Sargis Davtyan dla Dziennika Eurowizyjnego: „Jeżeli jest Eurowizja to telewizor jest mój” • Znamy wyniki na Litwie, w Norwegii i Izraelu! • Skandal na Malcie. O co chodzi? • W poniedziałek casting białoruski

Już za tydzień, 2 lutego o 15:15 pierwszy odcinek „Szansy na Sukces – Eurowizja 2020”, w którym siedmiu uczestników zaprezentuje się jurorom w repertuarze zespołu ABBA. Jednym z kandydatów będzie Sargis Davtyan 🇵🇱, uczestnik wcześniejszej edycji programu, a także zwycięzca konkursu Debiutów 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Jest z pochodzenia Ormianinem, jednak od dziecka mieszka w Polsce, a dokładniej w Jaworznie. Twierdzi, że Polska i Armenia to dwa jego domy. Jak twierdzi, do preselekcyjnej „Szansy na Sukces” zgłosił się z ciekawości, chciał zobaczyć jak będzie wyglądał format wyboru reprezentanta. Do TVP wysłał dwa autorskie utwory – „Tam gdzie ja” i „Powiedz”. Bardzo dobrze wspomina nagranie odcinka, poznał tam wielu nowych ludzi. „Bardzo miło było zobaczyć Michała Szpaka, Gromee’go, Cleo i wystąpić przed nimi” – dodaje w rozmowie z Dziennikiem Eurowizyjnym. Uważa, że Eurowizja wpisała się w jego życie. „Nawet każdy w mojej rodzinie wie, że jeżeli jest Eurowizja to telewizor jest mój. Oglądam zawsze, robię sobie swoje rankingi, sprawdzam, kto wg mnie mógłby wygrać, który kraj zagłosuje na który. To jest dla mnie naprawdę bardzo ekscytujący moment w roku i zawsze czekam na konkurs” – mówi Sargis. Ma nadzieję, że kiedyś uda mu się stanąć na tej scenie, bardzo by tego chciał. „Życzę wszystkim powodzenia i zobaczymy jak to się wszystko rozstrzygnie” – a widzowie zobaczą to już 2 lutego o 15:15 w TVP2! Czekają nas spore emocje, brzmienia legendarnej ABBY i mnóstwo dobrych wykonań.

Na Sargisa i pozostałych wykonawców z preselekcji „Szansa na Sukces – Eurowizja 2020” głosować możesz w specjalnych ankietach TUTAJ! Wybierz swojego faworyta w każdym półfinale!

W porównaniu do dwóch poprzednich ćwierćfinałów, ten trzeci był na Litwie 🇱🇹 zdecydowanie najlepszy i prawdopodobnie wyłonił głównego faworyta do zwycięstwa. Chodzi o formację THE ROOP, która wczoraj wygrała III odcinek, zdobywając 12 punktów od jurorów i aż 2175 głosów od widzów, co jest zdecydowanym rekordem jeżeli chodzi o tegoroczne preselekcje. Trio składa się z wokalisty Vaidotasa Valiukeviciusa, perkusisty Robertasa Baranauskasa oraz gitarzysty Mantasa Banisauskasa. W selekcjach zadebiutowali w 2018 roku z utworem „Yes, I Do”. Zajęli 4. miejsce w ćwierćfinale, drugie w półfinale i trzecie w finale, jednak warto zwrócić uwagę, że już wtedy mieli znaczne poparcie wśród widzów, co może im pomóc wygrać w tym roku. Wpadająca w ucho piosenka i ekscentryczny taniec na pewno przyciągają uwagę i ciężko przejść obok takiego występu obojętnie. Drugie miejsce w ćwierćfinale zajęła weteranka Aistė Pilvelytė (3. miejsce u jury i 2. u widzów), a trzecie KaYra (4. miejsce u jury i 3. u widzów). Awansowali również Evgenya Redko, Rokas Povilius oraz zespół The Backs. Pierwsza pod kreską znalazła się Nombeko Auguste, a wyeliminowano też m.in. Ruslanasa Kirilkinasa czy Vitalijusa Spokaitisa. Na dniach dowiemy się jaki jest podział półfinałowy 18 wykonawców. W każdej grupie wystartuje 9 kandydatów, a jedynie 4 wejdzie do finału. Łącznie w finale wystąpi ośmiu uczestników.

Norwegia Centralna 🇳🇴 ma już swojego reprezentanta w finale Melodi Grand Prix. Wygrała Kristin Husøy z utworem „Pray for me”, która najpierw pokonała w swoim duelu duet Thomasa i Eriki, a w „Gold Duel” poradziła sobie z popularną formacją Sie Gubba. W poniedziałek premiera kolejnych czterech piosenek, tym razem z Norwegii Zachodniej. Po wczorajszym odcinku talent-show „Rising Star” w Izraelu 🇮🇱 z programem pożegnał się Dorel Saadon, który uzyskał najniższy wynik – 54%. W stawce wciąż pozostaje 10 wykonawców. Dziś o 20:15 (czasu polskiego) kolejny odcinek show, a następne obejrzeć będzie można w poniedziałek i czwartek. Transmisja internetowa dostępna TUTAJ.

Trzeci Live Show „X Factor 2 Malta” 🇲🇹 w cieniu skandalu, o którym mówi się w tym małym kraju. Podczas II odcinka wielu widzów otrzymało sms-spam w którym rodzice Karla Schembri prosili o oddanie głosu właśnie na tego finalistę. Telewizja maltańska otrzymała mnóstwo reklamacji i skarg od wzburzonych widzów, którzy nie życzą sobie takiego spamu oraz dopytują w jaki sposób ich dane kontaktowe trafiły do rodziców finalisty. Producenci „X Factor Malta” podkreślili, że nie tolerują tego typu zachowań, gdyż są one niezgodne z zasadami programu i wbrew prawu o ochronie danych osobowych. Na realizatorów programu źli są także inni uczestnicy show – twierdzą, że produkcja nie zatrzymała w porę spamu i nie wyciągnęła żadnych konsekwencji wobec Karla. Sprawa na razie zakończyła się ostrą internetową wymianą zdań Karla z jednym z jurorów i widać, że atmosfera jest napięta. Czy cała ta sytuacja będzie miała wpływ na przebieg dzisiejszego odcinka? Dziś temat to „Movie Spectacular”, a ośmiu uczestników (w tym Karl) powalczy o 6 miejsc w czwartym odcinku. Najpierw widzowie odrzucą jednego kandydata, a laureaci miejsc 6-7 trafią do dogrywki, gdzie o ich losie zadecydują jurorzy. Prawdopodobnym scenariuszem jest niskie miejsce dla Karla i eliminacja od razu lub (co gorsze) oddanie decyzji w ręce jurorów, którzy nie są do niego przychylnie nastawieni. Ponieważ cała sprawa wyszła na jaw trzy dni temu, nie miała zbyt dużego wpływu na typowanie graczy „Bet & Win 3” na wykonawcę, która dziś odpadnie. 46% stawia na przegraną duetu Yazmin & James, 23% na Celine Agius, a 11,5% na Kyle Cutajara. Tylko 5,7% uważa, że odpadnie dziś Karl, a jedynie 1,1% sądzi, że z programem już dziś pożegna się Destiny Chukunyere. „X Factor” do obejrzenia w niedzielę od 21:00 na TVM i w Internecie TUTAJ.

W poniedziałek od 10:00 rano (czasu polskiego) w studiu 600 metrov odbędzie się casting w ramach preselekcji białoruskich do Eurowizji 2020 🇧🇾. Zaproszeni wykonawcy zaśpiewają swoje utwory do podkładu bez żadnych wokali (muszą więc zabrać ze sobą chórzystów). Oceniać ich będą jurorzy, którzy pod koniec dnia wyłonią stawkę finałową, max. 12 uczestników. O udział w finale walczą m.in. Alexey Gross, Napoli, Angelica Pushnova, KeySi, July, Janet, PROvokatsiya czy Anastasiya Malashkevich. Startuje też Artsem Mikhalenka, który wszedł w skład formacji 3+2 reprezentującej Białoruś na Eurowizji 2010 w Oslo. Lista zakwalifikowanych wykonawców dostępna jest TUTAJ, a w sieci znaleźć już można część utworów. Transmisja internetowa castingu będzie od godziny 10:00 dostępna na głównej stronie telewizji białoruskiej TUTAJ.

Źródło: Dziennik Eurowizyjny, Instagram, Eska.pl, LRT, Wikipedia, NRK, ESCkaz, LovinMalta.com, PBS, BTRC, fot.: @sargis_davtyan_official @xwiksafotox

%d blogerów lubi to: