Dziś Eurovision Home Concerts oraz EuroJury! • TVP pokaże reportaż o Alicji Szemplińskiej • Eurowizja 2020 w Internecie – półfinał za nami! Zobacz najlepsze momenty

Dziś o 17:00 piąty odcinek serii „Eurovision Home Concerts”, w której uczestnicy konkursów śpiewają dla fanów w zaciszu swoich domów (lub w przypadku Any ze Słowenii 🇸🇮 – jezior). Formuła jest taka sama co odcinek – wykonawca śpiewa najpierw swój eurowizyjny utwór, a później jeden eurowizyjny cover, który wybierają dla niego fani głosujący przez Instagrama czy Twittera. Dziś zaprezentują się Tom Leeb (Francja 2020 🇫🇷), Senhit (San Marino 2011 i 2020 🇸🇲), VAL (Białoruś 2020 🇧🇾), Zibbz (Szwajcaria 2018 🇨🇭), Samanta Tina (Łotwa 2020 🇱🇻), Sandro Nicolas (Cypr 2020 🇨🇾), Roxen (Rumunia 2020 🇷🇴), Michael Schulte (Niemcy 2018 🇩🇪) oraz Ben Dolic (Niemcy 2020 🇩🇪). Transmisja od godziny 17:00 na kanale YouTube Eurovision. Do końca serii zostały jeszcze dwa odcinki, które obejrzymy 9 i 15 maja. Także 9 maja o 20:00 lokalna wersja „Eurovision Home Concerts” zorganizowana w Chorwacji 🇭🇷 pod nazwą „Eurosong od doma”. Projekt realizowany przez portal Eurosong.hr pokaże eurowizyjnych i preselekcyjnych artystów śpiewających dla fanów. Wiemy, że w koncercie wystąpią na pewno Lidija Horvat-Dunjko (ESC 1995) oraz Damir Kedžo, a także tegoroczni finaliści preselekcji „Dora” – Bojan Jambrošić i Mia Negovetić. Będzie też Antonija Šola, która swego czasu często typowana była do reprezentowania kraju na Eurowizji. Kolejne nazwiska mamy poznać niebawem! Transmisja „Eurosong od doma” dostępna będzie 9 maja od 20 na kanale EurosongHR.

🇵🇱 TVP1: Droga do Eurowizji Alicji Szemplińskiej

Telewizja Polska poza transmisją programu „Eurowizja: Światło dla Europy” 16 maja od 21:00 pokaże też specjalny reportaż „Alicja Szemplińska – Droga do Eurowizji” od 20:30 na TVP1. Na ten moment nie wiadomo co dokładnie pokazane będzie w programie, ale zapewne należy spodziewać się emisji np. występu na słynnej pastylce programu „Szansy na Sukces”, gdzie Alicja Szemplińska śpiewała zarówno eurowizyjne covery piosenek „To nie ja” i „Euphoria” oraz swój konkursowy utwór „Empires”. Część fanów ma nadzieję, że podczas tego programu TVP oficjalnie ogłosi, że Alicja Szemplińska zostanie reprezentantką Polski podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2021 i tym samym dołączy do grona 13 wybranych już wykonawców. Czy tak będzie? Trudno na ten moment przewidzieć, gdyż TVP jest nieprzewidywalna, a z drugiej strony nadal ciężko jest wierzyć, że sam konkurs w przyszłym roku się odbędzie. O tym czy Eurowizja 2021 doczeka się realizacji i na jakich warunkach dowiemy się zapewne dopiero w przyszłym roku. Przy okazji „Eurovision: Europe Shine a Light” warto wspomnieć, że telewizja BBC 🇬🇧 przesunęła emisję swojego programu „Eurovision: Come Together” na godzinę 19:30 (czasu polskiego), a widzowie będą mogli zobaczyć show na BBC One. Po jego zakończeniu ruszy „Światło dla Europy”, jednak nadawca brytyjski tego widowiska nie pokaże już w telewizji, a jedynie w Internecie na BBC iPlayer. Chociaż Wielka Brytania po raz kolejny zignorowała wspólne europejskie show (w 2005 BBC uznało, że jubileuszowe „Congratulations” będzie za „trudne” dla zwykłego widza) to jednak cieszy fakt, że umożliwia fanom obejrzenie dwóch programów bez konieczności wybierania między jednym a drugim.

[UPDATE] BBC jednak szybko zmienia zdanie i dziś poinformowano, że „Eurovision: Europe Shine a Light” transmitowane będzie jednak na BBC One!

Dziś o 21:00 EuroJury, w niedzielę „Nasz Zwycięzca”

Fani Eurowizji będą dziś zapewne śledzić transmisję finału plebiscytu portalu Eurovoix „Eurojury” 🇬🇧 w którym 180 jurorów z 42 krajów oraz internauci wybierają najlepszą piosenkę Eurowizji 2020. W finale znalazło się 26 państw, które zostaną dziś zaprezentowane i poddane finałowej ocenie. W trakcie show przygotowanego przez Eurovoix usłyszymy też występy specjalne, w tym covery takich hitów jak „Arcade” czy „Bulletproof”. Transmisja od 21:00 czasu polskiego TUTAJ. Tymczasem wczoraj odbył się pierwszy półfinał Eurowizji 2020 w Internecie 🇵🇱 czyli plebiscytu „Nasz Faworyt” zrealizowanego przez kanał Byle do Maja we współpracy z Dziennikiem Eurowizyjnym. Do finału weszło 10 państw, a chociaż niespodzianek nie było, to jednak warto podkreślić, że jurorzy i widzowie nie mieli tego samego zwycięzcy półfinału w swoich rankingach. W kierunku producenta show, Roberta Bulczaka, a także jego ekipy widzowie przesyłają słowa uznania i gratulacji dla świetnej realizacji całego przedsięwzięcia począwszy od wzruszającego Opening Act po niezwykle ciekawe i pouczające przerywniki poświęcone historii Eurowizji. Nie można zapomnieć też o świetnych Interval Act’ach, które pokazały m.in. fanów tańczących do piosenek z Litwy, Islandii i Rosji oraz eurowizyjne przygody Jana Marii Wiśnia-Wiśniowieckiego (fot.), który marzy o tym, by zostać gwiazdą Eurowizji! Najciekawsze momenty wczorajszego show znajdziecie poniżej! Oczywiście nadal istnieje możliwość obejrzenia całego półfinału ponownie!

GŁOSOWANIE W DRUGIM PÓŁFINALE TRWA!

Do 2 maja do godziny 17:00 trwa głosowanie w II półfinale plebiscytu, a na Wasze wsparcie czeka 18 państw. O tym, kto awansuje do finału zadecydują internauci oraz 105 jurorów z 21 krajów. Wyniki zaprezentowane zostaną na żywo 3 maja od 21:00. Do tej pory zarejestrowano już ponad 48 tys. punktów, a wciąż zachęcamy do głosowania bo wyniki są niezwykle wyrównane – każdy głos się liczy! Głosować można TUTAJ lub w formularzu poniżej:

Źródło: YouTube, Eurovision.tv, Eurosong.hr, TVP, Eurovoix, Byle do Maja, inf. własne, fot.: Byle do maja

 

%d blogerów lubi to: