Eurovision Internet Song Contest 2020 • Preselekcje i utwory odrzucone

Preselekcje zakończone:

🇵🇹 Online Festival da Cancao

  1. Diogo Picarra „Coracao” (8 pkt, 4+4)
  2. Carla Fernandes „Jungle” (4 pkt, 1+3)
  3. Branko, Ana Moura & Conan Osiris „Vinte Vinte” (3 pkt, 2+1)
  4. Nininho Vaz Maia „Saudade (3 pkt, 3+0)
  5. Calema „Ate de Manha” (2 pkt, 0+2)

🇦🇿 Azeri mahnisi – Onlayn seçim (Suma, jury + internet)

  1. Jony „Kometa” (7 pkt, 4+3) – utwór wycofany
  2. Samra „Queen” (4 pkt, 0+4)
  3. Emrah Karaduman ft. Vuqat Subhan „Bu da kecer” (3 pkt, 1+2)
  4. Aygun Kazimova & Filipp Kirkorov „Jan Azerbaijan” (3 pkt, 2+1)
  5. Emin ft. Jony „Kamin” (3 pkt, 3+0)

🇦🇺 Australia Decides Online (Suma, jury + internet)

  1. Celina Sharma • CHALO (13 pkt, 7+6)
  2. KEiiNO & Electric Fields • Would I lie (10 pkt, 3+7)
  3. Tones and I • Bad Child (9 pkt, 5+4)
  4. San Cisco • Reasons (7 pkt, 6+1)
  5. 5 seconds of summer • Old me (6 pkt, 1+5)
  6. Josef Salvat • In the afternoon (6 pkt, 4+2)
  7. Iggy Azalea ft. Alice Chater • Lola (3 pkt, 0+3)
  8. 5 seconds of summer • Wildflower (2 pkt, 2+0)

🇺🇦 Onlayn vydbir  

  1. Onuka „Zenit” (8 pkt, 4+4)
  2. Luna „Sirenevyj Raj” (8 pkt, 5+3)
  3. Kazka „Nobody like you” (6 pkt, 1+5)
  4. Tina Karol & Julia Sanina „Vilna” (3 pkt, 2+1)
  5. Zlata Ognevich „Begi” (3 pkt, 3+0)
  6. Loboda „Novyi Rim” (2 pkt, 0+2)

🇷🇴 Selecția națională pe internet (Suma, Jury+Internet)

  1. PAX (Paradise Auxiliary) ft. Roxen „Over and over” (8 pkt, 4+4)
  2. Havana ft. Yaar & Kaiia „Big Love” (4 pkt, 3+1)
  3. Inna „Not my baby” (3 pkt, 0+3)
  4. JO „Lacrimile” (3 pkt, 1+2)
  5. Lidia Buble „Lacatul si femeia” (2 pkt, 2+0)

🇷🇺  Rossiyskiy natsional’nyy internet-final 

  1. Klava Koka „Pokinula chat” (8 pkt, 5+3)
  2. iC3Peak „Plak-Plak” (6,5 pkt, 2+4,5)
  3. Zivert „Credo” (5,5 pkt, 1+4,5)
  4. Shortparis „Tak zakalyalas’ stal” (5,5 pkt, 4+1,5)
  5. Misha Smirnov „Pod tvoim oknom” (4,5 pkt, 3+1,5)
  6. Now United „Come together” (0 pkt)

🇲🇩  Melodia pentru Competiția Online

  1. Vanotek ft. Joshua Ziggy „Bring us back” (4,5 pkt, 2+2,5)
  2. Nicoleta Nuca „Tot mai rar” (4 pkt, 3+1)
  3. Sasha Lopez ft. Misha Miller „Smoke me” (2,5 pkt, 0+2,5)
  4. Katy Rain „Good luck” (1 pkt, 1+0)

🇫🇮 Suomalainen Internet-kappale

  1. Lxandra „Dip my heart in confetti” (8pkt, 4+4)
  2. BEHM „Tivolit”(4,5 pkt, 1,5+3)
  3. Mikael Gabriel „Loytaja saa pitaa” (3,5 pkt, 1,5+2)
  4. Dwara „Power” (3, 3+0)
  5. Altamullan Road „When it’s time” (1 pkt, 0+1)

🇪🇸 España elige Eurovisión Internet

  1. Fuel Fandango ft. Dani de Morón „Mi danza” (9,5 pkt, 4,5+5)
  2. Najwa „Güija” (7,5 pkt, 4,5+3)
  3. Vega Almohalla „En El Aire” (5 pkt, 1+4)
  4. Miriam Rodriguez „No Sé Quién Soy” (4 pkt, 2+2)
  5. Hinds „Good Bad Times” (3 pkt, 3+0)
  6. Famous Oberogo „Hoy Ya No” (1 pkt, 0+1)

🇮🇱 Kdam Online

  1. Lola Marsh „Hold on” (7 pkt, 4+3)
  2. Noga Erez ft. Rousso & Ren Cragun „Views” (4 pkt, 2+2)
  3. Noa Kirel „Sound like that” (5 pkt, 1+4)*
  4. Noa Kirel „If you are a man” ( 4 pkt, 3+1)
  5. Ishay Ribo „Keter melukha” (0 pkt)

🇧🇪 België Internet Songfestival/Concours de chanson sur Internet en Belgique 

  1. Loic Nottet „Mr/Mme” (7 pk,4+3)
  2. Blanche „Empire” (6 pkt, 2+4)
  3. Faces on TV „Womba” (4 pkt, 3+1)
  4. IBE „Control” (2 pkt, 0+2)
  5. Henri PFR ft. Raphaella „Loving myself” (1, 1+0)

🇬🇷 Ellinikó Diadíktyo Tragoúdi 

  1. FOALS „The Runner” (7 pkt, 3+4)
  2. Iasonas Mandilas „Mono esena” (5 pkt, 4+1)
  3. Leon of Athens ft. Katerine Duska „Anemos” (4 pkt, 1+3)
  4. Katerine Duska „Sanctuary” (2 pkt, 0+2)
  5. Nikos Oikonomopoulos „Kathimerina” (2 pkt, 2+0)

🇳🇱 Nederlands Internet Songfestival 

  1. Duncan Laurence „Love don’t hate it” (6 pkt, 2+4)
  2. Martin Garrix ft. Clinton Kane „Drown” (6 pkt, 3+3)
  3. R3HAB, Zayn & Jungleboi „Flames” (3 pkt, 1+2)
  4. Delain „Burning bridges” (4 pkt, 4+0)*
  5. Delain „One second” (1 pkt, 0+1)

🇩🇪 Unser Lied für Internet 

  1. Zoe Wees „Control” (10 pkt, 7+3)
  2. Jeremias „Schon okay” (8 pkt, 6+2)
  3. Viki Gabor „Getaway” (7 pkt, 0+7)
  4. Nico Santos „Play with fire” (7 pkt, 1+6)
  5. Kim Petras „There will be blood” (7 pkt, 2+5)
  6. Felix Jaehn, VIZE ft. Miss Li „Close your eyes” (7 pkt, 3+4)
  7. Luke Noa „Clouds” (6 pkt, 5+1)
  8. Lucas Estrada, Henri Prunell & Neimy „In my fantasy” (4 pkt, 4+0)

🇫🇷 Concours de chanson française pour Internet 

  1. Yseult „Corps” (10 pkt, 5+5)
  2. Woodkid „Goliath” (7 pkt, 3+4)
  3. Marina Kaye „The whole 9” (7 pkt, 4+3)
  4. Aöme „Seul à Seul” (4 pkt, 2+2)
  5. Gesaffelstein „Novo Sonic System” (1 pkt, 0+1)
  6. Jordy „Close to you” (1 pkt, 1+0)

🇵🇱 Internetowe Eliminacje  

  1. Sanah „Szampan” (16 pkt, 7+9)
  2. Foothills ft. Dominique Le Mon „For Good” (15 pkt, 9+6)
  3. Marcin Maciejczak „Jak gdyby nic” (15 pkt, 8+7)*
  4. Sanah „Królowa dram” (14 pkt, 6+8)
  5. Patricia Kazadi „Steppin’ on my heart” (8 pkt, 5+3)
  6. Lil Masti „Iluminati” (9 pkt, 4+5)*
  7. Zuza Jabłońska „Wisła” (4 pkt, 0+4)
  8. Tungevaag, The Second Level ft. MVRT „Stay” (4 pkt, 2+2)
  9. EMAS „Mamy inny świat” (1 pkt, 1+0)
  10. Bartek Królik ft. Szałowy Piotrek „Ręka” (4 pkt, 3+1)*

🇳🇴 Online Melodi Grand Prix 

  1. Alan Walker & Ava Max „Alone, Pt. II” (18 pkt, 9+9)
  2. SKAAR „Five times” (14 pkt, 8+6)
  3. KEiiNO & Electric Fields „Would I lie” (11 pkt, 6+5)
  4. Ruben „So high” (9 pkt, 2+7)
  5. TIX „Kaller pa deg” (8 pkt, 0+8)
  6. Kygo, Avicii ft. Sandro Cavazza „Forever yours” (8 pkt, 4+4)
  7. SKAAR „Quiet” (8 pkt, 7+1)
  8. Dagny „Somebody” (7 pkt, 5+2)
  9. Ina Wroldsen „Pale Horses” (6 pkt, 3+3)
  10. Alan Walker & Ruben „Heading home” (1 pkt, 1+0)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 ANGLIA • Preselekcje England Song Contest

  1. Bishop Briggs „Jekyll & Hide” (17 pkt, 8+9)
  2. Everyone You Know „Seen it all” (13 pkt, 9+4)
  3. Aidan Martin „Hurting you” (11 pkt, 6+5)
  4. Mabel „Boyfriend” (10 pkt, 2+8)
  5. R3HAB, Zayn & Jungleboi „Flames” (9 pkt, 3+6)
  6. Stark ft. Kestra „Trumpets” (10 pkt, 7+3)*
  7. Alesso ft. Liam Payne „Midnight” (7 pkt, 0+7)
  8. Fickle Friends „Eats me up” (5 pkt, 4+1)
  9. Tom Rosenthal „Hope” (7 pkt, 5+2)*
  10. King No-One „Not willing to sacrifice my life” (3 pkt, 3+0)

🇸🇪 SZWECJA Internetfestivalen 

  1. Smith & Thell „Goliath” (18 pkt, 9+9)
  2. Klara Hammastrom „You should know me better” (12, 9+4)
  3. Winona Oak „Let me know” (11, 4+7)
  4. Kygo, Zara Larsson & Tyga „Like it is” (10 pkt, 2+8)
  5. Isak Danielson „Silence” (9 pkt, 6+3)
  6. Winona Oak „Lonely Hearts Club” (8 pkt, 7+1)
  7. Miss Li „Complicated” (7 pkt, 1+6)
  8. Mabel „Boyfriend” (5 pkt, 0+5)
  9. Jubel „Blue Jeans” (5 pkt, 3+2)
  10. Rival ft. Philip Strand „Let it die” (5 pkt, 0+5)

*- piosenka spadła o jedną pozycję w rankingu z powodu braku oddania głosów przed menadżera

Utwory niezakwalifikowane:

  • Irkenc Hyka „Mezi Pres” (Albania)
  • Papi Hans „Stiga” (Bułgaria)
  • Nykki „Lost my mind” (Czechy)
  • Nicklas Sahl „There for you” (Dania)
  • Naps ft. Soolking & Kliff „Poropop” (Francja)
  • Glowie „Unlovable” (Islandia)
  • Tomas Welding ft. Elva „Lifeline” (Islandia)
  • Eden Hason „At hasera li” (Izrael)
  • Doli & Penn, Noa Kirel & Liran Danino „Me’usharim” (Izrael)
  • Daneliya Tuleshova „Moy den” (Kazachstan)
  • Ilira „Extra Fries” (Kosowo)
  • Gabrielius Vagelis „Vejai” (Litwa)
  • Antonia Gigovska „Kriva Sum” (Macedonia)
  • Gaia Cauchi „Why should I?” (Malta)
  • Saad Lamjarred „Ykhalik Lili” (Maroko)
  • Lizot ft. Holy Molly „Menage a trois” (Niemcy)
  • Chris Holsten „Wish I never met you” (Norwegia)
  • Kygo ft. Zak Abel „Freedom” (Norwegia)
  • Rauf & Faik „Australia” (Rosja)
  • Emma Drobna „Demons” (Słowacja)
  • Laleh „Winner” (Szwecja)
  • Nea „Dedicated”  (Szwecja)
  • Ruslana „My viter” (Ukraina)
  • Max Barskih „Lej, ne zhaley” (Ukraina)
  • Darina Krasnovetska „Shcho robish ty” (Ukraina)
  • Ghemon „In un certo qual modo” (Włochy)
  • Joel Corry „Lonely” (Anglia)
  • Zuza Jabłońska ft. Kuba Karaś „Ty tylko chcesz” (Polska)
  • Nizkiz „Nemeju” (Białoruś)
  • Aura Dione „Colorblind” (Dania)
  • Ilira „Royalty” (Szwajcaria)
  • Oliver Berkes „Visszaker a mult” (Węgry)
  • Kontraflovs & Miks Galvanovskis „Svetdiena
  • Austra „Anywayz” (Łotwa)
  • Laura Rizotto „One more night” (Łotwa)
  • Janet Davlin „Away from the fairies” (Irlandia Płn.)
  • Sonia „I don’t know” (Tunezja)
  • Silva Hakobyan „Boom Boom” (Armenia)
  • Dimash Kudaibergen „Across Endless Dimensions” (Kazachstan)
  • Hurricane „Favorito” (Serbia)
  • Cheak! ft. Krick „Heart Shape Socks” (Luksemburg)
  • Rasmus Lyberth „Anoraannguummi supimmatit” (Grenlandia)
  • Manizha „Nedoslavyanka” (Tadżykistan)
  • Adil Assi „Mehtar” (Maroko)
  • Mairee & Lara Koll „Do everything” (Słowacja)
  • AVEC „Dance Solo” (Austria)
  • Atzur „Light” (Austria)
  • mind.in.a.box & THYX „Television Nation” (Austria)
  • Ilira „Royalty” (Kosowo)
  • Dua Lipa „Break my heart” (Kosowo)
  • Eleni Foureira „Yayo” (Albania)
  • Khuba „Ne ajer” (Albania)
  • Gjan „Ruduo” (Litwa)
  • Beatrich „Flashback” (Litwa)
  • Teitur „Clara” (Wyspy Owcze)
  • La Lana „So messed up” (Chorwacja)
  • Franka „Sve dok sanjas” (Chorwacja)
  • Jerca Lunar „Ker odhajas” (Słowenia)
  • zalagasper „Box” (Słowenia)
  • Edis „Perişanım” (Turcja)
  • Aleyna Tilki „Yalan” (Turcja)
  • Loredana x Juju „Kein Wort” (Szwajcaria)
  • Stefanie Heinzmann ft. Jake Isaac „All we need is love” (Szwajcaria)
  • Tomas Welding ft. Elva „Lifeline” (Islandia)
  • Glowie „Unlovable” (Islandia)
  • Artir & Asti „Devochka tancuj” (Ukraina)
  • Kazka „Palala” (Ukraina)
  • KALEO „Backbone” (Islandia)
  • Asgeir „Youth” (Islandia)
  • ELM „Golden” (Irlandia)
  • Roisin Murphy „Narcissus” (Irlandia)
  • Dermot Kennedy „The Corner” (Irlandia)
  • Kodaline „Sometimes” (Irlandia)
  • Dragni „2020” (Rosja)
  • Zivert „YTL Ya tebya lyublu” (Rosja)
  • Hanna „Muzika zvuchit” (Rosja)
  • Cleopatra Stratan „La usa mea” (Mołdawia)
  • Irina Rimes „Nicaieri” (Mołdawia)
  • Nightwish „How’s the heart” (Finlandia)
  • Topi Latukka „Ala valiste minua” (Finlandia)
  • Nathan Goshen „Everything here will be over” (Izrael)
  • Anna Zak „Block” (Izrael)
  • Eliad „Iph at” (Izrael
  • Milow „Nobody needs you like I do” (Belgia)
  • Petros Iakovidis „S’agapo sou fonaxa” (Grecja)
  • Faun „Rosenrot” (Niemcy)
  • Lizot ft. Holy Molly „Menage a trois” (Niemcy)
  • Nico Santos „Like I love you” (Niemcy)
  • Casanova „Nos antipodes” (Francja)
  • Gambi ft. Heuss L’enfoire „Dans lespace” (Francja)
  • Matt Pokora „Si t’es pas la” (Francja)
  • Viki Gabor ft. Kayah „Ramię w ramię” (Polska)
  • Igor Herbut „Wdzięczność” (Polska)
  • Kaśka Sochacka „Wiśnia” (Polska)
  • Ana Andrzejewska „Po wietrze” (Polska)
  • Kwiat Jabłoni ft. Bum Bum Orkestar” Idzie zima” (Polska)
  • Cayra vs. Alchemist Project „Ostatnie odliczanie” (Polska)
  • Alida „In your eyes” (Norwegia)
  • Kalandra „The waiting game” (Norwegia)
  • KEiiNO „Dancing in the smoke” (Norwegia)
  • TIX „Jaevlig” (Norwegia)
  • Shygirl „BB” (Anglia)
  • Florence + The Machine „Light of love” (Anglia)
  • Dua Lipa „Physical” (Anglia)
  • HRVY „Me because of you” (Anglia)
  • Skott „Kodak & Codeine” (Szwecja)
  • Jung „Follow your heart” (Szwecja)
  • Ghost „Kiss The Go-Goat” (Szwecja)
  • Isak Danielson „Love me wrong” (Szwecja)
  • Isak Danielson „Last song” (Szwecja)
  • Bjoern „Hold me” (Szwecja)
  • Miss Li „Second life replay” (Szwecja)

%d blogerów lubi to: