PRESELEKCJE 2012
EUROWIZJA DLA DZIECI 2011
- Poznaj faworytów
ESCkaz co roku wybiera jurorów, którzy komentują i oceniają piosenki z JESC. Tym razem zaproszono Charlot Daysh (Norwegia na JESC 2003), Madalinę Lefter (Rumunia 2008), Theę Saliba (Malta 2005), Mariam Kakhelishvili (Gruzja 2010) i Jurę Demidovicha (Białoruś 2009). Ocenę jurorów połączono z punktami od "profesjonalistów" czyli redaktorów portalu ESCkaz oraz wynikami głosowania internautów. Oto wyniki:
1. Holandia (zwyciężczyni głosowania jurorów)
2. Rosja (zwyciężczyni głosowania internautów)
3. Szwecja (zwyciężczyni głosowania profesjonalistów)
4. Białoruś
5. Ukraina
6. Armenia
7. Gruzja
8. Łotwa
8. Belgia
10. Litwa
11. Bułgaria
12. Mołdawia
12. Macedonia
Przypominam, że do końca miesiąca można głosować w plebiscycie na faworyta czytelników Dziennika Eurowizyjnego. W drugim (finałowym) etapie głosować można na Holandię, Rosję, Szwecję, Białoruś, Belgię i Mołdawię. Swoje punkty przesyłajcie na blazewicz.poczta@gmail.com (5,6,7,8,10,12 punktów)!

Niech Magda się zgłosi z „I’ll Never Forget”
PolubieniePolubienie
Jeśli chce się zgłaszać, to może faktycznie z czymś, co do niej pasuje, ale „I’ll never forget” wydaje się być bez szans na Eurowizji.
Czy ktoś się orientuje, kiedy EBU ogłosi listę państw? Kiedy jest ostateczny termin zgłoszeń? To wszystko nie miało się rozegrać do 24. listopada?
PolubieniePolubienie
TOP6 pre Malty do ESC 2012:)
Te piosenki są super 🙂 którąs z tych musi pojechac do BAKU!:D
PolubieniePolubienie
JESC: Macedończyka niedocenili na ESCkaz…
Moi faworyci i wicefaworyci JESC:
2011
1. Katya Ryabova – Rosja
2. Dorijan Dlaka – Macedonia
2010
1. Bartas – Litwa
2. Jill & Lauren – Belgia
2009
1. Ekaterina Ryabova – Rosja
2. Laura – Belgia
2008
1. Bobi Andonov – Macedonia
2. Niki Giannoutsou – Grecja
2007
1. Arevik – Armenia
2. Rosica & Dimitar – Macedonia
2006
1. Thor! – Belgia
2. Mateo – Chorwacja
2005
1. Denis Dimoski – Macedonia
2. Antonio Jose – Hiszpania
2004
1. Cool Kids – Dania
2. Thomas – Francja
2003
1. Dino – Chorwacja
2. Anne Gadegaard – Dania
PolubieniePolubienie
Daniel, to już wiele razy było ogłaszane. Do końca listopada lista wstępnych zgłoszeń, a do końca grudnia można ewentualnie zrezygnować z uczestnictwa bez ponoszenia kar finansowych.
A TVP milczy…
PolubieniePolubienie
Tvp milczy…Milczy bo jak zwykle ma ambiwaletny stosunek do tego konkursu.
Na pewno nikt mi nie powie iż TVP ma problem z finansami.Jakoś kolejne telenowelki powstają,a prezenterzy zarabiają setki tysięcy rocznie.Nie wspomnę o gaży dla peudo-aktorów.
Uratowanie ESC w Polsce to napisanie dobrego utworu i dopasowanie do niego artysty=który potrafi dobrze śpiewać i nie zje go trema podczas występu.
Dodam również przychylność mediów.
PolubieniePolubienie
Tvp milczy…Milczy bo jak zwykle ma ambiwaletny stosunek do tego konkursu.
Na pewno nikt mi nie powie iż TVP ma problem z finansami.Jakoś kolejne telenowelki powstają,a prezenterzy zarabiają setki tysięcy rocznie.Nie wspomnę o gaży dla peudo-aktorów.
Uratowanie ESC w Polsce to napisanie dobrego utworu i dopasowanie do niego artysty=który potrafi dobrze śpiewać i nie zje go trema podczas występu.
Dodam również przychylność mediów.
PolubieniePolubienie
Ktoś pisał ,że gdyby W tym czasie TVN emitowała Mam Talent-oglądalność ESC byaby znikoma.
Owszem,ale to problem promocji ESC w kraju ,nagonki medialnej,naszej mentalności[pewnie znów się nie uda},brak sukcesów= to wszystko przekłada się na wynik.
Przykład: sukCecsy Małysza,Kubicy,siatkarzy-były sukcesy była widownia i była tkz :MANIA
PolubieniePolubienie
Jeśli TVP dobrze wypromowałaby Eurowizję, to żaden program i żadna stacja TV, nawet TVN i „Mam Talent” nie zaszkodziłaby oglądalności Eurowizji. Jak się ma lokalny, krajowy konkurs talentów (z całym szacunkiem, bo też lubię ten program) do międzynarodowej, europejskiej imprezy muzycznej? To jest zupełnie inna klasa, i inna półka. Przy dobrej promocji (która naprawdę nie wymaga dużych kosztów!), polscy widzowie bez problemu to zauważą. No cóż, ale Polacy (nie twierdzę, że wszyscy, ale większość) niestety są specjalistami od marnowania szans, a TVP jest dobrym tego przykładem. Mam nadzieję, że kiedyś nie będziemy już mieli powodów do pisania takich komentarzy i wreszcie będziemy mogli pochwalić TVP za całokształt sprawy eurowizyjnej (no chyba, że Eurowizję przejmie inna stacja).
PolubieniePolubienie
Mati świetnie to napisałeś.Całkowicie się z tobą zgadzam.Tylko wiadomo jaka beznadziejna jest ta nasza TVP.
I też jest mi wstyd za TVP.
Malutkie kraje mogą mieć faktycznie problemy finansowe,a potrafią przygotować świetne preselekcje,co powinna naśladować nasza telewizja.Problem tylko taki,że TVP ma nas gdzieś.
I wcześniej ktoś napisał,że TVP ma problemy finansowe.Ale tylko i wyłącznie z własnej winy.No i nasza telewizja jest mistrzem marnotrawienia pieniędzy.
PolubieniePolubienie
Eurowizja miałaby dobrą oglądalność w polsce gdybyśmy zajmowali tam dobre miejsca a nie co roku przepadali w półfinale. natomiast co do pani tul to myślę że to ciekawe rozwiązanie. NA PEWNO zwróciłaby na siebie uwagę – większość krajów wysyła ponownie wykonawców którzy bądź to wygrali, bądź zajęli dobre miejsca. my chyba byśmy byli jedyni którzy wysyłają osobę która zajęła ostatnie miejsce, więc byłaby zauważona zwłaszcza że opinie na temat tamtego utworu były bardzo pochlebne, a brak awansu był szokiem. no i jeszcze ta kwestia głosowania od pierwszej piosenki pierwszy raz w historii (i jedyny zresztą, bo w tym roku znowu będzie po wszystkich) problemy techniczne i mgiełka teorii spiskowych… także z takich pozamuzycznych względów jest to warte rozważenia. poza tym zbyt dużego wyboru nie mamy… ;]
PolubieniePolubienie
Głosowanie od pierwszej piosenki wprowadzono w Oslo, zatem było dwa razy.
PolubieniePolubienie
no ok, ale znieśli je już i w tym roku ma nie być. ciekawe ile zamieszanie tegoroczne na to wpłynęło. 😉
PolubieniePolubienie
No tak, ale to na jedno wychodzi, bo chociaż minimalna promocja, nie wymagająca jakichś nie wiadomo jakich nakładów finansowych, mogłaby pomóc w osiąganiu tych lepszych miejsc. Utwór wybitny może sobie poradzić w każdych warunkach, nawet przy braku promocji, no ale póki co, takich utworów nie mieliśmy (no chyba, że Edyta Górniak w 1994 r. – dziś ten utwór też na pewno miałby bardzo dobre miejsce). Dobrze by było też, aby na Eurowizję z Polski pojechał ktoś rzeczywiście ZNANY w Polsce – to też miałoby duże znaczenie promocyjne.
PolubieniePolubienie
Tzn. znany, nieznany… wszystko jedno, najważniejsza i tak jest piosenka. Ktoś znany mógłby jednak w obecnych warunkach zapewnić chociaż minimalną promocję (w Polsce), co miałoby znaczenie dla oglądalności. Tak czy siak, potrzebne jest większe zaangażowanie TVP w projekt eurowizyjny (niekoniecznie wiążące się z jakimiś dużymi nakładami finansowymi). No i przecież nie będę za kimś znanym tylko dlatego, że jest znany:), zwłaszcza, jeśli ktoś mniej znany będzie miał lepszą piosenkę. Zakładając oczywiście, że będą preselekcje pomiędzy różnymi wykonawcami (a nie np. wybór wewnętrzny lub wybór w czasie koncertu jednego artysty), i zakładając, że w ogóle będzie uczestnictwo TVP w ESC 2012:).
PolubieniePolubienie