Szansa na Sukces – Eurowizja Junior 2020! • Znamy pierwsze szczegóły polskich preselekcji!

Telewizja Polska potwierdza organizację drugiej specjalnej edycji programu „Szansa na Sukces” połączonej z wyborem reprezentanta i piosenki na Eurowizję Junior, która w 2020 znów odbędzie się w naszym kraju. Tym razem jednak, ze względu na obostrzenia, przesłuchania castingowe odbywać się będą online, a na zgłoszenia TVP czeka do 12 lipca. Do udziału zaproszone są osoby w wieku od 9 do 14 lat (nie jest na razie jasno określone co z osobami, które nie mają jeszcze skończonych 15 lat – takie osoby mogą brać udział w JESC), które muszą wysłać filmik z własnym wykonaniem dwóch polskich piosenek, a także podać dane teleadresowe. Zgłoszenia wysłać należy na casting.eurowizjajunior@tvp.pl. I to na razie tyle z informacji jakie przekazano.

Telewizja Polska na razie nie podała pełnego terminarza programu, nie wiemy też jak dokładnie wyglądać będzie selekcja kandydatów oraz czy program składać się będzie z trzech półfinałów i finału tak jak to miało miejsce rok temu. O tym, że eurowizyjna „Szansa na Sukces” wróci mówiło się już od wielu miesięcy, a pojawiły się nawet pogłoski, że nadających się kandydatów „wyłapywano” już w trakcie regularnych castingów do konkursu. Szacuje się, że cały program mógłby zostać wyemitowany we wrześniu 2020 roku. Kolejne szczegóły poznamy zapewne niebawem. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2020 odbędzie się 29 listopada na obrzeżach Warszawy. To będzie zupełnie inny konkurs i koncert niż ten rok temu. Myślę, że nie trzeba tego nikomu tłumaczyć. Bardzo chciałbym żeby w ogóle się odbył, ale to jak wiadomo zależy od wielu czynników. Także od naszej odpowiedzialności. Koncert odbędzie się w mniejszej przestrzeni, ale nie oznacza to, że będzie mniej spektakularny. Telewizja Polska i EBU stawia jasne zadanie przed nami. Konkurs musi spełniać najwyższe standardy i taki też chcemy zorganizować. JESC 2020 będzie miała bardzo jasne przesłanie. Nasze pomysły spotkały się z bardzo ciepłym przez przedstawicieli EBU. Na razie jeszcze nie podjęliśmy decyzji w kwestii obecności publiczności podczas koncertu. Bardzo byśmy tego chcieli, ale nie wiadomo czy będzie to możliwe. A co do wyzwań. Są zawsze takie same. Stworzyć porywające widowisko i super atmosferę dla uczestników. W tym roku dochodzi jeszcze jedno. Ale ono dotyczy nas wszystkich: Move The World. – powiedział Konrad Smuga w wywiadzie dla Dziennika Eurowizyjnego.

Kto podejmie się wyzwania i kto powalczy o udział w Eurowizji Junior 2020? Tego na razie nie wiemy, ale dziś do 20:00 można głosować w plebiscycie „Wymarzony Reprezentant” i zdecydować o tym, kogo na JESC wysłaliby czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego! Szczegóły TUTAJ.

Źródło: TVP, fot. M. Błażewicz 2019

%d blogerów lubi to: