Roksana Węgiel nie chce uczestniczyć w Eurowizji 2021 • Eurowizja: Europe Shine a Light ze „wspólnym” śpiewaniem zwycięskich hitów • Kto wystąpi w „Eurovision Home Concerts”?

W instagramowej rozmowie z „Viva” Roksana Węgiel 🇵🇱 zapewniła, że nie wystąpi podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2021, chociaż wielu fanów typowało ją do roli nowej reprezentantki Polski. Zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 w styczniu 2021 skończy 16 lat co uprawnia ją do wzięcia udziału w dorosłym konkursie. „Szczerze mówiąc na razie tego nie planuję. Wydaje mi się, że mam jeszcze czas by konkretnie się nad tym zastanowić. Na pewno nie wystąpię na niej gdy będę miała 16 lat, może później. Zobaczymy jak się życie potoczy” – powiedziała w wywiadzie. Roksana była pierwszą (i jak na razie jedyną) wokalistką wybraną z Polski na JESC wewnętrznie. W Mińsku wykonała „Anyone I want to be” i zdobyła 7. miejsce w głosowaniu jurorów oraz 1. u widzów co zakończyło się historycznym zwycięstwem Polski w tym konkursie. Jej wynik rok później przebiła Viki Gabor, która u jurorów zajęła 2. miejsce oraz wygrała online-voting. Roksana Węgiel pojawiła się gościnnie podczas jednego z półfinałów Eurowizji 2019 w Tel Awiwie oraz współprowadziła Eurowizję Junior 2019 w Gliwicach.

🇵🇱 Eurowizja 2020 anulowana: Nowy komentarz Alicji Szemplińskiej

W programie Wirtualnej Polski poświęconej koronawirusowi pojawiła się ostatnio niedoszła polska reprezentantka na Eurowizję 2020 – Alicja Szemplińska. Mówiła oczywiście o anulowanym konkursie. „Nie ukrywam, że jest to bardzo ciężka sytuacja i jest mi bardzo przykro, że tak się stało, że Eurowizja została odwołana. Ja tylko mogę mieć głębokie nadzieje, że uda mi się za rok. Ja wciąż pracuję, pracujemy zdalnie, spotykamy się na obozach online, gdzie piszemy piosenki, gdzie dalej produkujemy, nagrywamy w domu. Praca trwa dalej, jest to praca dość inna, jednak trzeba się dostosować do warunków i działać dalej i wierzyć, że będzie poprawa” – powiedziała. Na ten moment nie wiemy czy wokalistka zostanie przez Telewizję Polską wybrana wewnętrznie na reprezentanta kraju 2021. W tym roku Alicja wygrała specjalną wersję „Szansy na Sukces”, w finale śpiewając utwór „Empires” przygotowany na Eurowizję w Rotterdamie.

Eurowizja: Europe Shine a Light: Zaśpiewajmy „wspólnie”!

Kolejne nowości związane z programem „Eurovision: Europe Shine a Light”. Zgodnie z przewidywaniami 41 wykonawców z ESC 2020 zostało przez organizatorów zaproszonych do „wspólnego” wykonania zwycięskiej piosenki „Love Shine a Light” Wielkiej Brytanii 🇬🇧 z 1997 roku. Każdy z zaproszonych uczestników nagra w swoim miejscu pobytu fragment piosenki, a wszystkie nagrania zostaną złączone w jedno. Z kolei fani konkursu zachęcani są do nagrania swojego wykonania utworu „What’s another year” Johnny’ego Logana 🇮🇪. Swoje video (przygotowane zgodnie z instrukcjami) należy wysłać do 24 kwietnia 2020. Program, który pokazany będzie 16 maja o 21:00 ma być transmitowany przez 17 stacji (w tym najpewniej TVP 🇵🇱), a kolejne telewizje zapewne wkrótce ogłoszą przyłączenie się do projektu. Poza „wspólnym” śpiewaniem dwóch eurowizyjnych hitów w trakcie 2-godzinnego show zobaczymy też fragmenty wybranych na Eurowizję 2020 piosenek oraz występy gości specjalnych.

Eurovision Home Concerts: Kto zaśpiewa w piątek?

Znamy bohaterów drugiego odcinka „Eurovision Home Concerts”, który pokazany będzie na YouTube 10 kwietnia o 17:00. Wystąpią tegoroczni reprezentanci Islandii, Australii, Macedonii Północnej, Finlandii i Szwajcarii, a także zwyciężczyni Eurowizji 2016 – Jamala z Ukrainy 🇺🇦 oraz reprezentantka Danii 2019 – Leonora 🇩🇰. Dunka, poza swoim eurowizyjnym utworem wykona też niemieckie „Satellite”, z kolei Jamala zmierzy się z holenderską kompozycją „Arcade”. Dadi z Islandii 🇮🇸 miał do wyboru utwory „Ding-A-Dong” z Holandii lub irlandzkie „Lipstick”, Vasil z Macedonii 🇲🇰 stawia na energiczne kawałki – „My number one” albo „Toy”, Aksel 🇫🇮 na hity z krajów nordyckich – „Da Da Dam” albo „Fairytale”, z kolei Gjon 🇨🇭 wskazał dwa zwycięskie utwory ze swojego kraju. Najciekawsze wyzwanie wymylśliła sobie Montaigne z Australii 🇦🇺 – zaśpiewa jedną z dwóch tegorocznych piosenek – „Fai Rumore” z Włoch albo „Repondez-moi” ze Szwajcarii. Pierwszy odcinek serii zobaczycie poniżej:

Akcje dodatkowe

  • Głosuj w półfinale Rejected Song Contest 2005 i poznaj największe hity sezonu preselekcyjnego sprzed lat! Szczegóły TUTAJ.
  • Weź udział w głosowaniu i wybierz najlepszą polską piosenkę marca w nowej edycji Holfestivalen! Więcej informacji TUTAJ.

Źródło: Viva!, Wikipedia, WP.tv, Twitter, Eurovision.tv, YouTube, fot.: @roxie_wegiel

%d blogerów lubi to: