Premiera „Ufaj Mi” Kasi Dereń • Kto wygra „Szansę na Sukces”? • Wybierz najlepszą nową piosenkę uczestników preselekcji • Eurowizja 2020: Co nas czeka w maju?

Już od dziś dostępny jest utwór „Ufaj mi”, z którym Kasia Dereń 🇵🇱 w niedzielę wystartuje w finale polskich preselekcji „Szansa na Sukces – Eurowizja 2020”. Muzykę stworzyła sama wokalistka wraz z Piotrem Walickim, który odpowiedzialny był też za produkcję. Angielsko-polski tekst napisali Marcin Januszkiewicz i Mateusz Krautwurst, a miksem zajęli się Dominic Buczkowski-Wojtaszek i Piotr Walicki. „Utwór niesie ze sobą energetyczny ładunek, który uderza z dobrą energią prosto w serce” – czytamy w materiałach prasowych. Kasia Dereń w wielkim stylu wygrała I odcinek „Szansy na Sukces” śpiewając przebój „Mamma Mia” z repertuaru ABBY. Udział w finale to wyjątkowy etap w życiu wykonawczyni, która ma już ogromne doświadczenie sceniczne w wielu projektach muzycznych. „To krótka historia o osobie, która zawsze przy nas jest kiedy jej naprawdę potrzebujemy, która nigdy nas nie zawiedzie, a relację przedłoży ponad własne dobro” – brzmi opis piosenki „Ufaj mi”, który na żywo wykonany zostanie 23 lutego po 15:15 w TVP2. O tym, czy preselekcje wygra Kasia Dereń, a może Alicja Szemplińska lub Lake Malawi zadecydują jurorzy oraz widzowie. „Ufaj mi” dostępne jest zarówno na YouTube jak i na Spotify.

🇵🇱 Szansa na Sukces: Nowe piosenki uczestników preselekcji

Kto wygra w finale „Szansy na Sukces”? Chociaż Alicja Szemplińska nie opublikowała swojej piosenki, wciąż ma ogromne poparcie w wielu ankietach. W głosowaniu czytelników na Dziennik-Eurowizyjny.pl wokalistka zebrała do tej pory 51,67% głosów, Kasia Dereń 36,79%, a Lake Malawi 11,54% – pytanie dotyczyło tego, kto najbardziej zasłużył, by reprezentować nasz kraj w Rotterdamie. W ankiecie na Facebooku Dziennika zwyciężczyni „The Voice” zdecydowanie deklasuje konkurentów – ma 78% głosów. Chociaż wielu fanów uważa, że preselekcje w formacie „Szansa na Sukces” się nie sprawdziły, a ich organizacja jest niezwykle chaotyczna, to jednak niektórzy uczestnicy zdołali się dzięki temu zapisać w pamięci widzów czy słuchaczy. Na fali kontrowersji związanych z II odcinek i dobranym repertuarem wybiła się Weronika Curyło, która wylosowała utwó „Dschinghis Khan” i świetne sobie z nim poradziła – video z jej występu ma już ponad 95 tys. odtworzeń na YouTube i wiele pozytywnych komentarzy. To znacznie lepszy wynik niż nagranie z wykonaniem „To nie ja” Alicji Szemplińskiej, która ten odcinek wygrała. Wyróżniona w III odcinku Basia Gącienica-Giewont wydała nowy utwór „Odwieczna Ballada”. Nową piosenkę pt. „Dom” zaprezentował laureat 2. miejsca w 1. odcinku – Patryk Skoczyński, a dziś premierę miał pierwszy angielskojęzyczny utwór w wykonaniu Marka Kaliszuka, uczestnika III odcinka „Szansy”. Nowych piosenek posłuchać możecie poniżej – zapraszam też do udziału w ankiecie!

Wszystkie piosenki z Melodifestivalen 2020 🇸🇪 są już znane. Dziś opublikowano fragmenty piosenek z IV półfinału, w tym m.in. propozycje Victora Crone (Estonia 2019), Nanne Gronvall (Szwecja 1996) czy Hanny Ferm, która uznawana jest za faworytkę do finału. Fragmenty dostępne są TUTAJ oraz w nagraniu poniżej. Bukmacherzy aktualnie największe szanse na wygraną dają Hannie Ferm oraz Dotter, która do finału dotarła po udziale w II półfinale. Wysoko w notowaniach jest też Anna Bergendahl. Tymczasem mała zmiana na Islandii 🇮🇸 – pomimo wcześniejszych informacji faworytka „Sonkvakeppnin” – Iva – wykona swój utwór „Oculis Videre” po islandzku, czyli tak samo jak w półfinale. Autorzy piosenki poprosili RUV o zgodę na wprowadzenie zmian i wycofanie wersji angielskiej – zrobili to po wysłuchaniu feedbacku od fanów. Łącznie w finale trzy utwory zaśpiewane będą po angielsku, dwie po islandzku.

🇳🇱 Eurowizja 2020: Sporo historii w scenariuszu majowego konkursu

Eurowizja 2020 będzie miała krótszy Opening Act i nieco szybszą paradę flag podczas finału. Gerben Bakker, odpowiedzialny za przebieg całego show, zdradził, że czasem taka parada trwała nawet 15 minut, czyli zdecydowanie za długo. W trakcie pokazywania flag widzowie usłyszą muzykę graną przez DJ Pietera Gabriela – będzie to spektakularne show w formie imprezy z efektownymi grafikami i tancerzami freestyle’owymi. Wiadomo też, że scenariusz Eurowizji 2020 nie będzie zawierał żadnych żartów. Bakker uważa, że tego rodzaju humor nie pasuje do konkursu, zwłaszcza, że różne kraje w bardzo różny sposób do tego typu gagów podchodzą. W ramach jednego z Interval Acts ESC 2020 zobaczymy byłych zwycięzców konkursu, śpiewających zarówno na scenie jak i w różnych miejscach Rotterdamu. Wystąpić mają Gigliola Cinquetti (Włochy 1964 🇮🇹), Lenny Kuhr (Holandia 1969 🇳🇱), Getty Kaspers (Holandia 1975 🇳🇱), Sandra Kim (Belgia 1986 🇧🇪), Paul Harrington i Charlie McGettigan (Irlandia 1994 🇮🇪 – to oni pokonali Edytę Górniak), Alexander Rybak (Norwegia 2009 🇳🇴) oraz Duncan Laurence (Holandia 2019 🇳🇱). To nie koniec atrakcji! W trakcie show zobaczymy też specjalną serię filmików, w których Edsilia Rombley, jedna z prowadzących, wozić będzie po mieście zwycięzców ESC i rozmawiać z nimi o konkursie. Do taksówki wsiądą Niamh Kavanagh (Irlandia 1993 🇮🇪), Izhar Cohen (Izrael 1978 🇮🇱), Anne-Marie David (Luksemburg 1973 🇱🇺) oraz Ruslana (Eurowizja 2004 🇺🇦). Część z nich występowała podczas filmiku pokazywanego w trakcie ceremonii losowania półfinałów. Wspominali oni wtedy swoje pozycje startowe. Zgodnie z logiem i koncepcją tegorocznej Eurowizji, wiele jej elementów poświęconych będzie historii 65-letniego konkursu.

Źródło: Informacje Prasowe, Kasia Dereń, YouTube, Instagram, Dziennik Eurowizyjny, Facebook, SVT, Eurovision Odds, Eurovoix, Eurovision.tv, inf. własne, fot.: M. Błażewicz

%d blogerów lubi to: