🇵🇱 Dziś II półfinał programu „Szansa na Sukces – Eurowizja Junior 2021” • Kto wystąpi i co zaśpiewa? • Gdzie oglądać preselekcje?

Przed nami drugi półfinał preselekcyjnego talent-show „Szansa na Sukces – Eurowizja Junior 2021” 🇵🇱. Dziś siedmioro młodych wykonawców zaśpiewa piosenki znane z filmów o Panu Kleksie. Dobór repertuaru jest dość dyskusyjny, zwłaszcza porównując z tematami I i III półfinału (Hity Eurowizyjne oraz przeboje Celine Dion i ABBY). Tym razem usłyszymy piosenki skierowane faktycznie dla dzieci, niektóre z nich niestety dość infantylne i wykonywane w oryginale głównie przez założony w 1983 roku zespół wokalno-taneczny Fasolki. Są jednak opinie, że takie utwory również powinny być promowane wśród młodzieży, bo dla wielu Polaków są przebojami, a ich wykonania podejmowało się wielu artystów. Dzięki publikowanym przez TVP zwiastunom i informacjom znalezionym na Instagramie znamy stawkę dzisiejszego półfinału, wraz z piosenkami:

  • Miłosz Świetlik Skierski „Meluzyna”
  • Patrycja Wsół „?”
  • Grzegorz Stachera „Na wyspach Bergamutach”
  • Maria Chwastek „Witajcie w mojej bajce”
  • Laura Rumpel „Dzik jest dziki”
  • Julia Kołodziejak „Biegać, skakać”
  • Lena Tylus „Jak rozmawiać z psem”

Gdzie oglądać „Szansę na Sukces”?

O tym, kto wejdzie do finału zadecydują trzy jurorki: Viki Gabor (zwyciężczyni SnS JESC 2019 i Eurowizji Junior), Ida Nowakowska (współprowadząca JESC 2019-2020) oraz Maryla Rodowicz. Program poprowadzi jak zwykle Marek Sierocki, który nie tylko będzie rozmawiał z uczestnikami i losował piosenki, ale też zapewne przypomni nam sporo ciekawostek związanych z utworami z filmów o Panu Kleksie. Zwycięzca odcinka trafi do finału, gdzie jest już Marysia Stachera. W finale każdy uczestnik zaśpiewa jeden utwór z tematu swojego odcinka oraz piosenkę przygotowaną przez producentów na Eurowizję Junior. Finał odbędzie się na żywo 26 września, a o nowym reprezentancie Polski zdecydują jurorzy i widzowie. Dzisiejszy półfinał nagrany został wcześniej, a jego emisja odbędzie się o 15:15 na TVP2. Powtórki dostępne będą 18 września o 15:15 (TVP2) i o 18:10 (TVP Polonia) oraz 22 września o 23:35 (TVP Rozrywka). Odcinek będzie można później obejrzeć również na platformie TVP VOD.

Czy do finału w końcu wejdzie chłopiec?

Media rzeszowskie aktywnie promują udział lokalnych wokalistów w II półfinale „Szansy na Sukces” – Patrycji Wsół i Miłosza Świetlika Skierskiego. „Nie spodziewaliśmy się odzewu z telewizji. Zakwalifikowanie się Patrycji do programu było dla wszystkich zaskoczeniem i prawdę mówiąc, na początku przyjęliśmy tę informację z niedowierzaniem. Nagły szok szybko minął i nastąpiło podekscytowanie oraz wielka radość” – wspomina ojciec Patrycji. Portal SuperNowosci24.pl podaje, że idolką Miłosza Skierskiego jest … Viki Gabor, a jednym z jego marzeń jest nagranie wspólnej piosenki ze zwyciężczynią JESC 2019. Młody wokalista z Centrum Sztuki Wokalnej zdradził też, jak wyglądały kulisy odcinka. „Z panią Marylą nie udało się porozmawiać, ale pani Ida do nas podeszła. Viki również. Są milsze niż się spodziewałem! Myślałem, że gwiazdy są takie tylko przed kamerą” – mówi. O miejsce w finale walczy też Grzegorz Stachera, brat Marysi, która jest już w czołowej trójce. Co ciekawe, Grześ ma podobne pasje co Marysia – uwielbia fotografować ptaki. Warto przypomnieć, że jeszcze nigdy do tej pory żaden chłopiec nie zakwalifikował się do finału preselekcyjnej „Szansy na Sukces – Eurowizja Junior”, zresztą Polska do tej pory nie wysłała na Eurowizję Junior żadnego chłopca. Czy Miłosz i Grzegorz mają szansę pokonać konkurentki? Przekonamy się o 15:15 w TVP2!

%d blogerów lubi to: