🇵🇱 Szansa na Sukces Eurowizja 2020: Znamy uczestników I odcinka! Kto wystąpi? • Wymarzony Reprezentant Polski 2021: Rusza etap zgłoszeniowy

TVP VOD opublikowała dziś zwiastun pierwszego półfinału preselekcji „Szansa na Sukces – Eurowizja Junior 2020” dzięki czemu znamy kolejne szczegóły zbliżającego się show. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami w pierwszym odcinku 7 kandydatów wykona „międzypokoleniowe” hity, a oceniać ich będą Viki Gabor (JESC 2019), Edyta Górniak (ESC 1994) oraz Piotr Rubik, kompozytor eurowizyjnej piosenki „Nie zapomnij” z 2016 roku. Dzięki zwiastunowi, a także publikacjom w social media czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego zdołali ustalić nazwiska uczestników pierwszej grupy. Są to:

  • Amelia Karczewska
  • Hanna Dzieniewicz
  • Lena Marzec (The Voice Kids 2)
  • Mikołaj Gajowy (Teatr Muzyczny ROMA)
  • Gabriela Łukasik
  • Aurelia Radecka (The Voice Kids 2)
  • Antonina Biesiadecka

Co ciekawe, Lena Marzec uczestniczyła w tej samej edycji „The Voice Kids” co Viki Gabor, były nawet w tej samej ekipie Tomsona i Barona. Zmierzyły się w finale, gdzie do drugiej rundy zakwalifikowano Viki, a Lena wraz z Michałem Szczurkiem odpadli. W tej samej edycji pojawiła się też Aurelia Radecka, która trafiła do ekipy Dawida Kwiatkowskiego, odpadła jednak w półfinałach. W pozostałych dwóch odcinkach pojawią się natomiast m.in. Agata Serwin, Aleksandra Kędra, Aleksandra Tracz, Natalia Kosmowska, Alicja Tracz, Konrad Repiński, Anna Laskowska czy Lena Małodzińska. Pewne jest, że o tytuł reprezentanta Polski nie będzie walczyć nikt z finałowej trójki trzeciej edycji „The Voice Kids”. Wśród piosenek, które usłyszymy w półfinałach „Szansy na Sukces” znalazły się m.in. „Superhero” (JESC 2019), „Andromeda”, „Mam tę moc”, „What makes you beautiful”, „Niech mówią, że to nie jest miłość”, „Nie zapomnij” (JESC 2016), „There’s nothing holding me back”, „Hold back the river” czy „No Roots”. To bardzo ciekawy i nowoczesny repertuar. Piosenki angielskojęzyczne pojawiają się głównie w repertuarze „eurowizyjnych” odcinków programu. Pierwszy odcinek „Szansy na Sukces” w niedzielę 6 września o 15:15 w TVP2. Powtórki planowane są zarówno w TVP2 (I odcinek pokazany będzie w sobotę 12 września) oraz w TVP Rozrywka.

Wymarzony Reprezentant Polski 2021: Zgłoś swojego kandydata!

1 września rusza „nowy rok eurowizyjny”, a piosenki opublikowane po tej dacie mogą uczestniczyć w Eurowizji 2021. W związku z tym pora ruszyć w corocznym plebiscytem „Wymarzony Reprezentant Polski”, który tym razem wyglądać będzie nieco inaczej. W I etapie czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego będą mogli zgłosić max. 4 wykonawców z Polski, którzy w minionym roku (od 1 września 2019) wydali min. jeden nowy utwór (nie cover). Spośród wszystkich zgłoszeń wybrana zostanie finałowa stawka, na którą będzie można głosować poprzez stronę lub social media. Zwycięzca głosowania trafi do superfinału, w którym zmierzy się z Alicją Szemplińską, niedoszłą reprezentantką Polski na ESC 2020. W związku z tym Alicji nie będzie można zgłaszać w I etapie plebiscytu. Zgłoszenia przyjmowane będą do 6 września do 20:00 poprzez formularz poniżej, a w tym okresie pojawi się też 24-godzinne okno zgłoszeniowe na Instagramie @dziennik_eurowizyjny. Rok temu „Wymarzony Reprezentant Polski” składał się z dwóch kategorii, a zwycięzcami zostali Dawid Podsiadło i Zuza Jabłońska.

Źrodło: TVP, TVP VOD, Z. Byszewska, Eska.pl, inf. własne, fot.: TVP

%d blogerów lubi to: