MACEDONIA 2012
Telewizja MKRTV postanowiła iść w ślady Serbii i również wybrać reprezentanta wewnętrznie. I poniekąd też postawiła na artystę, który już reprezentował kraj. Reprezentantką kraju została ponownie Kaliopi, tym razem już nie Gril (nazwisko po byłym mężu), ale Bukle. Wokalistka wygrała preselekcje Skopje Fest w 1996 roku i z utworem "Samo Ti" reprezentowała Macedonię w rundzie kwalifikacyjnej do Eurowizji (runda zorganizowana z powodu zbyt dużego zainteresowania udziałem w ESC). To ta sama "słynna" runda, w której wyeliminowano Niemcy, a Macedonia zajęła 26. miejsce na 29 państw. Zdobyła jedynie 14 punktów (dla porównania – polski utwór "Chcę znać swój grzech" zdobył 42 punkty i 16. miejsce).
Kaliopi będzie reprezentować Macedonię w 2012 roku z utworem wybranym poprzez narodowe preselekcje o formacie podobnym do tego z 2004 roku, kiedy przedstawicielem kraju był Todor Proeski. Termin selekcji nie jest jeszcze znany.
Dejan Kukrić z telewizji bośniackiej BHRT skomentował wybory w Serbii i Macedonii. Stwierdził, że sąsiedzi Bośni postanowili wypróbować bośniacki sposób wyboru reprezentanta. "Ale nie zrozumieliście do końca. Nie wszyscy w jednym miejscu!" – dodał. Kraje b. Jugosławii z Zeljko Joksimovićem i Kaliopi już teraz rosną w siłę. Prawdopodobnie Bośnia odpowie ponownym wysłaniem Hariego Verasanovica. W Chorwacji ogromną faworytką jest Jelena Rozga. Z tego grona najsłabiej może wypaść Słowenia, która postawi na debiutanta, ale w tym przypadku utwór może być bardzo dobry, bo Słoweńcy mają ogromną nadzieję na powtórkę z 2011 roku.
PRESELEKCJE 2012

Może w końcu jakieś informacje o juniorze? gdzie można obejrzeć po za Internetem na Cyfowym Polsacie lub innych satelitach? Już tylko 6 dni a my prawie nic nie wiemy 😦
PolubieniePolubienie
– Armenia 1 (Armenia) : 12.597
V SR 27500 FEC 3/4 (w Cyfrze + na kanale 328 a w n na 341
kanale)
– MKTV Sat (Macedonia)
11.623 H SR 27500 FEC 5/6 (w
Cyfrze + na kanale 339 a w n
na 211 kanale zaś w Cyfrowym
Polsacie na 257 kanale)
Jesc też na kanale BVN. BVN i MKTV (ten kanał jednak odradzam) masz w Cyfrowym Polsacie.
Myślę że pomogłem.
PolubieniePolubienie
Jak to 6 dni…?
Junior przecież jest 03.12.11
Tak przynajmniej było. 😀
PolubieniePolubienie
Faktycznie nie wiem co mi się tam daty pokręciły 🙂
Dzięki za poradę dotyczącą telewizora
PolubieniePolubienie
Bałkany rosną w siłę tylko czysto teoretycznie, ponieważ wszyscy wiemy, że i tak wszystko zależy od piosenki:). Wszyscy wiemy również, jak często kończyły na Eurowizji tzw. eurowizyjne (i nie tylko eurowizyjne) gwiazdy. Choć nie zawsze, czasami się udawało. Jednak bycie gwiazdą (eurowizyjną lub pozaeurowizyjną) nie gwarantuje wcale sukcesu. Wszyscy chyba pamiętamy Danę International z tegorocznej Eurowizji. Więc wcale bym się tak bardzo nie podniecał wysłaniem np. Edyty Górniak, bo to zależy, z jaką piosenką by pojechała.
PolubieniePolubienie
Ale oczywiście życzę powodzenia. Im więcej dobrych piosenek stworzonych przez profesjonalistów, to tym lepiej.
PolubieniePolubienie
Pierwszy raz się z Matim zgadzam 😀
PolubieniePolubienie
A ja zawsze pluje sobie w brodę, że mimo wszystko przeczytam komentarz Matiego, bo od tej udawanej elokwencji to mi się autentycznie rzygać chce. Co nie zmienia faktu, że ma racje.
PolubieniePolubienie
To ulżyj sobie i rzygnij, skoro masz ochotę:).
I bynajmniej nie udaję, ja naprawdę jestem taki elokwentny i wygadany:). Upraszam uprzejmie o niekomentowanie stylu dyskusji, a wyłącznie o dyskusję na argumenty, bo wycieczki osobiste są conajmniej dziecinne. Zresztą czego ja tu wymagam, przecież wiadomo, że ten blog mogą komentować osoby w różnym wieku, o różnej inteligencji, wrażliwości i poglądach. No cóż, ja zdaję sobie z tego sprawę, dlatego nie zrażam się i bywam tu nadal. Aczkolwiek mogę w przyszłości zmienić zdanie (niekoniecznie na zawsze, może np. na pewien czas), bo nie znoszę takiego czepialstwa.
Skoro się zgadzasz z tym, co napisałem, to wystarczy to napisać, a nie wyjeżdżać tu jakoś osobiście.
Wygląda na to, że ten komentarz to dyskusja wyłącznie o dyskusji… ale akurat nie mam nic innego do napisania o Eurowizji, a na siłę pisał nie będę (wbrew pozorom, nie lubię robić czegoś na siłę, tylko po to, żeby było). No ale bezczelna wypowiedź „ksywy” mnie do tego sprowokowała. Zamykam ten temat, i dopóki się bardziej nie obrażę na jakichś dziecinnych hejterów, to będę dalej pisał swoje. Jestem na tyle inteligentny, że wiem, że nie ma sensu się obrażać, no ale ludzka wytrzymałość też ma pewne granice. Jakby co, to jest w Internecie mnóstwo innych miejsc, w których spotykają się ludzie zainteresowani Eurowizją. Bloga Klemza oczywiście nie porzucę, ale mogę przejść wyłącznie na czytanie, bo dyskusja z hejterami mnie nie interesuje.
Proponuję zająć się wyłącznie Eurowizją, a nie czepianiem się stylu dyskusji/pisania.
Trochę się wkurzyłem, wiem, ale cóż, czasami takie uwagi ogólne są też potrzebne. Proponuję wyluzować. Pozdrawiam.
PolubieniePolubienie
Eee… fajnie by było gdyby zaczęli niektóre komentarze na tym blogu usuwać.
PolubieniePolubienie
Które komentarze masz na myśli?
PolubieniePolubienie
Jeśli z Bośni pojedzie Hari Mata Hari,a teraz mamy z Serbii Zeljko,z Macedonii Kaliopi i dajmy na to,że z Chorwacji będzie Jelena Rozga to będzie ciekawie.Mam nadzieję,że rzeczywiście oni,nauczeni porażakami „gwiazd eurowizyjnych”,które powracały,będą mieli naprawdę dobre utwory.
Szkoda mi,że Dino Merlin wyższego miejsca nie zajął w tym roku.Ale na tą dzisiejszą ESC to jego 6 miejsce w tym roku jest bardzo dobre.
PolubieniePolubienie
No i to mi się podoba, często się nie zgadzam z Kevinem, ale gość potrafi dyskutować i wraca do rzeczy, a nie obraża czyjegoś stylu pisania i nie zaczyna głupiej pyskówki (do której niepotrzebnie dałem się zresztą sprowokować).
Szóste miejsce Dino Merlina to bardzo dobre miejsce. Naprawdę, wprost marzę o chociaż tak dobrym miejscu dla polskiego reprezentanta:).
PolubieniePolubienie
A moim zdaniem Panowie Dino na szóstym miejscu to troszkę zbyt wysoko… Na finał owszem – zasługiwał,ale gdyby nie bałkany + państwa gdzie Bośniacy chętnie głosują na swoich to Dino nie wypadł by aż tak dobrze. Były znacznie lepsze utwory które zasługiwały na jego miejsce.
Choć cieszy mnie wyższa pozycja Danii,na przykład. 😉
PolubieniePolubienie
Ale bym smiał gdyby do tych bałkańskich wyjadaczy doszła Edzia z Polski XD
PolubieniePolubienie
Sorry, ale Edzia ma tak słaby repertuar, że nawet nie chce mi się wierzyć, że mogłaby nagrać jakiś lepszy utwór od tych, które ostatnio wydaje. W Polsce niestety nie mamy gwiazd tego pokroju, co Joksimović.
PolubieniePolubienie
A Aldona Orłowska? Ona by porządek zrobiła na ESC…
PolubieniePolubienie
Marian też masz rację,bo jak sobie przypominam,to te „duże punkty” Dino otrzymywał z Bałkanów i niektórych krajów i jakieś tam mniejsze punkty od kilku państw,a tak to nic nie dostawał.
Choć Mati nie zgadzamy się dość często,to tu masz rację,trzeba wyluzować i po prostu pewnych rzeczy,komentarzy nie brać dosłownie do siebie.
PolubieniePolubienie
Ja też się cieszę ,że Dania była wysoko.A ciekawe jakie miejsce by zajęła z piosenką Le Freak czy Anny Noa?
A co do Słowenii,to z innych krajów bałkańskich będą gwiazdy,ale oni też mogą mieć znów dobrą piosenkę,nawet jeśli to będzie debiutant.
Żałuję tylko,że w tym roku Maja Keuc nie była wyżej.
PolubieniePolubienie
No i tej Holandii mi szkoda,która cały czas nie awansuje.Mają dobre zespoły,piosenkarzy,ale chyba jednak boją się jechać na ESC,bo potem nie było klapy i nagłego załamania kariery.
Szkoda,że Within Temptation nie zaryzykuje.
PolubieniePolubienie
Anna Cyzon zastanawia się, czy nie wysłać tej piosenki na ESC – http://www.youtube.com/watch?v=jJZ4CjVe3T0 . LUDZIE, REWELACYJNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PolubieniePolubienie
MEGAAAAAAAAAAAAAAA! PO PROSTU IDEALNA! o takim czyms od Anki marzyłem!!!!!! ZA-JE-BI-STA! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!
PolubieniePolubienie
http://www.youtube.com/watch?v=TasPhFMMsjo – kolejna piosenka, ta pierwsza – EUROVISION WARSAW 2013
PolubieniePolubienie
A mnie ta piosenka cyzon zwyczajnie usypia. Żeby polska osiągnęła coś na eurowizji potrzeba zmian na rynku. na razie polskiego radia nie da się słuchać bo bez przerwy są tam tylko reklamy lekarstw i durnych konkursów smsowych przeplatane odgrzewanymi starociami z lat 80 i 90. żeby zagrać polską piosenkę trzeba grubo zapłacić, co nie tak dawno doprowadziło do depresji kasię klich. zainwestowała w ciekawą poetycką płytę (ze świetną „porcelaną” zaśpiewaną na opolu) ktorej nikt nie chcial grac. a amatorzy grajacy po ciasnych klubach pamiętający polskę z czasów kiedy biegali panowie z wąsami i dzidami walczący ze smokami a benzyna była tańsza od minteralnej to chyba nie ten kierunek
PolubieniePolubienie
http://www.youtube.com/watch?v=QAdEWWDXOws&feature=related w tej piosence to ja się zakochałem
PolubieniePolubienie
TA PIOSENKA CO PODAŁ MACIEJ – MEGAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!! ANKA WYGRA EUROWIZJĘ!!!!!!!!!!! Świetny utwór!!
PolubieniePolubienie