Mahmood znów w Polsce! Włoch wystąpi 24.05. w Warszawie • Kto zaśpiewa w białoruskim finale? • Kto odpadł wczoraj na Malcie? • Dziś MAC 2020 w Serbii

Telewizja białoruska 🇧🇾 ogłosiła wyniki dzisiejszego castingu do preselekcji narodowych. Dziś w Mińsku oceniano 49 kandydatów, a w skład jury weszli członkowie duetu Navi (ESC 2017). Zgodnie z planem wyłoniono 12 kandydatów i zgodnie z oczekiwaniami, w stawce nie zabrakło znanych nam już wykonawców. Po raz enty o wyjazd o Eurowizję starać się będzie Napoli, projekt muzyczny z wokalistką Olgą Shimanskayą, która próbuje swoich sił niemal co roku. Tym razem zgłosiła „Don’t let me down” autorstwa Michaela Jamesa Downa, autora wielu preselekcyjnych kompozycji rozsyłanych po całej Europie. Znów o Eurowizję walczy niezmordowany zespół Aura, a ich tegoroczny utwór to „Barany svajo”. Mamy też ponownie Anastasiyę Malashkevich (z utworem sióstr Persson ze Szwecji), Angelikę Pushnovą (utwór Nikosa Sofisa, który jest twórcą m.in. dwóch piosenek z tegorocznej stawki mołdawskiej czy „Devil in Disguise” dla polskiego zespołu Clödie) i KeySi. Wśród nowych nazwisk mamy m.in. Darię Chmielnicką, Aleksandrę Zacharik z „The Voice Russia” czy Yana Yarosha, uczestnika ukraińskich talent-show „The Voice” i „X Factor”. Wszystkie zakwalifikowane utwory znajdziecie TUTAJ.

Oszukiwanie i spamowanie niewinnych widzów nie opłaca. Wczorajszy odcinek „X Factora” na Malcie 🇲🇹 jako pierwszy opuścił Karl Schembri, bohater skandalu, w którym jego rodzice wysyłali sms-y do widzów z prośbą by głosować na swojego synka. Chociaż w trakcie show nie było nieprzyjemnych odwołań do tej sytuacji, widzowie wyrazili swoją wolę i odrzucili młodego Karla, który próbował zaczarować ich operowym „Nessun Dorma”. Zagrożeni byli Celine Agius i duet Bloodline. Trzech jurorów zdecydowało, że program powinna opuścić Celine, która już po raz drugi była nominowana do odejścia. Tym samym jurorka Alexandra Alden jako pierwsza straciła wszystkich swoich podopiecznych. O dziwo, najlepiej radzą sobie grupy, które nadal są w komplecie. Ira Losco ma dwie kandydatki, w tym faworytkę – Destiny Chukunyere. Za tydzień półfinał – sześciu wykonawców zmierzy się w walce o 4 miejsca w finale show.

83496428_220327672464174_5087693326832893952_n

Gwiazdy Eurowizji ostatnio często odwiedzają Polskę 🇵🇱. Dziś ogłoszono, że laureat 2. miejsca z 2019 – Mahmood 🇮🇹 – ponownie zawita do Warszawy. 24 maja wystąpi w klubie Palladium. Event dotyczący koncertu znajdziecie TUTAJ. Sprzedaż biletów ruszy w środę. Warto przypomnieć, że Włoch był już gościem finału „The Voice od Poland 10”. Ostatnio koncertowali u nas m.in. Duncan Laurence 🇳🇱 czy Mikolas Josef 🇨🇿, a Islandczycy z Hatari 🇮🇸 już 1 lutego wystąpią w Progresji (Warszawa). Podczas Sopot Festival pojawiła się natomiast czeska formacja Lake Malawi 🇨🇿, a jej wokalista – Albertbierze udział w polskich preselekcjach do Eurowizji 2020! Nie można zapominać też o tym największych nazwiskach – Il Volo 🇮🇹 (ESC 2015) wystąpią 11 lipca w Łodzi, a pod koniec maja Łódź i Kraków odwiedzi Celine Dion 🇨🇭, zwyciężczyni Eurowizji 1988. Warto przy okazji dodać, że tegoroczna reprezentantka Białorusi 🇧🇾 na Eurowizji Junior, Liza Misnikova, wystąpiła w „The Voice Kids 3”, a dzięki swojemu energicznemu występowi przeszła do dalszego etapu.

Dziś wieczorem II edycja Music Awards Ceremony na żywo z Belgradu 🇷🇸. Inicjatywa ma łączyć muzykę sześciu krajów powstałych po rozpadzie Jugosławii, a dochód ze sprzedaży biletów czy upominków przeznaczony będzie na cele charytatywne. Dziś rozdane zostaną nagrody w wielu kategoriach – o składzie nominacji decydowali internauci oraz specjalna komisja. Wśród nominowanych nie brakuje gwiazd Eurowizji i preselekcji, a pełno ich będzie także na scenie, bo swój występ zapowiedziały m.in. Kaliopi, Nevena Bozovic, Sara Jo, a także Who See czy Jala Brat. Tamara Todevska będzie jedną z prowadzących show. Transmisja z powitania gwiazd na czerwonym dywanie ruszy już o 19:30, a sama ceremonie wystartuje o 21:00. Śledzić ją będą mogli widzowie z sześciu krajów b. Jugosławii, a także internauci za pośrednictwem YouTube – poniżej:

Źródło: BTRC, ESCkaz, TVM, Palladium, MAC 2020, fot.: @mahmood

%d blogerów lubi to: