🇫🇷 Dziennik Eurowizyjny przedstawia La Seine Musicale – Miejsce organizacji Eurowizji Junior 2021

Eurowizja Junior 2021 już 19 grudnia, a na ten moment 13 państw potwierdziło swój udział w konkursie. Aktualnie nie wiadomo, czy JESC 2021 odbędzie się w tradycyjnej formie i czy uczestnicy, dziennikarze oraz widzowie będą mogli brać udział w imprezie na żywo czy wszystko przeprowadzone będzie zdalnie jak w 2020 roku. Jeśli uda się zorganizować Eurowizję dla Dzieci w „typowej” formie, wszyscy zjadą na malutką wyspę Ile Seguin w miejscowości Boulogne-Billancourt na przedmieściach Paryża. Miasto połączone jest ze stolicą Francji m.in. linią metra numer 9 oraz liniami autobusowymi. Już na stacji metra znaleźć można drogowskazy prowadzące do Le Seine Musicale, obiektu stworzonego na wyspie Ile Seguin gdzie odbędzie się Eurowizja Junior. Ze stacji metra piechotą dojdziemy na wyspę w ok. 15 minut mijając po drodze brutalistyczne osiedla i pasaże handlowe. Sporo się tam buduje, tworzy się nowe centrum kulturalne i biznesowe oraz trwają prace nad drugą kładką na Ile Seguin.

Atrakcje na wyspie Ile Seguin

La Seine Musicale to centrum muzyki i sztuk performatywnych powstałe w 2017 roku i składa się z dwóch najbardziej charakterystycznych obiektów – modułowej sali koncertowej mieszczącej ok. 6 tys. widzów (Grande Seine) oraz wizytówki wyspy, owalnej budowli czyli sali koncertowej stworzonej dla wykonawców muzyki klasycznej (pomieści ok. 1150 osób) – jej nazwa to Patrick-Devedjian Auditorium. Eurowizja Junior najpewniej odbędzie się w Grande Seine, jednak istnieją szanse, że cała wyspa i cały kompleks będą żyły konkursem. Na ścianie frontowej Grande Seine znajduje się ogromny ekran LED-owy, który można wykorzystać do promocji JESC, a pozostałe budynki i pomieszczenia posłużą do m.in. stworzenia Centrum Prasowego. Teren posiada też wielkie schody na dach Grande Seine pokryty zielenią (tzw. Ogrody Belliniego). Znajdziemy tam też trawiasty kopiec oferujący widok na miasteczko i Sekwanę oraz na słynną owalną budowlę. Co ciekawe, konstrukcja przygotowana jest w ten sposób, że jej zakrzywiona tablica paneli słonecznych może się obracać wokół rdzenia i w ten sposób pobierać energię, która zaopatruje część obiektu.

Dziennik Eurowizyjny za kulisami Eurowizji Junior

Na dziedzińcu La Seine Musicale znajduje się kopia słynnej rzeźby La Pouce de Cesar, czyli wielki złoty palec. Są też restauracje i wszelkie udogodnienia dla gości. Eurowizja Junior w tym miejscu ma szansę zdominować cały teren i w ten sposób stworzyć niesamowitą atmosferę. Wszystko jednak zależy od sytuacji pandemicznej w grudniu i pogody. Trzymamy kciuki, by Francuzi mogli zorganizować konkurs w takiej formie, w jakiej chcą i by JESC nigdy już nie musiało być przygotowywane zdalnie. Jeśli będzie taka możliwość, Dziennik Eurowizyjny planuje relacjonować przygotowania z Eurowizji Junior na żywo z Boulogne-Billancourt. Będzie to już piąty dziecięcy konkurs EBU obserwowany przez DE na żywo z miejsca wydarzeń. Wcześniej czytelnicy strony i członkowie grupy Dziennik Eurowizyjny na Facebooku mogli oglądać relacje z Centrum Prasowego w Tbilisi, Mińsku, Gliwicach i Warszawie.

Relacja i zdjęcia: Maciej Błażewicz, inf. dodatkowe: Wikipedia

%d blogerów lubi to: