Eurowizja Junior 2022: Szansa na Sukces – Uczestnicy i godzina emisji II odcinka · Televoting w selekcjach Albanii? · Sam Ryder żegna Elżbietę II

Eurowizja Junior 2022 – Szansa na Sukces

Dziś o 15:15 drugi odcinek preselekcji „Szansa na Sukces – Eurowizja Junior 2022” z udziałem kolejnych uczestników. Tym razem o finał walczy sześć dziewcząt i jeden chłopiec, a jurorami będą Viki Gabor (JESC 2019), Lanberry oraz Marek Sierocki. Program poprowadzi ponownie Aleksander Sikora. Uczestnicy będą śpiewać polskie piosenki z Eurowizji Junior, w tym m.in. „Superhero”, „Anyone I want to be” czy „Mój dom”. Zazwyczaj do finału wchodziła tylko jedna osoba, ale tydzień temu awansowały dwie więc dziś dowiemy się, czy sytuacja się powtórzy. Nieoficjalnie mówi się, że w finale i tak będą tylko trzy oryginalne piosenki co znaczy, że niektórzy finaliści będą wykonywać te same utwory lub zostaną połączeni w duet. Na ten moment minimum cztery osoby wystąpią w finale pod koniec września. Uczestnicy II odcinka to:

  • Lena Wójcicka
  • Amelia Borkowska
  • Kornelia Sadowska
  • Zosia Szuca
  • Aleksander Maląg
  • Julia Kostyła
  • Victoria Konys

Dla tych, którzy przegapią drugi odcinek lub nie oglądali nawet pierwszego Telewizja Polska przygotowała szereg powtórek. Odcinek 1 obejrzeć można ponownie dziś o 10:45 na TVP Rozrywka, natomiast drugi powtarzany będzie w czwartek o 16:15 na TVP HD, a także w przyszłą niedzielę o 10:45 na TVP Rozrywka. Premierowa emisja II odcinka (nagranego w lipcu) w niedzielę 10 września o 15:15 na TVP2.

Eurowizja 2023: Zmiany w Albanii, żałoba w UK

Spore zmiany w Festivali i Kenges w Albanii. Festiwal poprowadzi w tym roku Arbana Osmani, która jest też gospodynią drugiej edycji Big Brother VIP na komercyjnym kanale. Nie do końca wiadomo w jaki sposób prezenterka pogodzi te dwa projekty. Największą sensacją ma być jednak wprowadzenie nowego systemu głosowania. O wynikach festiwalu, a tym samym o tym, kto pojedzie z Albanii na Eurowizję 2023 decydować mają jurorzy i widzowie w stosunku głosów 50/50. Televoting w tak istotnej formie jeszcze nigdy nie pojawił się podczas FiK, więc taką decyzję RTSH można uznać za wielką rewolucję. Tymczasem telewizja BBC ogłosiła, że kontynuować będzie współpracę z TaP Music w kwestii wyboru nowego reprezentanta Wielkiej Brytanii. Celem jest wybranie takiej osoby i takiej piosenki by nie zaniżyć poziomu prezentowanego w 2022 roku. Sam Ryder w Turynie zajął 2. miejsce, wygrał głosowanie jurorskie. Wokalista występował po Eurowizji podczas specjalnego koncertu w Londynie związanego z platynowym jubileuszem Elżbiety II. Królowa zmarła w piątek w wieku 96 lat. W Wielkiej Brytanii z powodu żałoby anulowano szereg wydarzeń sportowych i muzycznych. Organizacja Eurowizji 2023 nie jest zagrożona.

Pożegnanie królowej

Brytyjskie gwiazdy Eurowizji żegnają swoją królową. Sam Ryder (ESC 2022) na swoim Instagramie przyznał, że ta smutna wiadomość skłoniła go do refleksji, dzielenia się wspomnieniami z bliskimi. „Dziękuję za pokazanie nam siły i istoty wiary” – napisał przyznając, że ta wiara dawała narodowi siłę i nadzieję na lepsze jutro nawet w najgorszych momentach. Elżbieta II udowodniła, że siły, którą miała rządząc krajem, potrafiła używać z delikatnością i szacunkiem do innych. „Byłaś wspaniałą Królową, najdłużej panującą w brytyjskiej historii. Twoje dziedzictwo będzie wieczne” – napisał Duncan James (ESC 2011). „Co za kobieta! Odpoczywaj w spokoju” – tak zdjęcie Elżbiety opisała na swoim profilu Lucie Jones (ESC 2017). Elżbieta II została królową w 1953 roku, co oznacza, że władała Wielką Brytania przez cały czas istnienia Konkursu Piosenki Eurowizji. Nigdy jednak nie była ściśle związana z konkursem i raczej nie pojawiała się na widowni, chociaż jej kraj wielokrotnie organizował Eurowizję. Czy ją lubiła i śledziła? Tego nie wiemy. Jej koronacja z 1953 była pierwszym telewizyjnym wydarzeniem pokazywanym w wielu krajach na zasadzie współpracy nadawców w ramach Europejskiej Unii Nadawców.

Źródło: TVP, DEtektywi, Eurovoix, Eurovision Albania, Instagram, fot.: ESCtoday.

%d blogerów lubi to: