Wymarzony Reprezentant Polski na Eurowizji Junior 2020 • Głosuj na swojego faworyta!

Pierwszy etap plebiscytu Dziennika Eurowizyjnego „Wymarzony Reprezentant Polski na JESC” już za nami! Ponad 1,8 tys. głosów i typowań oddaliście na ponad 60 polskich młodych wykonawców! Do finału dostała się najwyżej oceniona ósemka, biorąc też pod uwagę regulamin Eurowizji Junior, w tym limity wiekowe. Przypominam, że w konkursie udział mogą brać osoby z przedziału wiekowego 10-14 lat, co oznacza, że jeśli nie mają ukończonych 15 lat w dniu finału JESC, mogą stanąć na scenie konkursu. Wśród typowań czytelników Dziennika Eurowizyjnego były osoby, których wiek wykracza już (często jedynie minimalnie) poza regulamin konkursu. Dotyczy to m.in. Natalii Kawalec, Carly Fernandes, Eweliny Kozub, Oli Tracz czy Hani Sztachańskiej, które znalazły się w wysoko w zestawieniu, ale nie mogły wejść do finału. Kto ma szansę na tytuł „Wymarzonego Reprezentanta”? Oto kandydaci w kolejności alfabetycznej!

Ala Tracz

Wokalistka pochodzi ze Stojeszyna Pierwszego, a poza śpiewaniem pasjonuje ją też akrobatyka oraz gimnastyka artystyczna. Pojawiła się w trzeciej edycji „The Voice Kids” (jak niemal wszyscy pozostali kandydaci w plebiscycie), gdzie uczestniczyła też jej starsza siostra Ola. Obie trafiły do grupy Dawida Kwiatkowskiego, a nawet walczyły w tym samym odcinku bitew, gdzie Ola przegrała, a Ala przeszła dalej. Odpadła dopiero w pierwszej rundzie finału przegrywając z Marcinem Maciejczakiem. Cztery tygodnie temu odbyła się premiera piosenki „Przed nami cały świat”, który Ala zaśpiewała razem z Olą. Z kolei w niedawnym „Domowym Graniu z Eska.pl” siostry Tracz zaśpiewały razem z finalistką preselekcji do JESC 2017 – Natalią Wawrzyńczyk.

Aleksandra Gwazdacz

W „Te Voice Kids 3” wystąpiła w wieku 12 lat. Pochodzi z Dzierzgonia, a udział w „The Voice” nie był jej debiutem scenicznym. Wcześniej uczestniczyła m.in. w konkursie artystycznym w którym zdobyła Grand Prix i możliwość nagrania płyty w Radio Olsztyn. Ola w „The Voice” trafiła do drużyny Tomsona i Barona, a w dwunastym odcinku show udało jej się zwycięsko wyjść z bitew oraz sing off’ów, gdzie wypadła lepiej niż Liza Misnikova (reprezentantka Białorusi na JESC 2019). Odpadła w pierwszej rundzie finału, przegrywając z Hanią Sztachańską. Wokalistka bierze też udział w konkursie „Gdynia Open 2020 Online”, a również nagrała swoje video w ramach #Hot16Challenge2.

Gabriela Coutinho

13-latka swoją urodzę zawdzięcza po tacie, który pochodzi z Portugalii (stąd też egzotycznie brzmiące nazwisko). Gabriela uczęszcza do Studia Artystycznego Buffo, z którym często występuje i nabiera doświadczenia scenicznego. W „The Voice Kids 3” trafiła do grupy Dawida Kwiatkowskiego, a później pomyślnie przeszła rundę bitew, jednak przegrała w Sing Off, gdzie pokonali ją m.in. Marcin Maciejczak i Ala Tracz. W Internecie znaleźć można m.in. występ Gabrieli w „Pytaniu na Śniadanie”, rap w ramach #Hot16Challenge2 oraz covery, np. „Byłam różą”. Czy w przypadku, gdyby Polska wybrała na Eurowizję Junior osobę o portugalskich korzeniach, portugalskie jury dałoby nam 12 punktów?

Marcin Maciejczak

Wbrew wcześniejszym, błędnym, wypowiedziom zwycięzca „The Voice Kids 3” nie ukończy 15 lat przed finałem Eurowizji Junior 2020 więc może wystąpić w konkursie. Ten nietuzinkowy wokalista pochodzi z niewielkiej wsi Bartochów w województwie łódzkim. Debiut telewizyjny zaliczył w „Mam Talent”, gdzie wzruszył Agnieszkę Chylińską. W „The Voice” przyjęto go do grupy Dawida Kwiatkowskiego, a w pierwszej rundzie finału zaśpiewał eurowizyjny przebój z 2014 roku – „Rise Like a Phoenix” Conchity Wurst. W finale zaprezentował m.in. premierowy singiel „Jak Gdyby Nic”, który triumfował też w polskim konkursie Dziennika Eurowizyjnego „Holfestivalen”, jako najlepsza polska premiera lutego. Marcina już wielokrotnie pytano o Eurowizję, a on sam nie mówi „nie”, jednak wiadomo, że decyduje o tym wiele czynników, zarówno po stronie wokalisty i jego ekipy jak i po stronie TVP.

Nela Zawadzka

Pochodzi z Węgrowa i swoją przygodę z telewizją zaczęła już w pierwszej edycji „The Voice Kids” gdzie trafiła do ekipy Dawida Kwiatkowskiego. W rundzie „bitew” pokonała Zuzię Janik i Nataszę Kotlarską, a jej udział w programie zakończył się w pierwszej rundzie finału, gdzie pokonał ją Antek Scardina. Po „The Voice” miała okazję śpiewać na wielu różnych wydarzeniach, m.in. jako support Dawida Kwiatkowskiego czy w 75. rocznicę Powstania Warszawskiego w Węgrowie oraz na koncertach charytatywnych. Uczestniczyła też w nagraniach piosenki „Życie to gra” promującej ideę Eurowizji Junior 2019 w Polsce.

Paweł Szymański

Jako 11-latek trafił na castingi drugiej edycji „The Voice Kids”, a po przesłuchaniach dostał się do ekipy Dawida Kwiatkowskiego. Pomyślnie przeszedł rundę bitew i dotarł do finału, gdzie w ostatniej rundzie zmierzył się z Anią Dąbrowską i Wiktorią Gabor. Programu jednak nie wygrał. Rok temu wydał najnowszy singiel pt. „10 lat”, występował też jako support Dawida Kwiatkowskiego na jego koncertach. Jego najnowsza piosenka to „Nie poddam się”, do której współtworzył tekst.

Szymon Lubicki

Na co dzień uczy się śpiewu w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni, a co ciekawe sam też uczy – swojego młodszego brata. Przyznaje, że jego idolem jest Viki Gabor, a udział w Eurowizji Junior jest jego marzeniem. W „The Voice Kids 3” trafił do drużyny Cleo i udało mu się z sukcesem przejść przez rundę bitew. Odpadł w pierwszej rundzie finału przegrywając z Natalią Kawalec. Startuje też w „Gdynia Open 2020 Online”, miał okazję zaśpiewać w „Pytaniu na Śniadanie”, a w czerwcu ubiegłego roku zaśpiewał eurowizyjne „Anyone I want to be” na festynie rodzinnym.

Viki Gabor

Z pewnością obecność zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019 w tym plebiscycie może dziwić, ale warto przypomnieć, że Viki nadal spełnia wymogi wiekowe tegorocznego konkursu, a w historii JESC zdarzały się już sytuacje, gdy dany uczestnik wracał do konkursu. Rosjanka Katya Ryabova reprezentowała swój kraj w 2009 i 2011 roku, zawsze zajmując miejsce w czołowej czwórce. Z kolei w 2011 roku dla Mołdawii śpiewała Lerika, która rok później wróciła jako przedstawicielka Rosji, co było możliwe dzięki jej podwójnemu obywatelstwu. Gdyby Viki zdecydowała się na powrót, byłaby pierwszą zwyciężczynią JESC walczącą o utrzymanie tytułu. Szanse na to są jednak niewielkie, bo kariera wokalistki tak się rozrosła, że ponowny start w Eurowizji nie byłby jej potrzebny. Warto dodać,że Viki dwukrotnie wygrała konkurs Holfestivalen, z utworem „Ramię w Ramię” i duecie z Kayah oraz singlem „Getaway”.

Głosuj na wymarzonego reprezentanta Polski na JESC 2020! Swoich faworytów wspierać możesz poprzez poniższą ankietę. Głosowanie potrwa do 26 czerwca do godziny 20:00.

Źródło: Radio Zet, Eska, TVP, 4fun, YouTube, Wikipedia, inf. własne, fot. Instagram

%d blogerów lubi to: