🇵🇱 Paweł Skiba dla Dziennika Eurowizyjnego: „Na Eurowizję bardzo pasuje Alicja Szemplińska” • Wakacyjna Trasa Dwójki i Top of The Top Sopot Festival – kto wystąpi?

Już 1 sierpnia kolejna odsłona „Wakacyjnej Trasy Dwójki”, tym razem w Augustowie 🇵🇱. O 20:40 rozpocznie się koncert, który poprowadzą m.in. Małgorzata Tomaszewska (JESC 2020) i Tomasz Kammel (EYD 2013). Jedną z głównych gwiazd będzie Edyta Górniak (ESC 1994), która zaśpiewa „I follow rivers” z repertuaru Lykke Li oraz „Sweet Dreams” duetu Eurythmics. Poza nią wystąpią też m.in. Sound’n’Grace, Filip Lato, Oceana z Niemiec 🇩🇪, Shanguy czy Piękni i Młodzi. Z kolei 8 sierpnia w Kielcach pierwszy koncert z tej serii z udziałem gwiazd Eurowizji 2021. Zaśpiewają Elena Tsagrinou z Cypru 🇨🇾 oraz Albina z Chorwacji 🇭🇷. Będą też m.in. Maryla Rodowicz, Czadoman i Dagmara Bryzek. 15 sierpnia w Ostródzie zaśpiewa Efendi 🇦🇿, z kolei 29 sierpnia w Sopocie pojawi się Stefania 🇬🇷. Wcześniej, bo 7 sierpnia Program Trzeci Polskiego Radia oraz TVP3 pokażą koncert „Lata z Radiem” z Jastarni. Zaśpiewają m.in. Feel, Piersi, Czerwone Gitary, Urszula czy Łzy.

🇵🇱 Paweł Skiba wspomina udział w Eurowizji 2021

W wielu koncertach „Wakacyjnej Trasy Dwójki” występuje Paweł Skiba, chórzysta eurowizyjny Rafała Brzozowskiego w Rotterdamie. Wokalista ostatnio pojawił się w Koszalinie, gdzie wykonał „Light me up„, czyli konkursowy utwór Gromee’go z Eurowizji 2018. Poza tym, że bierze udział w trasie koncertowej TVP pracuje też nadal nad swoim własnym materiałem i bardzo dużo czasu spędza w studiu nagraniowym. „Myślę, że najpóźniej od stycznia będę Wam pokazywał na czym stoję” – zapowiedział w rozmowie z Dziennikiem Eurowizyjnym mając nadzieję, że będzie mógł muzycznie zaplanować cały przyszły rok i mieć już temat solowej płyty zapięty na ostatni guzik. Przyznał, że Eurowizja to dla niego piękne i ogromne wydarzenie, zrealizowane z wielkim rozmachem, chociaż przez pandemię wyglądało to trochę inaczej niż zwykle. „Czułem się naprawdę bardzo komfortowo na scenie i poza nią. Potężna sala, pełna ludzi – poprzez fakt, że pandemia trochę ukróciła nam koncerty to stojąc na tej scenie czułem wielką euforię słysząc tych wszystkich ludzi” – wspomina dodając, że nie żałuje swojego udziału w konkursie, bo samo bycie na scenie i poczucie tej wielkiej energii było wspaniałym przeżyciem. Stawiał na Włochy 🇮🇹 i Szwajcarię 🇨🇭, chociaż myślał, że Gjon’s Tears wygra. „To istny talent. Słuchając go na żywo miałem ciarki” – mówi, z kolei nie dziwi się zwycięstwu formacji Maneskin, bo uważa ich za totalne freaki i cieszy się, że wrócili do korzeni, czyli do rock’n’rolla. „Widać, że ludzie tego potrzebują. Wstrzelili się idealnie w czas” – dodaje.

🇵🇱 Paweł Skiba na Eurowizji 2022 jako solista?

Czy sam zdecydowałby się na udział solowy? W rozmowie z Dziennikiem Eurowizyjnym przyznaje, że nawet tegorocznego występu nie planował, bo było to dość spontaniczna decyzja. „Ja sam nie zamykam się na to że nie chciałbym być na Eurowizji czy bym chciał. Jeśli będzie odpowiedni czas, odpowiedni materiał, z którym będę się dobrze czuł i który będzie przede wszystkim mój i będę miał pewność, że wychodząc na scenę zaśpiewam na 100% nie stresując się tym, czy będę czuł się w tym dobrze, to pojadę na tę Eurowizję z miłą chęcią. A kiedy to będzie i czy w ogóle będzie taka sytuacja, to czas pokaże” – odpowiada. A jeśli nie on (chociaż ona na razie na to się nie nastawia) to uważa, że na Eurowizję pasuje Alicja Szemplińska ze swoim głosem i charyzmą. „Szkoda, że nie miała okazji pojechać, bo wydaje mi się, że na to zasługuje. Liczyłbym na to, by spełniła to marzenie” – mówi. O tym, czy Alicja Szemplińska w ogóle będzie brana pod uwagę w poszukiwaniach nowego reprezentanta dowiemy się zapewne dopiero za parę miesięcy, chociaż ostatnio coraz częściej spekuluje się, że ze względu na ogromne zaangażowanie w projekty TVP na Eurowizję 2022 powinna pojechać Roksana Węgiel. „Czas pokaże” – jak to mówi Paweł Skiba.

🇵🇱 Sopocki festiwal w TVN. Kto wystąpi?

W dniach 17-19 sierpnia w Sopocie odbędzie się „Top of the Top Sopot Festival” organizowany przez stację TVN. Pierwszego dnia zaplanowano koncerty #ForeverYoung i #I LOVE SOPOT z udziałem m.in. Edyty Górniak (ESC 1994), Kayah, Sylwii Grzeszczak, Reni Jusis czy De Mono. 18 sierpnia zobaczymy koncert #I Dance w którym zabrzmią największe taneczne przeboje z historii sopockiego festiwalu. Wykonają je m.in. Cleo (ESC 2014), Andrzej Piaseczny (ESC 2001), Kasia Kowalska (ESC 1996), Małgosia Ostrowska (KE 2004), Blue Cafe (ESC 2004) czy Ewa Farna. Tego samego dnia zaplanowano też walkę o Bursztynowego Słowika. Tym razem o słynną nagrodę rywalizować będą polscy wykonawcy, których utwory wydane w ostatnim roku były emitowane na antenach największych krajowych stacji radiowych. O Grand Prix walczyć będą Roksana Węgiel (JESC 2018), Viki Gabor (JESC 2019), a także Dawid Kwiatkowski, Arek Kłusowski i Grzegorz Hyży. Zwycięzcę wybiorą widzowie głosując poprzez sms-y. Na zamknięcie festiwalu, 19 sierpnia, przygotowano koncert jubileuszowy z okazji 20-lecia stacji TVN24. Najważniejsze polskie utwory ostatnich dwóch dekad wykonają m.in. Natalia Przybysz (KE 2004), Viki Gabor, Michał Szpak (ESC 2016), Agnieszka Chylińska, Brodka czy Grzegorz Turnau. Ostatnia TVN-owska impreza w Sopocie odbyła się w 2019 roku, a o Bursztynowego Słowika walczyło pięciu zagranicznych uczestników, w tym Lake Malawi (Czechy 2019 🇨🇿) i Luca Hanni (Szwajcaria 2019 🇨🇭). Ku zdziwieniu wielu fanów Eurowizji wygrała piosenka „If I were sorry” Fransa, którą wykonywał podczas finału Eurowizji (w barwach Szwecji 🇸🇪) już w 2016 roku.

Źródło: TVP, Eska, WirtualneMedia, Paweł Skiba – wywiad dla Dziennika Eurowizyjnego, TVN, inf. własne, fot.:
@skibapawell

%d blogerów lubi to: