Eurowizja na Netflixie wypromowała Islandię • Poznaj piosenki z selekcji Holandii • Czy UK wróci do JESC? • Znamy daty Sanremo 2021!

Cztery finałowe piosenki preselekcji holenderskich 🇳🇱 do Eurowizji Junior 2020 zostały już opublikowane. Zespół Unity wykona „Best Friends„, duet Jacke & JanaeIt’s you and me„, formacja T-SquareCount on me„, a Robin Mee (Along)„. Finał konkursu Junior Songfestival 2020 odbędzie się 26 września w Ahoy Arenie w Rotterdamie. Z kolei telewizja francuska 🇫🇷 ogłosiła, że swojego reprezentanta do Warszawy przedstawi we wrześniu, ponoć ma się to stać w dniu, w którym dzieci we Francji wrócą do szkół po wakacjach. Żadnych dodatkowych szczegółów na razie nie znamy. Ostatnio pojawiły się doniesienia, jakoby do JESC 2020 wrócić miała Wielka Brytania 🇬🇧. Jeden z przedstawicieli nadawcy BBC poinformował, że decyzja jeszcze nie zapadła i polecił śledzić oficjalne profile telewizji oraz Eurowizji Junior. Chociaż to znaczy praktycznie nic, dla wielu fanów (w tym eurowizyjnych portali) jest nadzieją na zaskakujący powrót po wielu latach przerwy. Nie wszyscy byliby jednak z tego zadowoleni. Pojawiają się głosy, że udział BBC miałby pokrzyżować ewentualne plany powrotu Walii 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 czy debiutu Szkocji 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 w 2021 roku. Warto dodać, że telewizja BBC nigdy nie uczestniczyła w Eurowizji Junior. Trzy starty Wielkiej Brytanii z lat 2003-2005 odbyły się dzięki nadawcy ITV, który jest najpopularniejszym kanałem komercyjnym w kraju. Plotki i różne (nie zawsze sprawdzone) doniesienia pojawiają się też w naszym kraju 🇵🇱. Portal Eska.pl cytuje Telewizję Polską, której przedstawiciel powiedział, że lista zakwalifikowanych do preselekcyjnej „Szansy na Sukces” może być opublikowana nawet w ciągu tygodnia. Zgłoszenia do castingu internetowego przejmowane były do 12 lipca.

Eurowizja 2021: Nowe informacje z Francji, Włoch i nie tylko

Preselekcje Francji 🇫🇷 do Eurowizji 2021 nazywać się będą „Eurovision France, c’est vous qui decidez” i odbędą się poza Paryżem, ale w dużej hali koncertowej. Prowadzącym ma być Stephane Bern, komentator ESC od 2015 i JESC od 2018 roku. Z kolei we Włoszech 🇮🇹 ogłoszono, że Festival di Sanremo 2021 odbędzie się w dniach 2-6 marca, później niż zwykle, ale wciąż w ramach sezonu preselekcyjnego. Dyrektorem artystycznym festiwalu ponownie będzie Amadeus. Telewizja RAI na razie nie poinformowała, czy Diodato zostanie automatycznie reprezentantem kraju na rok 2021, czy może nowego przedstawiciela Włosi będą wybierać właśnie poprzez Sanremo. Nie ustają plotki dotyczące Natalii Gordienko 🇲🇩 i jej udziału w Eurowizji 2021. Chociaż TRM nadal nic nie potwierdza, wokalistka ma pracować nad utworem tanecznym w stylu „Siren Song” Maruv z Ukrainy 🇺🇦. Natalia ma we wrześniu polecieć do Aten 🇬🇷 by nagrywać utwór. Z kolei w Estonii 🇪🇪 pojawia się szansa na powrót Eliny Nechayevej do preselekcji. Wokalistka, która wystąpiła w filmie Netflixa, zdradziła, że pracuje teraz nad nowym albumem i być może jeden z utworów z płyty zaprowadzi ją do Eesti Laul. „Nigdy wcześniej o tym nie myślałam” – przyznała, dodając, że udział w filmie o Eurowizji rozbudził w niej wspaniałe wspomnienia z 2018 roku.

Eurowizja na Netflixie: Husavik zbiera profity

Nieco ponad 20 dni po premierze „Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga” film nadal jest niezwykle popularny na Islandii 🇮🇸, gdzie wczoraj był drugą najchętniej oglądaną produkcją Netflixa. Film wciąż utrzymuje się w netflixowym top10 w takich krajach jak Chorwacja 🇭🇷, Dania 🇩🇰, Węgry 🇭🇺, Łotwa 🇱🇻, Litwa 🇱🇹, Rosja 🇷🇺, Słowenia 🇸🇮, Szwecja 🇸🇪, Tajwan 🇹🇼 i Ukraina 🇺🇦. Chociaż zdobywa dość mieszane recenzje, to jednak w świecie Eurowizji i nie tylko nadal sporo się o nim mówi, wciąż powstaje wiele artykułów na ten temat, a odtwórcy głównych ról mają swoje „5 minut”. Dodatkowo piosenki z filmu świetnie radzą sobie na platformach streamingowych, a pojawiły się nawet analizy mające ustalić, czy „Husavik” ma szansę na … Oskara. „Fire Saga” rozsławiła też Islandię i miasto Husavik, w którym otwarto „The Jaja Ding Dong Bar” znajdujący się na terenie hotelu Cape. Zauważono też znaczny wzrost odwiedzin stron internetowych poświęconych miastu, a ruch internautów pochodzi głównie ze Stanów 🇺🇸 i z Wielkiej Brytanii 🇬🇧. Coraz więcej followersów ma też profil @visithusavik. Co ciekawe, w mieście już powstały specjalne eurowizyjne plany spacerowe, dzięki którym turyści mogą obejrzeć większość miejsc pojawiających się w filmie. W 2021 w Husavik otwarte ma zostać muzeum Eurowizji.

Źródło: YouTube, AVROTROS, Eurovoix, Eurovision Ireland, Eska.pl, RAI, Eurovision Fun, Wiwibloggs, flixpatrol, fot.: Netflix

%d blogerów lubi to: