[UPD!] Sandro Nicolas po Eurowizji, Ana Soklič przed preselekcjami! • Eurowizja Junior: Kolejny duży kraj potwierdza udział

Telewizja słoweńska 🇸🇮 ogłosiła zasady preselekcji narodowych przed Eurowizją 2021. W związku z tym, że w maju poinformowano o automatycznym wyborze Any Soklič na reprezentantkę kraju, teraz pozostaje tylko (lub aż!) wybrać dla niej nową piosenkę. Do 30 września wszyscy chętni kompozytorzy mogą wysłać swoją propozycję muzyczną. Ana zachęca wszystkich, by podzielili się z nią kreatywną energią, a nawet zwariowanymi pomysłami. Dodatkowo wokalistka przyznała, że chętnie przejrzy propozycje nie tylko piosenek, ale też i występów scenicznych. Nie chce również ograniczać zgłaszających do konkretnych gatunków muzycznych, bo jak twierdzi, dopiero gdy usłyszy piosenkę wie, czy jest ona dla niej dobra. Przyznała, że szufladkowanie jej jako wokalistki śpiewającej ballady jest błędem. Wszystkie zgłoszenia przeanalizowane będą przez co najmniej trzyosobową komisję i, jeśli poziom okaże się wysoki, najlepsze propozycje trafią do finału. Listę finałowych piosenek powinniśmy poznać do końca tego roku, a finał narodowy zorganizowany będzie do 9 marca 2021 roku. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ. Do tej pory Słowenia stawiała na selekcje EMA, który były tradycją dla RTV SLO i organizowano je (w różnych formatach) od 1993 roku. Tylko raz telewizja słoweńska całkowicie z nich zrezygnowała – w 2013 roku wewnętrznie wybrano Hannah Mancini, co jednak zakończyło się ostatnim miejscem w półfinale. Preselekcje w którym jedna wokalistka śpiewa kilka utworów będzie całkowitą nowością dla Słowenii.

Sandro ma się już dobrze!

Sandro Nicolas (na zdj.) nie będzie reprezentował Cypru 🇨🇾 na Eurowizji 2021, a do CyBC pukają już greccy wokaliści marzący o udziale w konkursie. Sam Sandro na jakiś czas zniknął, bo jak twierdzi, odpoczywał i regenerował się po stresie i negatywnych emocjach jakie mu towarzyszyły w związku z ESC 2020 i decyzją nadawcy cypryjskiego. Poinformował jednak swoich fanów, że pozbierał się i jest teraz silniejszy. Nie może się też doczekać momentu, w którym zaprezentuje nową muzykę, jest tym podekscytowany i pozytywnie nastawiony na wszystko, co go czeka. Podziękował wszystkim za wsparcie w ostatnich tygodniach, a także ekipie z telewizji cypryjskiej, z którą współpracował przed odwołanym konkursem. Przypomnę, że na ten moment na Eurowizję 2021 wybrano już 18 wykonawców ze stawki 2020. Część państw potwierdziła organizację preselekcji narodowych (m.in. Chorwacja 🇭🇷, Litwa 🇱🇹 czy Estonia 🇪🇪). Nadawca francuski 🇫🇷 zmienia strategię i przygotuje nowy finał narodowy. Nadal nie wiemy jeszcze jakie decyzje podjęte będą na Białorusi 🇧🇾, w Macedonii 🇲🇰, Irlandii 🇮🇪, Rosji 🇷🇺, Mołdawii 🇲🇩, Serbii 🇷🇸, Polsce 🇵🇱, Islandii oraz Armenii 🇦🇲.

Eurowizja Junior: Hiszpania na „Tak”, Izrael na „Nie”

[UPDATE] Serbia również weźmie udział w Eurowizji Junior!

Telewizja hiszpańska RTVE 🇪🇸 potwierdza udział w Eurowizji Junior 2020, a poszukiwania nowego reprezentanta już się rozpoczęły. Chociaż nie podano jaki format będzie wykorzystany, należy się spodziewać, że ponownie uczestnik wskazany będzie wewnętrznie. Hiszpania to jedenasty kraj w stawce JESC 2020 i czwarty z „Big 4”. Najpewniej do grona uczestników dołączy wkrótce również Australia 🇦🇺, a nadawca SBS rozstrzyga wszystkie „za i przeciw”. Ciężko wyobrazić sobie również konkurs bez weterana – Białorusi 🇧🇾 oraz bez dwukrotnego zwycięzcy – Malty 🇲🇹. Nie powinno zabraknąć również Armenii 🇦🇲. Niestety, na ten moment szybciej rośnie lista krajów, które swoich reprezentantów do Warszawy nie wyślą. Telewizja izraelska 🇮🇱 podała, że nie wróci do konkursu w tym roku. Nie podała jednak powodów takiej decyzji. Izrael startował w kratkę – debiut w 2012 zakończył się 8. miejscem, do tej pory najwyższym w historii. W 2016 kraj zajął niskie, 15. miejsce, a dwa lata później Noam Dadon był czternasty.

Wciąż głosować możecie w 11. edycji „Holfestivalen” oraz w 1. półfinale Eurovision Internet Song Contest 2020! Głosuj i decyduj o wynikach! Każdy głos się liczy!

Źródło: RTV SLO, Wiwibloggs, Wikipedia, RTVE, Eurovoix, fot.: @Sandromusic_official

%d blogerów lubi to: