🇵🇱 Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2021: Sara Egwu-James ostatnią finalistką preselekcji. Jak wyglądać będzie finał?

Nie było niespodzianki. Faworytka półfinału, Sara Egwu-James, awansowała do finału preselekcji „Szansa na Sukces – Eurwoizja Junior 2021” decyzją trzyosobowowej komisji z Alicją Tracz na czele. Zwyciężczyni „The Voice Kids 4” zaśpiewała „That’s the way it is” z repertuaru Celine Dion i pokonała konkurencję. Po raz pierwszy w historii tego formatu selekcji do JESC w stawce znalazła się zwyciężczyni „The Voice Kids” i to ona jest typowana do wygranej w finale „Szansy”, a co za tym idzie, do reprezentowania Polski na Eurowizji Junior 2021 w Paryżu. Sara urodziła się 10 czerwca 2008 roku w Słubicach. Uczy się w Ośnie, a z muzyką związana jest od dzieciństwa. Ćwiczy grę na pianinie w Państwowej Szkole Muzycznej w Słubicach, a wokal kształci w Miejskim Ośrodku Kultury. „Rodzicami Sary Egwu James są Arleta Dancewicz i John James. Johna Jamesa – muzyka o nigeryjskich korzeniach możecie kojarzyć z innego programu TVP. Tata Sary Egwu James wystąpił kilka lat temu w „Bitwie na głosy”. Był członkiem chóru stworzonego przez rapera Mezo” – czytamy na portalu Glamour.pl. Warto przypomnieć, że w preselekcjach do Eurowizji 2018 także pojawiłą się wokalistka z nigeryjskimi korzeniami – Ifi Ude 🇳🇬, z kolei w 2019 „Szansę na Sukces” wygrała piosenkarka romskiego pochodzenia – Viki Gabor.

Sara Egwu-James: Z „The Voice” na Eurowizję?

Sara wystąpiła w „The Voice Kids 4” w trakcie drugiego odcinka emitowanego 27 lutego 2021 roku. Zaśpiewała wtedy „Anyone” Demi Lovato i jako jedyna w tym odcinku odwróciła wszystkie fotele. Wybrała drużynę Tomsona i Barona, tak samo jak wcześniej Viki Gabor czy Alicja Szemplińska. W rundzie bitew (odcinek 13. emitowany 3 kwietnia) wykonała „Hero” Mariah Carey i pokonała Amelię Kitę oraz Matyldę Szklarską. Udany występ w Sing off dał jej miejsce w finale. Tam, w pierwszej rundzie (10 kwietnia) zaśpiewała „My Hometown” czyli polską wersję przeboju „Husavik” z filmu o Eurowizji. Tomson i Baron właśnie ją wybrali do kolejnej rundy, tym samym eliminując Amelię Borkowską i Mikołaja Jabłońskiego. W pierwszej rundzie finału Sara zaśpiewała ze swoimi mentorami piosenkę „Say something” Justine Timberlake’a. W drugiej rundzie finału (17 kwietnia) wokalistka wykonała „Greatest love of all” oraz „Czas nas uczy pogody” i wygrała walkę o 1. miejsce, pozostawiając w tyle Tatianę Kopalę i Aleksandra Klembalskiego. Od tego momentu często pojawia się na różnego rodzaju wydarzeniach muzycznych w kraju. Podczas koncertu TVP1 „Nie ma jak u mamy” wykonała „I will always love you” Whitney Houston i „Rzuć to wszystko co złe”, a w trakcie Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej zaprezentowała „Jesus Christ, You Are My Life”. Pojawiła się też podczas Festiwalu w Opolu. Na YouTube znaleźć można wiele jej wykonań coverów, m.in. „Meluzyny”, piosenki „Dłoń” czy „Hurt. Miesiąc temu wydała wraz z Kubą Szmajkoskim utwór „Czarny Młyn” do filmu o tym samym tytule.

Wielki finał 26 września!

Już za tydzień poznamy zwycięzcę preselekcji „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2021” oraz piosenkę polski na konkurs w Paryżu. Podczas finału na żywo wystąpią kandydaci wybrani w półfinałach:

  • Marysia Stachera – cover z repertuaru odcinka o Eurowizji
  • Miłosz Świetlik Skierski – cover piosenki z „Pana Kleksa”
  • Sara Egwu-James – cover z repertuaru Celine Dion lub ABBY

Dodatkowo cała trójka zaprezentuje oryginalne utwory przygotowane na Eurowizję Junior 2021 i napisane przez doświadczonych w temacie Eurowizji twórców. Każdy utwór będzie zaprezentowany w wersji dwujęzycznej – po polsku i po angielsku, a ich premiera odbędzie się dopiero w trakcie finału. Zwycięzcę wybierze specjalna komisja (nazwiska poznamy w trakcie finału i nie będą to te osoby, które zasiądą na kanapie) oraz widzowie głosując poprzez system SMS. Do tej pory zawsze ranking jurorów i widzów był w pełni zgodny. W 2019 Viki Gabor za „Superhero” zgarnęła maksymalnych 10 punktów, Nikola Fiedor za „Bubbles in my head” była druga z 6 punktami, a Gabi Katzer trzecia za „On My Own” – 2 punkty. Rok później Alicja Tracz zgarnęła najwięcej punktów (10) za „I’ll be standing”, druga była Lena Marzec z „You and me” (6 punktów), a trzecia Agata Serwin z „What I’m made of” (2 punkty). Czy i w tym roku decyzja będzie jednomyślna? Przekonamy się już 26 października o 15:15 na TVP2. Powtórka finału zaplanowana jest na 2 października o 15:15 na TVP2 i o 18:10 na TVP Polonia.

Źródło: TVP, Wikipedia, Glamour.pl, Instagram, inf. własne, fot. @saraejej

2 komentarze

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: