🇵🇱 Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski po pierwszej próbie! Jakie wrażenia? • Polski reprezentant opowiada o kulisach występu!

Dziś po raz pierwszy swoją próbę miał Rafał Brzozowski, reprezentant Polski. Wokalista pojawił się na scenie w towarzystwie czterech tancerzy: Miłosza Kuterasińskiego, Daniela Borzewskiego, Bartosza Kołeckiego i Macieja Miśkiewicza. Razem wykonali choreografię ułożoną przez Agustina Egurrolę przy użyciu m.in. świetlnych kul. Panowie tańczą nie tylko na głównej scenie, ale też na wybiegu. W tle widzimy kolorowe wizualizacje, uwydatniany jest też neonowy napis „Warszawa” i w ten sposób występ ma silny związek z teledyskiem, który zresztą też pojawia się na ekranach. To jednak nie jedyne powiązanie z klipem – Rafał i tancerze mają też przeciwsłoneczne okulary. Wokalista zdejmuje je w trakcie śpiewania drugiej zwrotki by mieć kontakt z publicznością do której zresztą też woła podczas występu („Hello Europe” czy „Let’s Ride”). Jednym z szeroko komentowanych momentów występu jest trzymanie kamery przez Rafała. Nie każdemu się to podoba, jednak wiele zależy od płynnego wykonania tego ruchu, by widz nie miał wrażenia chaosu. Taki trik kamerowy ma symbolizować jazdę na motorze, ale jest też interpretowany jako chęć bycia jak najbliżej widza.

Nowości wokalne w „The Ride”

Ekipa TVP słucha opinii fanów, a jednym z częstych postulatów pojawiających się po premierze „The Ride” był brak silnego zaakceptowania ostatniego refrenu. Uda się to za sprawą Pawła Skiby, chórzysty, który wspiera Rafała podczas występu i dzięki któremu możemy usłyszeć nieco inne wykonanie piosenki. Podczas dzisiejsze próby nie wszystko jeszcze brzmiało jak należy, ale z każdą próbą było coraz lepiej i mamy nadzieję, że do półfinału Rafał dobrze zgra się z Pawłem. Polski reprezentant wykonał też a-capella refren „The Ride” podczas spotkania Meet & Greet. O tym, jak spędził pierwszy dzień w Ahoy Arenie postanowił opowiedzieć czytelnikom w poniższym nagraniu zrealizowanym specjalnie dla Dziennika Eurowizyjnego. Dowiecie się sporo na temat kulisów próby polskiego reprezentanta.

Kiedy druga próba Rafała?

Polska próba nie zyskała zbyt wielu punktów w głosowaniu Press Poll portalu ESCxtra. Z wynikiem 6 punktów zremisowała z Estonią na ostatnim miejscu. Wygrała Islandia. Polskie media ogólnotematyczne (nieobecne w Centrum Prasowym) zauważają, że opinie na temat próby „The Ride” są dość podzielone, zarówno wśród obserwatorów jak i internautów oceniających na podstawie relacji czy filmu z kanału Eurovision.tv. W Centrum Prasowym ocena Rafała i jego występu zależała bardziej od poziomu oczekiwań wobec niego. Niektórzy spodziewali się kompletnie położonego występu więc byli pozytywnie zaskoczeni, z kolei ci, którzy liczyli na dużo, mogli czuć niedosyt. Wszyscy liczymy na to, że kolejna próba techniczna wypadnie znacznie lepiej, a szanse na awans wzrosną. Aktualnie Polska zajmuje 34. miejsce w głównym notowaniu bukmacherskim (zwycięstwo na Eurowizji) oraz 16. miejsce w półfinale z 24% szans na finał. Druga próba techniczna Rafała odbędzie się w czwartek 13 maja o 13:30 i potrwa 20 minut. Na 15:15 zaplanowano natomiast konferencję prasową.

Zobacz nowe nagrania z Centrum Prasowego

We wtorek ostatni dzień I serii prób półfinalistów. Zaczynamy o 10:00 Gruzją, następnie kolejne kraje, w tym Szwajcaria, która wygrała plebiscyt „Nasz Faworyt 2021”. Głosujący na Facebooku Dziennika Eurowizyjnego najwyżej ocenili dziś Serbię, ale bardzo blisko jest też Grecja. Trzecie miejsce zajęła Islandia. Polska była siódma, a Estonia ostatnia. Co jeszcze działo się dziś w Centrum Prasowym? Zobaczcie kolejną część zbioru nagrań poniżej! Tym razem m.in. Hurricane śpiewające „Ljubav je svuda” i „Qele Qele”, Islandczycy wymieniający swoje ulubione eurowizyjne utwory, a-capella wersja „The Ride” czy Senhit wykonująca „Alcohol is free”, a także Benny Cristo udający psa i nie tylko!

Relacja z Centrum Prasowego, materiał foto i video (wypowiedź Rafała + zbiór nagrań): Maciej Błażewicz

%d blogerów lubi to: