PrePartyES at Home w sobotę o 22:00! Kto wystąpi? • Finowie oceniają piosenki z Eurowizji 2020 • Dziś wspólne oglądanie Krajowych Eliminacji 2010

Telewizja fińska 🇫🇮 prezentuje widzom program „De Eurovisa”, w którym specjalna komisja ocenia piosenki z anulowanej Eurowizji 2020. Po dwóch odcinkach, w których pokazano wszystkie utwory z I półfinału ranking wygrywa Litwa 🇱🇹 z 26 punktami, a drugie miejsce ma Rosja 🇷🇺 (25 punktów). Co ciekawe, na trzeciej pozycji jest Irlandia 🇮🇪 (24), a czwarte miejsce zajęły wspólnie Australia 🇦🇺 z Rumunią 🇷🇴 (po 23 punkty). W I odcinku najsłabiej wypadła Słowenia 🇸🇮 (11 punktów), a w drugim Izrael 🇮🇱, który zebrał jedynie 8 punktów. 17 kwietnia III odcinek, w którym komisja oceni m.in. polski utwór „Empires” Alicji Szemplińskiej 🇵🇱. Stałym duetem jurorskim są Eva Frantz i Johan Lindroos (szwedzcy komentatorzy Eurowizji w Finlandii), a co odcinek pojawia się też juror-gość. Już we wtorek 14 kwietnia o 20:15 pierwszy odcinek austriackiego „Der kleine Song Contest”, który poprowadzi Andi Knoll 🇦🇹. Transmisję przeprowadzi stacja ORF1.

W sobotę „PrePartyES at Home” z gwiazdami Eurowizji 2020 i nie tylko

Nadawca portugalski RTP 🇵🇹 potwierdza transmisję „Eurovision: Europe Shine a Light”. Aktualnie 16 telewizji poinformowało już o planach związanych z programem, natomiast spekuluje się, że nadawcy z San Marino 🇸🇲, Polski 🇵🇱, Serbii 🇷🇸 i Grecji 🇬🇷 także do tego grona dołączą. A już jutro od 22:00 czasu polskiego w Internecie zobaczymy „PrePartyES at Home” 🇪🇸, czyli przerobioną na potrzeby sytuacji imprezę hiszpańską, która miała promować Eurowizję 2020 w Madrycie. 20 wykonawców wystąpi ze swoich domów podczas wyjątkowego koncertu organizowanego przez Eurovision-Spain.com i prowadzonego przez Barei (Hiszpania 2016), Blasa Canto (Hiszpania 2020), Kristę Siegfrids (Finlandia 2013 🇫🇮) i Victora Escudero z Eurovision.tv. Zaśpiewają dla nas tegoroczni reprezentanci Słowenii 🇸🇮, Niemiec 🇩🇪, Czech 🇨🇿, Chorwacji 🇭🇷, Włoch 🇮🇹, Szwajcarii 🇨🇭, Ukrainy 🇺🇦, Serbii 🇷🇸, Wielkiej Brytanii 🇬🇧, Irlandii 🇮🇪, Australii 🇦🇺, Mołdawii 🇲🇩, Rumunii 🇷🇴, Łotwy 🇱🇻, San Marino 🇸🇲, Szwecji 🇸🇪, Litwy 🇱🇹, Białorusi 🇧🇾, Macedonii 🇲🇰 i Bułgarii 🇧🇬, a także ubiegłoroczna reprezentantka Hiszpanii z Juniora – Melani Garcia (fot.), Zlata Ognevich (Ukraina 2013), Soraya (Hiszpania 2009) i Lucia Perez (Hiszpania 2011). Transmisja dostępna będzie na YouTube kanale Eurovision-Spain.

🇵🇱 Carpathia Festival 2020: Impreza przesunięta

Ze względu na pandemię koronawirusa Carpathia Festival 🇵🇱 planowany na 15-17 maja 2020 zostanie przesunięty o parę miesięcy – poinformowali organizatorzy rzeszowskiej imprezy. Zarówno w Polsce jak i na całym świecie odwoływane są wszystkie ważne wydarzenia sportowe, kulturalne czy muzyczne, a także religijne. Do tegorocznej „Carpathii” zakwalifikowano 16 wykonawców, w tym dwóch z Ukrainy 🇺🇦, a także wokalistki ze Słowacji 🇸🇰 i Litwy 🇱🇹. Opublikowano też listę rezerwową, na której znaleźli się Barbara Gąsienica-Giewont (półfinalistka preselekcyjnej „Szansy na Sukces 2020”), Julia Jarząbek, Jakub Rajman i Mariusz Wawrzyńczyk. „Osoby znajdujące się na liście rezerwowej otrzymają nominację do Festiwalu w przypadku, gdy jeden z uczestników zrezygnuje” – informują organizatorzy. To już 16. edycja Carpathia Festival. Rok temu Grand Prix zdobyła wokalistka Agnieszka Twardowska.

🇵🇱 DE ogląda: Krajowe Eliminacje 2010 dziś od 20:40

Ostatnio sporym zainteresowaniem cieszą się wspólne wieczory poświęcone na oglądanie archiwalnych edycji Eurowizji czy polskich preselekcji. Dzięki inicjatywie i pokaźnym zasobom kanału YouTube Archiwum Eurowizji polscy fani konkursu mogli już oglądać i razem komentować m.in. konkursy Eurowizji 2000-2003, 2006 czy 2016 oraz Krajowe Eliminacje TVP do Eurowizji w latach 2004 i 2006-2008. Dla wielu młodszych fanów jest to pierwsza taka okazja by dowiedzieć się jak Eurowizja czy preselekcje wyglądały przed laty, a dla starszych możliwość powspominania. Dziś od 20:40 wspólne oglądanie Krajowych Eliminacji 2010, które odbyły się w Walentynki. Wśród gości specjalnych m.in. Edyta Górniak, pierwsza reprezentantka Polski w konkursie. Preselekcje, wraz z materiałami dodatkowymi odtworzone będą poprzez Watch2gether od 20:40, a komentować można na Facebooku Dziennika Eurowizyjnego!

Weź udział w głosowaniu i wybierz najlepszą polską piosenkę marca w nowej edycji Holfestivalen! Więcej informacji TUTAJ.

Źródło: Eurovoix, ORF, Eurovision-Spain.com, Facebook, Carpathia Festival, Archiwum Eurowizji, fot.: @melani_official_

%d blogerów lubi to: