogą mieć lepszej piosenki od nich, albo po prostu nie wierzą we własne siły. Tak czy siak, takie podejście jest dziwne. Skąd oni wiedzą, że piosenka Jedwardów spodoba się widzom najbardziej? Może akurat nie przypadnie do gustu widzom? Kwestia tego, czy ktoś jest beztalenciem, czy nie, jest kwestią gustu, i ci wokaliści, jeśli wierzą we własne siły i talent, nie powinni się bać. „Wow Oh Wow” to świetny utwór, ale może np. Nikki Kavanagh miałaby lepszy? No chyba, że ona już ma utwory, i po prostu wie, że są gorsze, no to wtedy mogę to zrozumieć:).
No i ja sobie wyobrażam, że Jedward z tą piosenką mogliby być wyżej, niż Anggun czy Zeljko, bo po prostu nie znam jeszcze piosenek Anggun i Zeljko:). Przecież chyba zdajesz sobie Kevinie sprawę, że wielkie nazwisko nie zawsze gwarantuje dobry utwór:).
Nico, to co powiesz na ten cytat z eurowizja.org: „W listopadzie został wydany ich najnowszy singiel WoW oh WoW, który prawdopodobnie został zgłoszony do irlandzkich preselekcji. Odbędą się one już 24 lutego.”. Ok, może i się mylą, każdy się może pomylić, dopiero co sam pisałem, że również i na stronei OGAE mogą pojawić się plotki, więc mogą się tam także pojawić przekręcone informacje. Po prostu poczekamy, aż irlandzka TV ogłosi, co i jak, i kto z jaką piosenką:). Mam nadzieję, że jeśli nie „Wow Oh Wow”, to będzie to conajmniej tak samo dobra piosenka, a najlepiej jeszcze lepsza.
Kevin, przesadziłeś z tym pisaniem o „niezrównoważonych”. To jest obraźliwe stwierdzenie, na przyszłość radzę liczyć się ze słowami (nie odniosłem tego do siebie, ja staram się nie plotkować, ale po prostu nie lubię, gdy ktoś kogoś obraża). Ok, wiem, na pewno nie miałeś nic złego na myśli:). Po prostu ludziom się nudzi, i tyle:). Nie ma w tym nic złego, mi to nie przeszkadza, gdy plotek robi się za dużo, to po prostu przestaję zwracać na nie uwagi:).
PolubieniePolubienie
Mati, nic nie powiem na ten cytat, bo to bzdura. „WOW” jest na płycie z sierpnia, tyle w temacie. Strona eurowizja.org ostatnio dość często podaje informacje jedynie „zasłyszane”, bądź zwykłe domysły (jak choćby fakt zgłoszenia do holenderskich preselekcji piosenki Edsilii Rombley i Ruth Jacott, czego nie potwierdza żaden serwis eurowizyjny, łącznie ze stroną oficjalną ESC),
PolubieniePolubienie
—————————–
IRLANDIA: Oto lista wszystkich irlandzkich piosenek eurowizyjnych, które pojawiły się na liście singli i najwyższe pozycje jakie osiągnęły. Spośród 45 piosenek, które Irlandia wysłała do ESC w latach 1965-2011, na liście znalazły się 43 utwory w wykonaniu:
70 – Dana – 1 – 9 tyg.
80 – Johnny Logan – 1 – 6
03 – Mickey Harte – 1 – 5
93 – Niamh Kavanagh – 1 – 5
87 – Johnny Logan – 1 – 4
66 – Dickie Rock – 1 – 4
65 – Butch Moore – 1 – 3
11 – Jedward – 1 – 2
04 – Chris Doran – 1 – 2
77 – The Swarbriggs + Two – 1 – 2
92 – Linda Martin – 1 – 1
74 – Tina – 1 – 1
72 – Sandie Jones – 1 – 1
69 – Muriel Day – 1 – 1
68 – Pat McGeegan – 1 – 1
05 – Donna & Joe – 2
97 – Marc Roberts – 2
94 – Paul Harrington & Charlie McGettigan – 2
86 – Luv Bug – 2
75 – The Swarbriggs – 2
67 – Sean Dunphy – 2
96 – Eimear Quinn – 3
88 – Jump The Gun – 3
81 – Sheeba – 3
79 – Cathal Dunne – 3
06 – Brian Kennedy – 4
76 – Red Vincent Hurley – 4
71 – Angela Farrell – 4
08 – Dustin The Turkey – 5
95 – Eddie Friel – 5
09 – Sinead Mulvey & Black Daisy – 6
90 – Liam Reilly – 6
91 – Kim Jackson – 7
84 – Linda Martin – 7
73 – Maxi – 7
10 – Niamh Kavanagh – 8
78 – Colm C.T. Wilkinson – 8
82 – The Duskeys – 12
85 – Maria Christian – 15
89 – Kiev Connolly & The Missing Passengers – 17
98 – Dawn Martin – 24
99 – The Mullans – 40
00 – Eamonn Toal – 48
—————————–
PolubieniePolubienie
ESTONIA wybrała 20stke;) preselecji Eesti Laul 2012!:)
A wsród nich:
BIRGIT OIGEMEEL
MALCOLM LINCOLN (ESC 2009)
LENNA (z Vanilia Ninja)
MIMICRY
TRAFFIC
PolubieniePolubienie
Lena z Vanilla Ninja już chyba po raz 5 będzie się starała o reprezentowanie swojego kraju 🙂
Już dawno powinna czy to solo czy z zespołem reprezentować Estonię
PolubieniePolubienie
Nico… no szkoda, bo „Wow Oh Wow” to naprawdę dobra piosenka. Ale, jak pisze tu na blogu Klemenz, ich menager podkreśla, że mają do wyboru mnóstwo świetnych kompozycji, więc można mieć nadzieję, że będzie dobrze:). Chyba informację o posiadaniu mnóstwa świetnych kompozycji można uznać za w miarę prawdopodobną.
Ale jest też taka możliwość, że oni faktycznie zgłosili „Wow Oh Wow”, a po prostu zapomnieli o tym punkcie regulaminu, że nie może być piosenek wykonanych publicznie przed 1 września (a wydanie płyty jest jak najbardziej wykonaniem publicznym:)). W takim przypadku, byłaby to kwestia tego, kiedy by to zauważyli – czy na tyle szybko, aby zgłosić do irlandzkiej tv inną piosenkę, czy po ewentualnym wygraniu preselekcji – wtedy zmiana piosenki lub jedzie ktoś z drugiego miejsca.
PolubieniePolubienie
Klemenz (lub ktokolwiek inny, kto zna temat, umie pisać, a nie tylko pyskować), czy możesz raz i na zawsze wreszcie jednoznacznie wyjaśnić, jak to jest z tymi terminami zgłoszeń? Najpierw słyszałem, że do EBU trzeba było się zgłosić do 30 listopada, teraz że do 15 grudnia, słyszałem też, że do końca roku można zrezygnować bez ponoszenia kar finansowych… Jak to w końcu jest? Bo się pogubiłem już (i pewnie nie tylko ja).
PolubieniePolubienie
A więc to jest tak :
Miał być termin zgłoszeń do 30.11,ale z nieznanego powodu przedłużono go do 15.12. Na pewno wszystkie państwa,które mają jakąkolwiek chęć udziału są na tej liście. Do końca miesiąca można się wycofać bez konsekwencji. ( Rok temu tak zrobiła Czarnogóra )
Także ja myślę,że co do Polski to dowiemy się na koniec miesiąca właśnie. Bo do wiadomości publicznej nie musi nadawca niczego podawać.
Może szukają kogos odpowiedniego? A jeśli nie znajdą to się wycofią potem? Zobaczymy. 😉
Zresztą,moi mili,z Rosji też nie słychać kompletnie nic. Tamtejsza telewizja również nie raczyła potwierdzić udziału… Także spokojnie. 😉
PolubieniePolubienie
Dzięki za wyjaśnienia. Trochę mi to w końcu uporządkowałeś:). Pozdrawiam!
PolubieniePolubienie