Eurowizja 2020 w Internecie „Nasz Zwycięzca” – dziś transmisja drugiego półfinału od 21:00 • Alicja Szemplińska z Polski walczy o finał!

Pierwszy półfinał plebiscytu „Nasz Zwycięzca” (Eurowizja w Internecie), który transmitowany był na YouTube w czwartek został do tej pory odtworzony ponad 16 tys. razy, a na żywo program śledziło jednocześnie prawie tysiąc widzów –  zapewne było ich więcej, bo docierają do nas informacje, że fani śledzili konkurs przed telewizorem czy ekranem komputera wspólnie z rodzinami i znajomymi. Najpopularniejszym momentem, który jednocześnie zebrał na YouTube ponad 1,2 tys. użytkowników był moment ogłoszenia finalistów. Najwyższą oglądalność zanotowano w grupie wiekowej 18-24, a wśród widzów dominowali mężczyźni. Ponad 68% widowni stanowili polscy użytkownicy 🇵🇱, ale mieliśmy też wielu widzów z Wielkiej Brytanii 🇬🇧, Niemiec 🇩🇪, Grecji  🇬🇷 i innych krajów Europy i świata. W pierwszym półfinale zarejestrowano ponad 1,5 tys. wypełnionych formularzy do głosowania. 78,4% głosujących pochodziło z państw innych niż te uczestniczące w pierwszej rundzie. Dużo głosów oddano również z Litwy 🇱🇹, Ukrainy 🇺🇦, Niemiec 🇩🇪, Włoch 🇮🇹, Belgii 🇧🇪 i Rosji 🇷🇺. Wczoraj zakończyło się głosowanie w drugim półfinale. Tym razem frekwencja była wyższa niż w pierwszej grupie, a ok. 73% głosujących zaznaczyło, że przebywa aktualnie w Polsce. Bardzo dużo głosów dotarło do nas z Wielkiej Brytanii 🇬🇧, Czech 🇨🇿, Grecji 🇬🇷 i krajów, które nie uczestniczyły w tym półfinale. Nie można było głosować na swój własny kraj.

Dziś o 21:00 II półfinał Eurowizji 2020

Wyniki w półfinale zależne były m.in. od Was, tak samo jak od Was, drodzy czytelnicy i widzowie, zależeć będą wyniki oglądalności II półfinału, dlatego serdecznie zapraszamy do śledzenia transmisji już dziś od 21:00! Tym razem o finał walczy 18 krajów, a wyniki online votingu (ponad 60 tys. zarejestrowanych punktów) i głosowania 105 jurorów z 21 krajów wskażą nam 10 ostatnich finalistów. Stosunek głosów to oczywiście 50/50, a w przypadku finalnego remisu decyduje wyższa pozycja rankingowa w głosowaniu internautów. Wyniki zaprezentowane zostaną podczas drugiego show przygotowanego przez Roberta Bulczaka z kanału YouTube „Byle do Maja” oraz jego grupy kreatywnej, która pomagała m.in. w montażu, nagrywaniu czy wyszukiwaniu materiałów. Transmisja startuje do 21:00 na kanale YouTube Byle do Maja i potrwa, podobnie jak I półfinał, godzinę i 40 minut. Po zakończeniu półfinału odbędzie się krótkie losowanie połówek dla nowych finalistów, natomiast kompletna kolejność startowa finału zostanie opublikowana o północy z 3 na 4 maja na grupie Facebook Dziennika Eurowizyjnego. Głosowanie w finale rozpocznie się 4 maja od godziny 17:00 – głosować będzie można na 26 utworów, a do przyznania będzie tym razem aż 10 not, tak jak na Eurowizji.

Eurowizja 2020: Kto dziś wystąpi?

Podobnie jak we czwartek zobaczymy dziś show kompletne, świetnie zrealizowane i pełne niespodzianek. Poza 18 występami i specjalnie przygotowanymi pocztówkami będą też Opening Act, Interval Act i przerywniki. Ponownie poznamy lepiej najciekawsze momenty historyczne 65-letniej Eurowizji, a czeka nas nie tylko sporo wspomnień, ale też emocji, śmiechu i zabawy dlatego zachęcamy do śledzenia konkursu, zwłaszcza w gronie znajomych czy przyjaciół – dobra zabawa gwarantowana! Kto oglądać będzie samotnie, to zapraszam na grupę Facebook Dziennika Eurowizyjnego gdzie trwać będzie wspólne komentowanie show! A kto walczy dziś o finał?

 1. 🇬🇷 Grecja (ERT) • Stefania „Superg!rl”
 2. 🇪🇪 Estonia (ERR) • Uku Suviste „What love is”
 3. 🇸🇲 San Marino (SMRTV) • Senhit „Freaky!”
 4. 🇮🇸 Islandia (RÚV) • Daði og Gagnamagnið „Think about things”
 5. 🇲🇩 Mołdawia (TRM) • Natalia Gordienko „Prison”
 6. 🇨🇿 Czechy (ČT) • Benny Cristo „Kemama”
 7. 🇵🇱 Polska (TVP) • Alicja Szemplińska „Empires”
 8. 🇦🇹 Austria (ORF) • Vincent Bueno „Alive”
 9. 🇷🇸 Serbia (RTS) • Hurricane „Hasta la vista”
 10. 🇵🇹 Portugalia (RTP) • Elisa „Medo de sentir”
 11. 🇫🇮 Finlandia (YLE) • Aksel „Looking back”
 12. 🇱🇻 Łotwa (LTV) • Samanta Tīna „Still breathing”
 13. 🇨🇭 Szwajcaria (SRG SSR) • Gjon’s Tears „Répondez-moi”
 14. 🇩🇰 Dania (DR) • Ben & Tan „Yes”
 15. 🇦🇱 Albania (RTSh) • Arilena Ara „Fall from the sky”
 16. 🇬🇪 Gruzja (GPB) • Tornike Kipiani „Take me as I am”
 17. 🇧🇬 Bułgaria (BNT) • Victoria „Tears getting sober”
 18. 🇦🇲 Armenia (ARMTV) • Athena Manoukian „Chains on you”

Transmisja od 21:00 na kanale „Byle do maja”. Głosowanie finałowe rozpocznie się 4 maja od 17:00 i potrwa do 7 maja, także do godziny 17:00. Finałowe show zaplanowane jest na 9 maja o 21:00. Po zakończeniu finału stopniowo będą publikowane wszystkie szczegółowe wyniki całego plebiscytu.

Akcje dodatkowe:

Start głosowania w HOLFESTIVALEN! Wybierz razem z nami najlepszą polską premierę kwietnia i poznaj najnowsze rodzime utwory! Wejdź TUTAJ i zagłosuj! Skrót utworów poniżej:

http://ebd.cda.pl/620×368/510314464

JUTRO (4 maja) od godziny 10:00 przyjmowane będą zgłoszenia do Eurovision Internet Song Contest 2020. Etap zgłoszeniowy potrwa do 5 maja do godziny 23:00. Szczegółowy regulamin TUTAJ.

Zdjęcie: M. Błażewicz, 2020

%d blogerów lubi to: