Adrian Makar dla Dziennika Eurowizyjnego: „Jestem w trakcie spełniania swoich marzeń, a to dopiero początek” · Znamy terminarz Beoviziji! ·Co już wiemy o piosence z Grecji?

Za miesiąc znać już będziemy polskiego reprezentanta oraz utwór, jaki wykona podczas Eurowizji 2020 🇵🇱. Finał „Szansy na Sukces – Eurowizja 2020” zaplanowano na 23 lutego o 15:15 w TVP2, a w trzy wcześniejsze niedziele publiczny nadawca pokaże nagrane już półfinały rywalizacji. W pierwszym odcinku (2 lutego) kandydaci zaśpiewają hity ABBY, w drugim (9 lutego) przeboje eurowizyjne, a w trzecim (16 lutego) popularne utwory The Beatles. W trzecim półfinale jako ostatni zaprezentuje się widzom i jurorom Adrian Makar, który w wieku 15 lat wygrał „Mam Talent”, a teraz chce reprezentować nasz kraj w Holandii. Jak przyznaje, zawsze było to jego marzeniem, dlatego zdecydował się zgłosić do „Szansy na Sukces”. „Pamiętam, że pierwszy raz Eurowizję oglądałem w 2010, wtedy na podium były Niemcy. Postanowiłem zgłosić się już w ubiegłym roku z piosenką Where I belong – nie udało się, ale nie poddałem się i wziąłem udział w tegorocznych eliminacjach” – mówi w rozmowie z Dziennikiem Eurowizyjnym. Zaskoczył go fakt, że w 2020 roku piosenki na Eurowizje przygotowywane są przez TVP, ale wierzy, że będą to niesamowite kawałki. W zgłoszeniu do „Szansy” załączył swój utwór „Zagubiony” i udało się. „Jestem w trakcie spełniania swoich marzeń, a to dopiero początek” – zapewnia, dodając, że Eurowizja jest dla niego niesamowitą przygodą, ale też możliwością pokazania swoich umiejętności. „Chcę z dumą reprezentować nasz kraj” – dodaje. Czy Adrian ma szansę już w tym roku spełnić swoje marzenie? Przekonamy się już 16 lutego, gdy obejrzymy odcinek z jego udziałem!

Na Adriana i innych kandydatów głosować możecie w specjalnych ankietach! Wspierajcie swoich faworytów! 

Telewizja serbska 🇷🇸 ogłosiła terminarz preselekcji „Beovizija 2020”. Znamy już 24 kandydatów, a ich piosenki zostaną opublikowane w Internecie 6 lutego. Dodatkowo od 10 lutego część z nich zostanie zaprezentowana w popularnym programie telewizji RTS „Šarenica”. Półfinały zaplanowano na 28-29 lutego (piątek i sobota), a finał odbędzie się 1 marca (niedziela). W każdym półfinale wystartuje 12 wykonawców, a jurorzy oraz widzowie wyłonią najlepszą szóstkę, która dostanie awans. W finale sposób głosowania będzie taki sam. Podobnie jak rok temu Beovizija zorganizowana zostanie w studiu RTS na terenie belgradzkiego parku-lasu Košutnjak. Tymczasem fanów post-jugosłowiańskiego rynku muzycznego zapraszam na poniedziałek 27 stycznia. Odbędzie się wtedy II edycja MAC czyli Music Awards Ceremony, widowiska muzycznego, w które zaangażowane są wszystkie kraje b. Jugosławii i  ponad 400 wykonawców. W trakcie ceremonii rozdane zostaną nagrody w wielu kategoriach, a wielką atrakcją będą efektowne występy zaproszonych gości. Na scenie w belgradzkiej Arenie pojawią się m.in. Who See (Czarnogóra 2013), Jala Brat (Bośnia 2016), Nina Badrić (Chorwacja 2012), Kaliopi (Macedonia 2012 i 2016), Nevena Bozovic (Serbia 2013 i 2019), Sara Jo (Serbia 2013) czy Tijana Dapčević (Macedonia 2014). Wśród prowadzących znalazła się natomiast Tamara Todevska (Macedonia 2019). Więcej na temat MAC 2020 znajdziecie na oficjalnej stronie. Show dostępne będzie w telewizjach z regionu (TV Pink w Serbii 🇷🇸, RTL w Chorwacji 🇭🇷, RTCG w Czarnogórze 🇲🇪, Kanal 5 w Macedonii 🇲🇰, RTRS w Bośni 🇧🇦 oraz TV3 w Słowenii 🇸🇮), a także w Internecie na YouTube. Start transmisji od 19:30 (czerwony dywan) i 21:00 (show). Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

Dziennik Eurowizyjny będzie relacjonował na żywo preselekcje „Dora 2020” z Opatiji (29 lutego) oraz finał „Beovizija 2020” z Belgradu (1.03). 

Znamy już pierwszych finalistów preselekcji duńskich 🇩🇰. Radiowy półfinał wygrali Kenny Duerlund, duet Ben & Tan oraz Sander Sanchez. Sześciu pozostałych wykonawców wciąż ma szanse na awans, gdyż do rozdania są dwie „dzikie karty” od jurorów. Fani mają nadzieję, że w ten sposób do finału wpuszczona będzie SamSara. Wyniki głosowania jurorów oraz nazwiska finalistów automatycznych poznamy 31 stycznia. Na początku lutego telewizja ERT 🇬🇷 ma oficjalnie podać informację o tym kto będzie nowym reprezentantem Grecji. Szefowa delegacji ogłosiła, że wszystko jest już niemal gotowe, a utwór prawie skończony. Nie ma już co ukrywać, że reprezentantką kraju zostanie Stefania Liberakakis, a jej utwór będzie utrzymany w stylu dance pop z nowoczesnym brzmieniem, ale też zawierającym wpływy lokalne, za sprawą użytych instrumentów – skrzypiec, dud i surmy. Kompozytorem piosenki jest Dimitris Kontopoulos, a tekst napisała Sharon Vaughn. Premiera teledysku ma się odbyć w trakcie specjalnego programu na przełomie lutego i marca.

Źródło: Instagram, Dziennik Eurowizyjny, Evrovizija.rs, OGAE Serbia, RTS, MAC 2020, Eurovoix, ESCxtra, fot.: @adrianmakar.official

%d blogerów lubi to: