🇵🇱 Szansa na Sukces – Eurowizja Junior 2021: Marysia Stachera w finale! Kto wystąpi w kolejnym odcinku?

Pierwszą finalistką „Szansy na Sukces – Eurowizja Junior 2021” jest Marysia Stachera, która już dwukrotnie pojawiła się na zdjęciach artykułów Dziennika Eurowizyjnego. Pochodząca z Domaszowic dziewczynka nie tylko śpiewa, ale też gra na wiolonczeli, żegluje i fotografuje ptaki – ma mnóstwo pasji. Na casting do Warszawy przyjechała ze swoim bratem Grzesiem, który o miejsce w finale walczy 12 września w odcinku z piosenkami „Akademii Pana Kleksa”. „Połączenie pasji, pracy i talentu przynosi rezultaty, które dają ogromną satysfakcje. Kibicujemy dzieciom w zmaganiach o tytuł Reprezentanta Polski, trzymamy kciuki i jesteśmy z Was bardzo dumni” – mówią rodzice Marysi i Grzesia w rozmowie z „Echo Dnia”. Podczas dzisiejszego półfinału Marysia wylosowała „Arcade” – utwór Duncana Laurence’a z Holandii 🇳🇱, dzięki któremu wygrał Eurowizję 2019. Jurorzy docenili Stacherę za lekkość śpiewania, jednocześnie wręczyli tylko jedną nagrodę – I miejsce, bez żadnych wyróżnień (inaczej niż to miało miejsce w poprzednich edycjach show). Marysia zmierzy się w wielkim finale „Szansy na Sukces – Eurowizja Junior 2021” pod koniec września z uczestnikami wybranymi z II i III półfinału. Zaśpiewa wtedy kolejny cover oraz oryginalny utwór przygotowany przez producentów na potrzeby Eurowizji Junior.

Co działo się w I półfinale?

W dzisiejszym odcinku wystąpili Marysia Stachera („Arcade”), Emilia Głodek („I’ll be standing”), Zuzanna Gajor („Anyone I want to be”), Gabriela Frątczak („If I were sorry”), Paulina Ładosz („Fairytale”), Krystian Gizicki („Save your kisses for me”) i Idalia Orman-Borucka („Superhero”). Jak zwykle niektóre występy trwały dłużej, a inne krócej co zawsze wzbudza pewne podejrzenia. Niestety znów repertuar eurowizyjny spotkał się z niezadowoleniem wielu fanów – w stawce były trzy ostatnie polskie piosenki Eurowizji Junior, trzy zwycięskie utwory Eurowizji (w tym jedna znacznie starsza od pozostałych) i „If I were sorry” którym swego czasu zamęczały nas stacje radiowe, a TVN przyznał piosence „Bursztynowego Słowika” trzy lata po premierze. Chociaż „Szansa na Sukces” nie była transmitowana na żywo, nie przejęto się wpadkami jurorów takimi jak np. brak umiejętności przeczytania nazwiska wykonawcy czy jego piosenki. Sporo było natomiast materiałów wspominających poprzednie Eurowizje – zobaczyliśmy m.in. fragment zwycięskiego występu Valentiny z Francji 🇫🇷 czy najciekawsze momenty Cleo z poprzednich preselekcji w formie „Szansy na Sukces”.

Szansa na Sukces: Kto wystąpi w II półfinale?

W kolejnym odcinku piosenki „Akademii Pana Kleksa”, polsko-radzieckiego filmu fantasy stworzonego na podstawie książki Jana Brzechwy. Usłyszymy m.in. „Meluzynę”, „Witajcie w naszej bajce” czy „Biegać, skakać”, ale przebojów jest tam znacznie więcej np. „Kaczka Dziwaczka”, „Na wyspach Bergamutach”, „Psie smutki” czy „Księżyc raz odwiedził staw”. O drugie miejsce w finale walczyć będą:

  • Miłosz Skierski
  • Patrycja Wsół
  • Grzegorz Stachera
  • Maria Chwastek
  • Laura Rumpel
  • Julia Kołodziejak

Być może w gronie uczestników jest też Lena Tylus. Jurorami w II półfinale będą Maryla Rodowicz, Ida Nowakowska i Viki Gabor. Zamysł był taki, by w każdym odcinku w skład komisji wchodziła osoba niepełnoletnia, osoba śpiewająca zawodowo oraz osoba niezwiązana z muzyką. Stąd w trzecim półfinale będziemy mieć w komisji Alę Tracz (JESC 2020), Raya Wilsona z Genesis oraz Paolo Cozzę, włoskiego prawnika mieszkającego w Polsce.

Źródło: TVP, fot.: TVP VOD

%d blogerów lubi to: