Mister Eurowizji 2020: Sandro Nicolas! Poznajcie go bliżej • Nowa wersja „Mon Alliee” z Francji • Dania stawia na preselekcje w 2021

W ramach plebiscytu „Croitor Awards” czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego zrzeszeni na Facebooku wybierają także Miss i Mistera Eurowizji 2020! Głosowanie na najprzystojniejszego pana zostało już zakończone, a z poparciem 33,12% tytuł Mistera Eurowizji 2020 otrzymał reprezentant Cypru 🇨🇾 – Sandro Nicolas. Wokalista, który tak naprawdę nazywa się Alessandro Rutten, urodził się 2 sierpnia 1996 roku w niemieckim mieście Heinsberg 🇩🇪. Jego matka jest Greczynką 🇬🇷, a ojciec Amerykaninem 🇺🇸. Sandro wychował się w Niemczech, to tam rozpoczął swoją karierę i tam aktualnie mieszka – w Dusseldorfie. Jego ulubionym przedmiotem w szkole były język angielski i muzyka, a talent wokalny zauważono u niego gdy miał 4 lata. Nigdy nie miał jednak okazji odbywać profesjonalnych szkoleń wokalnych czy muzycznych. Gdy miał 10 lat odbył parę lekcji gry na gitarze i perkusji. W młodym wieku Sandro był fanem muzyki rockowej, a jedną z największych inspiracji był dla niego nieżyjący już Chester Bennington z Linkin Park. W wieku 14 lat założył swój pierwszy zespół rockowy. W 2015 wziął udział w „Das Supertalent”, a w 2018 pojawił się w ósmej edycji „The Voice of Germany”, gdzie trafił do teamu Marka Fostera i odpadł w Sing-Off. W 2019 reprezentował Stany Zjednoczone podczas festiwalu „New Wave”, gdzie zajął 6. miejsce i od tego czasu zaczął używać swojego aktualnego pseudonimu.

Mister Eurowizji 2020: Jaki jest prywatnie?

Zazwyczaj Mister Eurowizji 2020 wolny czas spędza z przyjaciółmi i rodziną, uwielbia podróżować, a zwłaszcza odwiedzać Grecję, gdzie zawsze czeka na niego mnóstwo jedzenia, picia i dobrej zabawy. Sam jednak uważa się za fatalnego kucharza, nie umie nawet ugotować jajka na twardo. Kocha piłkę nożną, kibicuje FC Barcelona, stara się też regularnie trenować na siłowni. Jego mottem jest „Carpe Diem”. Ulubione filmy/seriale to „The School of Rock” oraz „Prison Break”, a z literatury kocha Nietzschego. Najczęściej słucha popu, r’n’b, rocka i hip hopu. Sam też tworzy muzykę i pisze teksty. Wymarzonym duetem jest współpraca z Shawnem Mendesem, Jamesem Arthurem lub Bazzi’m, a jego tanecznymi idolami są Michael Jackson i Chris Brown, ale sam twierdzi, że nie umie tańczyć. Zawsze stara się uczyć na błędach, rozwijać i nigdy nie stać w miejscu. Jego największym marzeniem jest być lepszą wersją samego siebie oraz najlepszym przyjacielem. Sam o sobie mówi, że jest wesoły, szalony i stara się brać z życia garściami by nigdy nie oglądać się za siebie. Po raz pierwszy Eurowizję obejrzał w 2018 roku. W 2020 roku miał reprezentować Cypr z piosenką „Running” i na razie nie wiadomo, czy stacja CyBC zdecyduje się wybrać go także w przyszłym roku.

Mister Eurowizji 2020: Pełne wyniki

I vice-misterem Eurowizji 2020 został Francuz Tom Leeb 🇫🇷, który dopiero dziś opublikował eurowizyjną wersję swojej ballady „Mon Alliee” znanej wcześniej jako „The best in me”. W nowej wersji pokazał akustyczny wariant piosenki oraz oficjalny tekst, w którym więcej jest języka francuskiego. Do piosenki powstał też teledysk, który obejrzycie poniżej. II vice-misterem ESC 2020 wybrano Hiszpana Blasa Canto 🇪🇸. Na czwartym miejscu znalazł się Uku Suviste z Estonii 🇪🇪, a na piątym Damir Kedzo z Chorwacji 🇭🇷. Rok temu Misterem Eurowizji został Szwajcar Luca Hanni 🇨🇭. Niebawem wybierzemy też Miss Eurowizji 2020, a pięć pań powalczy o ten tytuł. Nominowane zostały reprezentantki Albanii, Armenii, Izraela, Rumunii i Grecji. Polska nie uczestniczyła w plebiscycie „Croitor Awards”. Aktualne wyniki głosowań w różnych kategoriach znajdziecie TUTAJ.

Telewizja duńska potwierdza, że Dansk Melodi Grand Prix 🇩🇰 powróci w przyszłym roku, a Ben & Tan nie będą mieli w stawce zagwarantowanego miejsca. Szczegóły dotyczące nowej edycji podane zostaną już po zakończeniu pandemii koronawirusa. Duet jeszcze niedawno wspominał, że chciałby ponownie powalczyć o udział w Eurowizji i liczył na gwarancję startu w finale. Tak się jednak nie stanie, ale oczywiście Ben i Tan mają prawo zgłosić swój utwór do preselekcji. Nadawca duński DR potwierdził jednocześnie, że będzie transmitować „Eurovision: Europe Shine a Light” 16 maja od 21:00. Program pokazany będzie także w Bułgarii 🇧🇬, Estonii 🇪🇪, Szwecji 🇸🇪 i Szwajcarii 🇨🇭. Nadal nie wiadomo co z TVP 🇵🇱. Tymczasem fanów produkcji eurowizyjnych Telewizji Polskiej zapraszam dziś na 21:00 na grupę facebookową, gdzie wspólnie obejrzymy „Piosenkę dla Europy 2007” z udziałem takich ówczesnych gwiazd jak The Jet Set, Natasza Urbańska czy Ania Szarmach. Co ciekawe, na liście rezerwowej preselekcji znaleźli się wtedy m.in. Lidia Kopania (ESC 2009) czy formacja Plastic (PdE 2008). Finał transmitowano 3 lutego 2007, a dziś będziemy mogli wspólnie obejrzeć go raz jeszcze! Link do transmisji dostępny jest TUTAJ.

Źródło: Wikipedia, ESCkaz, CyBC, Facebook, Eurovoix, Archiwum Eurowizji

%d blogerów lubi to: