Dziś wspólne oglądanie półfinału Eurowizji 2005! • Sprawdź jakie jeszcze alternatywy dla odwołanego konkursu przygotowali nadawcy i fani

Dziś o 20:15 transmisja pierwszego odcinka programu „Der kleine Song Contest” 🇦🇹 w którym austriackie jury oceniać będzie piosenki z anulowanej Eurowizji 2020. Wieczorem komisja wysłucha 14 utworów, w tym „Empires” Alicji Szemplińskiej z Polski 🇵🇱 i spośród tego grona wybierze najlepszą propozycje, która trafi do finału. Wśród oceniających m.in. Conchita (ESC 2014), Zoe (ESC 2016), Cesar Sampson (ESC 2018), Eric Papilaya (ESC 2007) czy Alf Poier (ESC 2003). „Der kleine Song Contest” będzie prowadzone przez Andi’ego Knoll, a transmisję zapewni stacja ORF1. Show ma być też dostępne w Internecie, a szczegóły znajdziecie na profilu Facebook ORF . Livestream może być dostępny również na stronie internetowej nadawcy. Program zrealizowany w języku niemieckim potrwać ma 1:20h. Kolejne emisje zapowiedziano na 16 i 18 kwietnia.

Alternatywa dla Eurowizji: Inicjatywy fanów

Telewizja białoruska 🇧🇾 potwierdza transmisję „Eurovision: Europe Shine a Light” 16 maja o 21:00. To już kolejna europejska telewizja, która planuje emisję, a wiemy, że będzie ich więcej, bo do tego grona dołączą niedługo także telewizje z Grecji 🇬🇷, Polski 🇵🇱, Serbii 🇷🇸 czy San Marino 🇸🇲. Tymczasem w Internecie powstała kolejna inicjatywa fanowska związana z zapełnieniem luki po Eurowizji 2020. Projekt „Eurostream 2020” to transmisja trzech show (dwóch półfinałów i finału) w których o wynikach decydować będą międzynarodowi jurorzy oraz internauci. Prezentacje zapowiedziano na 5 maja (I półfinał), 7 maja (II półfinał) i 9 maja (finał). Głosowanie internautów odbywać się będzie w trakcie każdego widowiska. Więcej informacji znajdziecie na Eurostream2020.com. Przypominam, że bardzo podobną inicjatywę realizuje kanał YouTube Byle do Maja wraz z Dziennikiem Eurowizyjnym. Polscy fani będą mieli okazję śledzić specjalnie zrealizowane półfinały (30 kwietnia i 2 maja) oraz finał (9 maja), a także uczestniczyć w głosowaniu, które rusza już 27 kwietnia! Emocji nie zabraknie, a już teraz możemy zdradzić, że w realizację show zaangażowało się wielu polskich miłośników Eurowizji, za co już teraz serdecznie dziękujemy! Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

DE ogląda: Półfinał Eurowizji 2005 dziś o 20:00

Wspólnego oglądania archiwalnych wydań Eurowizji trwa! Już dziś o 20:00 retransmisja półfinału Eurowizji 2005 z Kijowa 🇺🇦. Startowało w niej 25 państw, z czego 10 najlepszych otrzymało awans do finału. O miejsce w wielkim finale 50. edycji walczyła też Polska 🇵🇱, której wylosowano wtedy ostatnią pozycję startową. Nasz kraj reprezentował Ivan i Delfin wraz z Gosią Andrzejewicz grającą na akordeonie. Formacja wygrała wewnętrzne preselekcje, w których spośród zgłoszeń najlepszą piosenkę wybierała komisja złożona z 28 osób. Ivan Komarenko za „Czarną dziewczynę” zdobył 141 punktów pokonując duet Jarosińska/Boczar i piosenkę „First Kiss” (2. miejsce i 100 punktów) oraz formację Abra Iwony Węgrowskiej (86 punktów, 3. miejsce). W top10 znaleźli się też m.in. Agata Torzewska z ojcem Markiem, Krzysztof Antkowiak, Lady Tullo (Magdalena Tul) czy formacja Ewa Kowalska & Przyjaciele. O tych publicznych preselekcjach sezonu 2005 Dziennik Eurowizyjny informował niedawno, a nadal trwa wielkie głosowanie w finale plebiscytu Rejected Song Contest, gdzie wybieramy najlepszy utwór selekcyjny 2005. Szczegóły TUTAJ. Link do dzisiejszej transmisji na kanale Archiwum Eurowizji dostępny jest poniżej:

Akcje dodatkowe:

  • Do 17.04. możesz głosować w finale plebiscytu „Rejected Song Contest 2005” i decydować o tym, która piosenka z sezonu preselekcyjnego 2005 wygra! Link do głosowania TUTAJ.
  • Do 17.04. trwa głosowanie w ósmej edycji polskiego konkursu piosenki „Holfestivalen„! Poznaj najnowsze polskie utwory i wybierz ten najlepszy! Głosowanie TUTAJ.
  • W dniach 4-5 maja 2020 odbędzie się etap zgłoszeniowy do czwartej edycji konkursu internetowego „Eurovision Internet Song Contest 2020”. Sprawdź zasady, poszukaj idealnych dla siebie utworów i zgłoś się do gry! Szczegóły TUTAJ.

źródło: ORF, Eurovoix, Eurostream2020, Facebook, Archiwum Eurowizji, inf. własne, fot.: @ivankomarenko

 

%d blogerów lubi to: