Eurowizja 2020 w Internecie – Wyniki II półfinału • Najnowsze informacje o głosowaniach, programach i alternatywach wobec anulowanej ESC 2020 • Kogo fani Eurowizji chcą zobaczyć w przyszłym roku?

Wczoraj Dziennik Eurowizyjny zaprezentował pełne wyniki I półfinału Eurowizji 2020 w Internecie, więc dziś pora na drugi półfinał,który transmitowany był na kanale Byle do Maja 3.05.2020. O wynikach decydowali jurorzy z 21 państw (18 półfinalistów + 3 kraje finałowe) czyli łącznie 105 osób oraz internauci głosujący poprzez formularz (zebrano ponad 1,5 tys. wypełnionych formularzy). Podobnie jak w pierwszej rundzie internauci mogli przyznać 5 not, nie mogli głosować na swój własny kraj, a wyniki online votingu uwzględnione zostały łącznie dla wszystkich państw, jak na Eurowizji Junior. Zwycięzcą głosowania jurorów okazała się Bułgaria 🇧🇬, która zebrała 195 punktów. Drugie miejsce miała Szwajcaria 🇨🇭 ze 178 punktami, a trzecie Dania 🇩🇰 (143). Najsłabiej wypadło San Marino 🇸🇲 (miało 4 punkty – 3 z Łotwy i 1 z Polski), a Mołdawię 🇲🇩 od zera uratowała Finlandia dając aż 8 punktów. Polska 🇵🇱 zajęła 11. miejsce z 33 punktami, a do top10 zabrało jej 10 punktów. Alicja Szemplińska otrzymała punkty od jurorów z Serbii (5 punktów), Portugalii (3 punkty), Austrii (5 punktów), Czech (2 punkty), Danii (1 punkt), Gruzji (5 punktów), Mołdawii (1 punkt), San Marino (3 punkty), Francji (2 punkty) i Wielkiej Brytanii (6 punktów). Polskie jury przyznało 12 punktów piosence ze Szwajcarii, 10 dając Bułgarii, a 8 Danii. Szwajcaria 🇨🇭 dostała w głosowaniu komisji 7 dwunastek (Albania, Austria, Bułgaria, Islandia, Polska, Francja i Grecja), Bułgaria 🇧🇬 sześć (Szwajcaria, Armenia, Portugalia, Czechy, Dania, Gruzja), Islandia 🇮🇸 dwie (Serbia i Mołdawia), Dania 🇩🇰 trzy (Hiszpania, Łotwa i Wielka Brytania), Łotwa 🇱🇻 dwie (Estonia i San Marino), a najciekawsza była dwunastka z Finlandii, którą przyznano Gruzji 🇬🇪. Jedyne jury, które pozostałych 9 finalistów miało w czołówce głosowania to jury z Polski.

Pełne klasyfikacje jury, internautów i finalny ranking znajdziecie poniżej:

1. Podpisanie_0002

Eurowizja 2020 w Internecie: Jak głosowano online?

Internauci nieco zmienili szyki jurorów i swoimi głosami sprawili, że Austria 🇦🇹 została wyeliminowana z finału, a na jej miejsce wkroczyła Polska 🇵🇱, która w online votingu zgarnęła 52 punkty i 10. miejsce. Dało to naszemu państwu 10. miejsce w ostatecznym rankingu i wygraną nad Austrią tylko 1 punktem. Co istotne, internauci wyżej od Austrii mieli też w swoim typowaniu Finlandię 🇫🇮. Wygrała Szwajcaria 🇨🇭, zdobywając w internecie aż 220 punkty, czyli 72 więcej niż Islandia 🇮🇸, która zajęła drugie miejsce. Na najniższym miejscu podium znalazła się Bułgaria 🇧🇬 ze 142 punktami. W głosowaniu internautów najgorzej wiodło się Mołdawii 🇲🇩 – dostała tylko 10 punktów. Po dodaniu punktów od jury i internautów okazało się, że triumfowała Szwajcaria 🇨🇭 z 398 punktami. Druga była Bułgaria 🇧🇬 (337), a trzecia Islandia 🇮🇸 (283). Ostatnią pozycję zachowała Mołdawia 🇲🇩 z 18 punktami, jednym oczkiem przegrywając z San Marino 🇸🇲. Całą tabelę punktacyjną znajdziecie poniżej, a szczegółowe wyniki są do pobrania TUTAJ.

11140681 (1)

Eurowizja 2020: Wyniki w Szwecji i na Wiwibloggs

Eurowizyjny tydzień rozpoczyna się dla Polski 🇵🇱 stosunkowo dobrze. Telewizja SVT 🇸🇪 ogłosiła właśnie listę 25 państw, które dostały się do finału plebiscytu „Sveriges:12a” i utwór „Empires” jest wśród ich. Piosenka Alicji Szemplińskiej zostanie wyemitowana 14 maja jako dziewiąta w kolejności, a głosować na nią będą mogli jurorzy (w tym Eric Saade, Dotter czy Charlotte Perrelli) oraz widzowie za pośrednictwem aplikacji. Co ciekawe, do finału nie dostały się takie kraje jak Serbia 🇷🇸, Rumunia 🇷🇴, Albania 🇦🇱, Armenia 🇦🇲, Łotwa 🇱🇻, Ukraina 🇺🇦 czy Czechy 🇨🇿, a udało się np. Irlandii 🇮🇪, Finlandii 🇫🇮, Gruzji 🇬🇪 czy Austrii 🇦🇹. Pełne wyniki dostępne są TUTAJ. Swoich faworytów w formacie punktacji eurowizyjnej przedstawili też redaktorzy portalu Wiwibloggs. Wygrała Litwa 🇱🇹 z wynikiem 121 punktów, druga była Bułgaria 🇧🇬 (104), a trzecia Szwajcaria 🇨🇭 – 94. Polska 🇵🇱 dostała 2 punkty i zajęła 35. miejsce, ale gorzej od nas (bo z zerem na koncie) zakończyły plebiscyt m.in. Cypr 🇨🇾, Estonia 🇪🇪, Francja 🇫🇷 czy Macedonia 🇲🇰. Dziś przed nami kolejne emocje, gdyż o 21:00 rusza II półfinał plebiscytu fanowskiego EuroScorer 2020 w którym o udział w finale walczy reprezentantka Polski. Szczegóły TUTAJ.

Eurovision Week: Głosuj, oglądaj, wspominaj

Telewizje z Danii i Bułgarii uruchomiły dziś swoje głosowania na najlepsze piosenki z Eurowizji 2020. Głosowanie na stronie DR 🇩🇰 otwarte będzie do soboty, a wyniki podane zostaną w trakcie transmisji „Eurovision: Europe Shine a Light” przez duńskiego komentatora. Aby zagłosować w bułgarskiej 🇧🇬 ankiecie należy wejść TUTAJ. Wyniki pokazują się od razu. Na razie wygrywa Szwajcaria 🇨🇭, która ma 29,93% wszystkich głosów. Alicja 🇵🇱 ma 2,3% poparcia. Poza głosowaniami w telewizjach europejskich pokazywane są i będą różnego rodzaju reportaże i programy dokumentalne o konkursie. Jeden z nich to „Eurovision 2020: The Cancelled Conoravirus Year” 🇬🇧, który przygotowało BBC Radio 1. Półgodzinny program obejrzeć możecie poniżej. Swój własny program, poświęcony byłym reprezentantom, pokaże widzom telewizja BHRT Bośni i Hercegowiny 🇧🇦. 45-minutowa emisja „BH izvodjaci na Eurosongu” ruszy o 20:15 16 maja. Przypominam, że TVP 🇵🇱 również przygotowała dla nas niespodzianki. W sobotę 16 maja o 20:30 zobaczymy reportaż „Alicja Szemplińska – Droga do Eurowizji”, a od 21:00 transmisję „Eurowizja: Światło dla Europy”. O ile reportaż nie będzie już nigdzie powtarzany, tak „Europe Shine a Light” będzie pokazany również w niedzielę 17 maja o 21:30 na kanale TVP Rozrywka. Transmisja na żywo, 16 maja od 21:00 zarówno na TVP1 jak i TVP Polonia i TVP Wilno.

Eurowizja 2021: Fani chcą Destiny i Little Big, ale nie tylko!

W tygodniu eurowizyjnym należy się spodziewać nowych deklaracji nadawców publicznych w sprawie reprezentantów na Eurowizję 2021 lub przedstawienia planów na przyszłoroczne preselekcje. Niektóre kraje już mają swoich przedstawicieli, tych samych co w 2020 (np. Gjon’s Tears ze Szwajcarii 🇨🇭 czy Go_A z Ukrainy 🇺🇦), a inne zdecydowały się wybrać nowych wykonawców (np. Szwecja 🇸🇪, Norwegia 🇳🇴 czy Dania 🇩🇰). Kto, według polskich fanów, powinien dołączyć do grona uczestników Eurowizji 2021? 245 głosów w specjalnej ankiecie na Facebooku zdobyła Destiny z Malty (na zdj.) 🇲🇹, drugie miejsce mają Little Big z Rosji 🇷🇺 (210), a trzecie Samanta Tina z Łotwy 🇱🇻 (181). Na Alicję Szemplińską 🇵🇱 liczy 155 osób, co dało jej czwarte miejsce. Najmniej nam zależy na Jamesie Newmanie z Wielkiej Brytanii 🇬🇧(22 głosy), Natalii Gordienko z Mołdawii 🇲🇩 (27 głosów) i Damirze Kedzo z Chorwacji 🇭🇷 (28 głosów). Które telewizje zdecydują się wskazać wewnętrznie reprezentantów z 2020 roku? Przekonamy się, być może, niebawem!

Akcje dodatkowe:

  • Głosuj w HOLFESTIVALEN i wybierz najlepszą polską premierę kwietnia! Szczegóły dostępne są TUTAJ.
  • Poznaj nowe utwory zakwalifikowane do Eurovision Internet Song Contest 2020 i śledź preselekcje! Szczegóły TUTAJ.

Źródło: Facebook, Byle do Maja, Eurovoix, ESCxtra, Wiwibloggs, BNT, DR, BHRT, BBC, Facebook, ESCbubble, EuroScorer, inf. własne, fot.: @destinyofficial_x

%d blogerów lubi to: