Eurowizja 2020 w Internecie! Poznaj szczegóły plebiscytu „Nasz Zwycięzca”! • Eurowizja: Europe Shine a Light – Hilversum gospodarzem

W związku z anulowaniem Eurowizji 2020 🇳🇱 plebiscyt, który corocznie wybierał najlepszą piosenkę konkursową „Nasz Faworyt” zmienia się w „Nasz Zwycięzca”, a za sprawą współpracy z kanałem YouTube „Byle do maja” fani będą mogli poczuć namiastkę Eurowizji i obejrzeć trzy pełne show (dwa półfinały oraz finał) zrealizowane w Internecie. Plebiscyt będzie mieć w tym roku także inną formułę – o wynikach półfinałów i finału decydować będzie jury międzynarodowe z 41 krajów (po 5 jurorów z każdego państwa) oraz internauci – czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego i widzowie „Byle do maja”. Wstępny terminarz zakłada, że głosowanie w pierwszym półfinale odbędzie się w dniach 27-29.04., a w drugim półfinale w dniach 30.04-2.05. Na stawkę finałową głosować będzie można od 3 do 8 maja. Transmisje internetowe półfinałów odbędą się 30 kwietnia i 3 maja, a wielki finał 9 maja. Linki do transmisji podane zostaną przed premierą show, a o szczegółach głosowania dowiecie się pod koniec kwietnia. Zapowiedź plebiscytu dostępna jest na kanale „Byle do maja” oraz poniżej:

Do tej pory czytelnikom Dziennika Eurowizyjnego dwukrotnie udało się przewidzieć zwycięzcę Eurowizji – stało się to w 2013 roku (Emmelie de Forest z Danii 🇩🇰) oraz w 2019 roku (Duncan Laurence z Holandii 🇳🇱). W tym roku niestety nie dowiemy się kto oficjalnie wygra Eurowizję 2020, gdyż konkurs w ogóle się nie odbędzie, dlatego inicjatywa fanowska będzie jedyną opcją by wybrać „Naszego Zwycięzcę”. Kraj, który zatriumfuje trafi na łamy cyklu historycznego Dziennika Eurowizyjnego, tak jak ma to miejsce w przypadku zwycięzcy Eurowizji od 2010 roku. Do tej pory poznaliśmy dokładnie historię eurowizyjną Niemiec 🇩🇪, Azerbejdżanu 🇦🇿, Szwecji 🇸🇪, Danii 🇩🇰, Austrii 🇦🇹, Ukrainy 🇺🇦, Portugalii 🇵🇹, Izraela 🇮🇱 oraz Holandii 🇳🇱, a cykle dostępne są w archiwum Dziennika Eurowizyjnego. Wszystkich zainteresowanych pomocą przy tworzeniu „Naszego Zwycięzcy” oraz Eurowizji 2020 w Internecie zapraszamy do przystąpienia do grupy kreatywnej na Facebooku.

Eurowizja: Europe Shine a Light: Które kraje pokażą show?

Znamy kolejne szczegóły „Eurovision: Europe Shine a Light” 🇳🇱 czyli specjalnego show w zamian za anulowaną Eurowizję 2020. Telewizja AVROTROS poinformowała, że holenderskim komentatorem programu będzie Cornald Maas, a miejscem głównej części show będzie Studio 21 w Hilversum. Oczywiście spora część materiałów wykorzystanych podczas specjalnego programu zrealizowana będzie w studiach krajów europejskich, które miały wziąć udział w Eurowizji 2020, a być może nawet w domach wykonawców zaproszonych do projektu. Telewizja ukraińska UA:Pershyi 🇺🇦 potwierdziła, że będzie transmitować program na głównym kanale. Finowie obejrzą show za pośrednictwem Yle 2 oraz w Internecie na Yle Areena 🇫🇮. Dodatkowo nadawca fiński przygotuje własne programy o tematyce eurowizyjnej, które wyemituje w dniach od 14 do 16 maja. Telewizja francuska 🇫🇷 pokaże „Eurovision: Europe Shine a Light” na kanale France 2, z kolei niemiecka 🇩🇪 na Das Erste. Na ten moment nie wiemy, czy Telewizja Polska 🇵🇱 planuje transmitować program. Warto przypomnieć, że w 2005 polski nadawca pokazywał na żywo show jubileuszowe „Congratulations”, jednak odmówił emisji koncertu przygotowanego z okazji 60-lecia imprezy w 2015.

Poznaj preselekcyjne przeboje z 2004 roku! Weź udział w głosowaniu Rejected Song Contest 2004! Playlista i formularz do głosowania TUTAJ.

Źródło: YouTube, Facebook, Archiwum Dziennika Eurowizyjnego, Eurovoix, EBU, fot.: EBU 

 

%d blogerów lubi to: