Eurowizja Junior 2021 już dziś! Jak głosować w finale? Kto jest faworytem? Czy Sara James wygra dla Polski? · Poznaj członków polskiej delegacji [WYWIAD]

Dziś wielki finał 19. Eurowizji Junior, a od 16:00 ruszy transmisja, którą w Polsce będzie można oglądać na TVP1, TVP Polonia i TVP ABC z komentarzem Aleksandra Sikory i Marka Sierockiego. Program potrwa 2,5 godziny. Poza stawką konkursową organizatorzy przygotowali też parę niespodzianek m.in. świąteczny występ Valentiny, wspomnienia z Eurowizji 2021 czyli „Voila” Barbary Pravi czy francuski Opening Act z paradą flag i Ofenbach. O tym, kto wygra zadecydują jurorzy (głosowali podczas sobotniej próby generalnej) oraz internauci, którzy głosują w dwóch turach. Pierwsza tura kończy się w niedzielę o 15:59, a druga rozpocznie się po prezentacji wszystkich występów w trakcie finału. Drugi etap głosowania potrwa około 15 minut, a jego zasady są takie same:

  1. Wejdź na stronę vote.junioreurovision.tv lub jesc.tv
  2. Spośród listy uczestników wybierz i zaznacz trzy kraje. Nie można wybrać ani mniej ani więcej państw – tylko trzy.
  3. Potwierdź swoje głosy i wyślij je

Pamiętaj, że:

  1. Jeśli chcesz, możesz zagłosować na piosenkę reprezentującą Twój kraj. Należy pamiętać, że poza Sarą James trzeba też oddać głos na dwa inne kraje.
  2. Podczas glosowania internetowego można głosować raz w każdym etapie czyli jeden raz w fazie I (piątek-niedziela) i raz w fazie II (niedziela w trakcie finału). System głosowania online na JESC 2021 jest udoskonalany przy użyciu wzoru matematycznego, który wyklucza nadużycia oraz zapewnia rzetelny wynik, sprawiedliwy dla wszystkich uczestniczących krajów.

Eurowizja Junior: Kto jest faworytem? Przewidywania fanów

W Centrum Prasowym dziennikarze zwracają uwagę, że największe szanse na wygraną mają Francja 🇫🇷, Polska 🇵🇱 lub Armenia 🇦🇲, ale nie wyklucza się niespodzianek. Tymczasem wczoraj zakończyło się typowanie graczy „Bet & Win 5” czyli gry, w której czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego mają za zadanie przewidzieć wyniki poszczególnych finałów preselekcji czy właśnie JESC. Głosowało 118 osób, a 62,7% uważa, że wygra Polska. Drugie miejsce ma Armenia (21,2%), a trzecie Francja (11%). Typuje się, że Ukraina 🇺🇦 wygra głosowanie jury (24,6%), a podobny wynik uzyskała Francja. Tylko 10,2% uważa, że w głosowaniu komisji Polska zajmie 1. miejsce. Aż 71,2% jest pewna triumfu Sary James w głosowaniu online, natomiast 22% sądzi, że najwięcej głosów zgarnie Malena. 51,7% typujących jest zdania, że polskie jury najwyżej oceni Ukrainę. Aż 62,7% przewiduje dla Irlandii 🇮🇪 najniższy wynik w rankingu, a 56,8% sądzi, że Maiu zajmie ostatnią lokatę w głosowaniu komisji. 46,6% sądzi, że to on będzie mieć najmniej punktów od widzów. 55,1% myśli, że Polska zajmie 1. miejsce, 36,4% myśli, że będzie to miejsce drugie lub trzecie, a 8,5% przewiduje miejsce czwarte lub piąte. Aż 90,7% uważa, że Sara James lepiej wypadnie w głosowaniu internetowym, a tylko 2,5% jest przeciwnego zdania. Francja, Polska, Hiszpania czy Armenia to kraje, które chętnie przejęłyby organizację Eurowizji Junior w ramach wygranej. W przypadku wygranej Kazachstanu 🇰🇿 Europejska Unia Nadawców wybierze telewizję europejską, z którą Khabar TV będzie mogło współpracować przy przygotowaniach do JESC 2022. W przypadku wygranej Polski najczęściej mówi się o tym, że Kraków mógłby w końcu zostać gospodarzem konkursu, jednak są to jedynie domysły dziennikarzy, a nie plany TVP.

Eurowizja Junior: Wywiad z polską delegacją

Sara James jest jedną z głównych faworytek i z pewnością ma szanse na wygraną. Do Paryża przyjechała z bardzo liczną ekipą specjalistów, którzy pomagają jej na każdym kroku i wspólnie pracują nad sukces naszego kraju. A ten sukces już jest, bez względu na końcowy wynik, bo polska ekipa jest w Paryżu postrzegana niezwykle pozytywnie i traktowana jako silny i stanowczy gracz, znający swoje możliwości czy prawa. Jednocześnie jest to też ekipa przestrzegająca obostrzeń i zasad sanitarnych oraz zawsze traktująca inne delegacje z uśmiechem. Utwór „Somebody” usłyszeć można zarówno w Centrum Prasowym jak i w Bubble Room’ie, a Sara James postrzegana jest jako charyzmatyczna rozmówczyni, otwarta na wszystkich wokalistka, która szybko zdobyła sympatię innych uczestników oraz dziennikarzy. Aż miło czuć taką atmosferę i podejście do Polski – mamy nadzieję, że wkrótce tak samo silnym krajem będziemy na dorosłej Eurowizji. W skład delegacji do Paryża weszli m.in. Maja Frybes (szefowa delegacji), Kamil Staszczyszyn (asystent szefowej delegacji), Paulina Przestrzelska (choreograf), Mateusz Szymkowiak (reporter delagacji) czy mama Samy James – Arleta Dancewicz. Poza Sarą James na scenie wystąpią tancerki: Amelia Otremba, Nadia Borczyńska, Zuzanna Ciągarlak, Nadia Korzeniowska i Julia Rybkiewicz. O tym, jak pracuje się przy Eurowizji Junior opowiedzieli w specjalnej serii wywiadów dla Dziennika Eurowizyjnego. Nad cyklem pracowała Natalia Kowalczyk.

Relacje Dziennika Eurowizyjnego z Paryża , fot. M. Błażewicz

%d blogerów lubi to: