[UPD!] The Roop rezygnują z eurowizyjnych podróży. Koronawirus nadal zagrożeniem dla konkursu • Nowe wersje piosenek z ESC 2020 • Dziś premiera utworu Little Big

UPDATE: Little Big ostatecznie zaśpiewa jednak utwór „Uno” podczas Eurowizji 2020! Teledysk do obejrzenia TUTAJ.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa na świecie, a zwłaszcza w Europie wciąż jest bardzo trudna, a codziennie bombardowani jesteśmy nowymi informacjami, decyzjami władz krajów czy (niestety) także fake newsami, które wywołują panikę i strach. Dziś w Rotterdamie 🇳🇱 władze miasta rozmawiały na temat możliwości zorganizowania konkursu w maju 2020 roku. Doradca ds. Turystyki w Rotterdamie, Wethouder Kasmi uważa, że na ten moment nie ma konieczności anulowania Eurowizji i zapewnia, że władze miasta oraz EBU i telewizji holenderskiej są w stałym kontakcie z Narodową Organizacją Zdrowia. Przygotowania do imprezy nadal trwają, ale zagrożenie jest realne i najpewniej w połowie kwietnia podjęta zostanie decyzja czy organizować konkurs w planowanym terminie, czy go przesunąć lub anulować. Pojawiły się też głosy o tym, że przeprowadzenie konkursu będzie całkowicie nieodpowiedzialnym ruchem. Wśród spekulowanych opcji ma być organizacja Eurowizji 2020 bez publiczności (chociaż EBU na razie nie wyobraża sobie takiego scenariusza) lub konkurs z minimalną widownią złożoną tylko z Holendrów. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma być podjęta przez władze miasta oraz Europejską Unię Nadawców. Na ten moment wszystkie przygotowania są kontynuowane, a pod koniec miesiąca do sprzedaży ruszy ostatnia pula biletów.

Kolejne kraje zamykają swoje granice, wprowadzają dodatkowe kontrole na lotniskach i przejściach granicznych, a nad Europą wisi realne widmo zawieszenia wszelkich lotów komercyjnych nawet na miesiąc. Jeżeli do tego dojdzie, anulowane zostaną (najpewniej) wszystkie planowany imprezy promocyjne, tj. „Eurovision in Concert” w Amsterdamie 🇳🇱, „London Eurovision Party” 🇬🇧 oraz „PRE-Party ES” w Madrycie 🇪🇸. Część reprezentantów już teraz rezygnuje z podróżowania po kontynencie. Litewska formacja The Roop 🇱🇹(fot.) ogłosiła, że z powodu zbyt dużego ryzyka dla siebie i społeczności przyjmuje rekomendacje rządu Litwy i odwoła planowane podróże. „Szkoda, że musimy przesunąć nasze planowane wyjazdy, ale taka decyzja to jedyny słuszny krok w tej sprawie. W walce z pandemią musimy być odpowiedzialni i unikać ryzyka” – tłumaczy szef delegacji Audrius Girzadas. Z wyjazdów rezygnuje także delegacja Izraela 🇮🇱. W wielu krajach pojawiają się akcje zachęcające rodaków do pozostania w domach i unikania sytuacji ryzykownych. W Polsce 🇵🇱 taki apel (#ZostajęWDomu) wystosował m.in. półfinalista „Szansa na Sukces – Eurowizja 2020” – Marek Kaliszuk.

View this post on Instagram

Kochani 😊 Po pierwsze głowa do góry i nie poddawajmy się żadnej histerii🙏 Po drugie chyba wszyscy już wiemy, że znaleźliśmy się w nowej, bardzo dziwnej i budzącej lęk sytuacji. Warto podkreślić , że to wszystko dzieje się po to, by nas zabezpieczyć i ograniczyć rozprzestrzenianie się tego dziadostwa💪 Osobiście jestem w trudnej sytuacji jak każdy aktor, piosenkarz, artysta i nie tylko. Z dnia na dzień pracy i dochodów zostało pozbawionych wiele firm, branży i ludzi. Mam ogromną nadzieję, że nie potrwa to dłużej niż 2-3 tygodnie i wraz z nadchodzącą wiosną życie zacznie wracać do normy🙂 3mam kciuki za nas wszystkich, którym odebrano możliwość zarabiania pieniędzy, ale przede wszystkim za to, żebyśmy byli zdrowi i żeby ten cholerny wirus został opanowany! Temu służy prewencja: zamknięte szkoły, przedszkola, uczelnie, kina, opery, muzea i teatry…Uważam, że to zasadne, bo lepiej dmuchać na zimne. Dlaczego jednak wciąż funkcjonują kluby, puby, kościoły, baseny, siłownie etc?! Są to miejsca, gdzie wirus może się swobodnie rozprzestrzeniać🤔😏 Liczę, że nasz nasz Rząd za chwilę naprawi to niedopatrzenie. Chciałbym również liczyć na to, że ludzie tworzący kulturę, sztukę i wszelkie odwołane wydarzenia artystyczne będą mogli liczyć na jakieś wsparcie i pomoc Państwa, tak jak rodzice dzieci, które nie mogą iść do szkół, czy rolnicy, którzy ponoszą ogromne straty w skutek suszy… Kto z nas nie ma kredytu, rachunków, ZUSu itd. Miejmy świadomość, że nie da się zamknąć wszystkiego i zatrzymać świata,.ale musimy trochę zwolnić. Bądźmy ODPOWIEDZIALNI😊❗🙏 To nie są ferie i czas na imprezy. Największa siła jest w nas i naszych działaniach! Im szybciej to zrozumiemy, tym szybciej minie ten trudny czas. Właśnie dlatego dziś przerwaliśmy próby do spektaklu "Najsłodszy owoc". Nie będziemy się spotykać, aby ograniczać ryzyko ewentualnego przenoszenia wirusa. Unikajmy spotkań, podawania rąk, szału zakupów i pilnujmy higieny-myjemy ręce tak często jak się da! Jeśli gorzej się czujesz-zgłoś się do szpitala i nie ukrywaj ważnych informacji! Ja będę sprzątał, uczył się, czytał, nagrywał tiktoki, odpalę Netflixa i #ZOSTAJĘWDOMU 😁 Proszę Was o to samo i damy radę, ok? Pozdro😘

A post shared by M A R E K K A L I S Z U K (@marek_kaliszuk_official) on

🇳🇱 Eurowizja 2020: Gdzie Ceremonia Otwarcia? Kiedy składanka?

W ramach przygotowań do Eurowizji 2020 telewizja holenderska podała, że ceremonia Otwarcia konkursu odbędzie się w Cruise Terminal w Wilhelminapier. „To piękne miejsce z unikatowym widokiem i wieloma ciekawymi historiami” – zapewnia Jelmar van der Wel z zarządu obiektu. Pojawić ma się też specjalny „złoty dywan” stworzony z ekologicznych elementów. Dla reprezentantów, dziennikarzy i gości szykowanych jest też wiele niespodzianek, a sama ceremonia ma być spektakularna. Transmisja odbędzie się 10 maja za pośrednictwem Eurovision.tv. Ogłoszono też, że oficjalna składanka z piosenkami Eurowizji 2020 wydana zostanie 17 kwietnia, a już teraz zamówić ją można na Eurovision.tv. W specjalnym sklepie internetowym znajdziecie też mnóstwo gadżetów i produktów z logiem konkursu, a nowościami w tym roku są m.in. miniaturka słynnego szklanego mikrofonu za 250 euro czy specjalna moneta okolicznościowa z okazji 65 lecia Eurowizji za 119 euro. Nie zabrakło też bluz, koszulek, skarpetek, czapek, toreb, worków, smyczy, szalików, bransoletek, przypinek, magnesów, breloczków czy balonów. Pełna oferta do sprawdzenia TUTAJ.

Festiwal revampów trwa w najlepsze, chociaż wielu fanów uważa, że większość nowych wersji to spory zawód i zmiany na gorsze. Nad eurowizyjnym wariantem piosenki pracuje Ana Soklic, reprezentantka Słowenii 🇸🇮. Na razie nie wiemy, czy „Voda” zmieni język na angielski. Wczoraj opublikowano podrasowany utwór „Feker libi” Eden Alene z Izraela 🇮🇱. Piosenka ma teraz ulepszony podkład muzyczny. Jutro premierę ma mieć revamp piosenki „Chains on you” Atheny z Armenii 🇦🇲. Niespodziewanie doszło też do zmian w balladzie Toma Leeba z Francji 🇫🇷 – utwór ma nowy tytuł „Mon Alliee” oraz więcej tekstu po francusku kosztem angielskiego. Ponoć nie jest to jeszcze koniec zmian! Najpewniej na zmianę językową utworu nie zdecydowały się Serbki 🇷🇸 z Hurricane – do EBU zgłoszony został tekst w języku narodowym. Spory problem z „Kemama” ma reprezentant Czech 🇨🇿 – Benny Cristo. Premiera nowej wersji spotkała się z ogromną krytyką, wobec której wokalista nie jest w stanie przejść obojętnie i ponoć zastanawia się, czy nie wrócić do poprzedniego wariantu, z mniej chaotyczną warstwą instrumentalną.

🇷🇺 Eurowizja 2020: Dziś premiera utworu Little Big. Co wiemy?

Nie ustają plotki o piosence Little Big – na szczęście już dziś wieczorem wszystko stanie się jasne! Rano pojawiły się doniesienia, że pomimo dementi ze strony samych członków zespołu, Rosja ma na Eurowizję wysłać utwór „Uno”, którego fragment podczas ogłoszenia reprezentanta wyemitowała telewizja rosyjska. Kłóci się to jednak z wypowiedziami podczas wywiadu zespołu Little Big dla radia NRJ. Zgodnie ze słowami lidera formacji, piosenka na ESC 2020 napisana została spontanicznie i pierwotnie nie była planowana na konkurs. „Będzie w interesującym stylu, to całkiem nowy dla nas format. Wymyśliliśmy ją na wakacjach, gdy odpoczywaliśmy w styczniu” – mówi Ilya Prisikin dodając, że kompozycja nie jest stricte w gatunku disco, a bardziej „rock-disco” lub nawet „metal-disco”. „Staramy się, by była radykalnie inna od tego co znacie” – zapewnił. Wiemy też, że Little Big w Rotterdamie wystąpi w rozszerzonym składzie – na scenie pojawi się sześć osób, czyli dwie dodatkowe, które nie są częścią hitowego kwartetu. Co ciekawe, Little Big nie spodziewali się, że telewizja rosyjska zdecyduje się wysłać ich na Eurowizję. Twierdzą, że swoją kandydaturę wysłali dla żartu. „Wybrali nas i okazuje się, że żart wymknął się spod kontroli” – przyznali. O tym, że zostali reprezentantami Rosji dowiedzieli się 2 marca. W tym tygodniu kręcono też teledysk do utworu, co skutkuje tym, że członkowie zespołu praktycznie nie mają czasu na sen. Na pytanie czego najbardziej się boją w związku z Eurowizją uznali, że koronawirusa i … samego lotu, bo Ilya nie znosi latać. Oficjalna premiera ma się odbyć już dziś w programie „Vecherniy Urgant”. Transmisja od 21:30 czasu polskiego na Kanale Pierwszym oraz w Internecie TUTAJ

Akcje dodatkowe:

[Do 18.03.] Weź udział w plebiscycie REJECTED SONG CONTEST 2020 i wybierz najlepszą piosenkę preselekcji 2020! Szczegóły znajdziesz TUTAJ.

[Do 16.03.] Głosuj w HOLFESTIVALEN i wybierz najlepszą polską premierę lutego! Szczegóły znajdziesz TUTAJ!

[Do 15.03.] Tęsknisz za sezonem preselekcyjnym? Weź udział w procesie nominacji w nowym plebiscycie Dziennika Eurowizyjnego – „Croitor Awards” i wskaż swoich ulubieńców w szeregu kategorii! Zdecyduj o tym, kto będzie nominowany! Formularz znajdziesz TUTAJ.

Źródło: Ad.nl, Eurovoix, ESCbubble.com, ESCxtra, LRT, Instagram, Eurovision.tv, Eurowizja.org, YouTube.com, Wiwibloggs, NRJ Energy, Ria, inf. własne, fot.: @theroopband

%d blogerów lubi to: