🇵🇱 Gabriela Katzer, Nikola Fiedor czy Viki Gabor? Która z nich pojedzie na Eurowizję Junior? Oglądaj „Szansę na Sukces” i weź udział w głosowaniu sms-owym!

Wielki finał programu „Szansa na Sukces – Eurowizja Junior 2019” przed nami 🇵🇱! Dziś o 15:15 zacznie się ostateczna rozgrywka pomiędzy Viki Gabor, Gabrielą Katzer a Nikolą Fiedor o prawo do reprezentowania Polski podczas JESC 2019 w Gliwicach. Finalistki wykonają dziś po dwa utwory – jeden to cover gościa specjalnego którego odcinek wygrały, a drugi to oryginalna piosenka przygotowana na Eurowizję Junior. Wykonawcom towarzyszyć dziś będzie zespół muzyczny Grzegorza Urbana.  O wynikach zadecydują jurorzy (w skład komisji wchodzą zaproszeni goście) oraz widzowie głosujący poprzez sms-y. Finał poprowadzi na żywo Artur Orzech.

Start transmisji już o 15:15 w TVP2. Konkurs potrwa 70 minut, a w internecie obejrzeć go będzie można poprzez Pilot.wp.pl

Jak głosować?

50% wpływu na wyniki mają dziś jurorzy, ale drugie 50% to głosy telewidzów, którzy do tej pory chętnie oglądali eurowizyjne odcinki „Szansy na Sukces” więc zapewne i dziś frekwencja będzie wysoka. Aby dziś zagłosować na swoją faworytkę i najlepszą piosenkę należy wysłać sms o treści 1, 2 lub 3 (kolejność startową poznamy w trakcie finału) na numer 7350 (koszt SMSa Premium to 3,69 zł z VAT). O starcie i zakończeniu głosowania informować będzie w trakcie finału Artur Orzech, a wszystkie numery zostaną powtórzone na ekranie. Z jednej karty SIM/USIM (tj. z jednego numeru telefonu) można oddać tylko jeden głos! Każde kolejne smsy z tego samego numeru zostaną przyjęte (pobrane zostaną opłaty), ale nie będą uwzględniane w wynikach. Pełen regulamin głosowania SMS podczas finału „Szansy na Sukces” dostępny jest TUTAJ.

Kto dziś wygra?

Od momentu wprowadzenia głosowania jurorów do tych preselekcji zwycięstwo Viki Gabor nie jest tak oczywiste, ale wciąż niemal pewne jest, że popularna wokalistka bez problemu wygra televoting. W ankiecie Dziennika Eurowizyjnego zdobyła do tej pory ponad 85% głosów i zdeklasowała rywalki. Nikola i Gabriela nie dadzą jednak za wygraną, a mają za sobą wsparcie swoich miast – zarówno media w Elblągu jak i władze Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Gazeta Krakowska zachęcają do głosowania na swoje krajanki. Pojawiają się sugestie, że jurorzy i tak zagłosują na swoich finalistów, których wcześniej wybrali i specjalnie może dojść do remisu, by widzowie mieli pełnię władze w rękach. Wszystko tak naprawdę zależeć powinno od piosenki, bo to ona jest w Eurowizji Junior najistotniejsza. Piosenki poznamy na żywo w trakcie finału, co jest ewenementem w historii naszych eurowizyjnych finałów narodowych i wywołuje dodatkowe emocje. Wiemy na razie tylko tyle, że utwór Nikoli Fiedor będzie zaśpiewany po polsku i po angielsku. Jakie piosenki przygotowały finalistki, kto te utwory skomponował, o czym są i jak brzmią? Tego dowiemy się dziś o 15:15 i na tej podstawie powinniśmy głosować!

Dziennik Eurowizyjny jak zwykle jest w centrum preselekcyjnych wydarzeń. Już ok. godziny 14:00 zapraszam na specjalny live na Instagramie z siedziby TVP w Warszawie. Dostępne będą też relacje na InstaStory i live na Facebooku po finale! Serdecznie zapraszam do śledzenia mediów społecznościowych Dziennika Eurowizyjnego, oglądania, lajkowania i komentowania!


 

Wczorajszy finał preselekcji w Holandii wygrał 13-letni Matheu Hinzen 🇳🇱 z utworem „Dans met jou” napisanym przez Wudstika i Willema Laseromsa. Piosenka wygrała wszystkie głosowania – zdobyła 12 punktów u Kids Jury, od jurorów-ekspertów oraz od widzów. Tym samym z kompletem 36 punktów zajęła 1. miejsce. Drugi był zespół 6Times z 28 punktami, trzecia grupa Moves (27 punktów), a na ostatniej pozycji znalazł się Mannes Bakker (26 punktów). Matheu pochodzi z Weert i jest już dość dobrze znany w kraju, m.in. za sprawą udziału w musicalu Ciske de Rat oraz z ról w paru filmach kinowych. W wakacje pomaga rodzicom, którzy są operatorami targów i atrakcji znanych z wesołych miasteczek. W związku z tym cała rodzina często podróżuje po całym kraju i w wielu miejscach Holandii jest rozpoznawalna. Pomimo napiętego grafiku pracy związanej z muzyką czy filmami (Matheu wrócił niedawno z dwutygodniowej pracy na planie filmu w Miami) matka chłopca, Lena, dba o to by wciąż był „trzynastoletnim dzieckiem” i regularnie chodził do szkoły. Marzeniem Matheu jest występ dla wypełnionego po brzegi Ziggo Dome dla ludzi, którzy przyszli by posłuchać jego muzyki. Matheu jedzie do Gliwic, a telewizja holenderska już potwierdziła udział w Eurowizji Junior 2020 i rozpoczęła wstępne przyjmowanie zgłoszeń do konkursu!

Dziś wieczorem finał preselekcji albańskich „Junior Fest 2019”, które odbędą się w Tiranie o godzinie 19:00 🇦🇱. Finaliści wystąpią w amfiteatrze zbudowanym w parku nad sztucznym jeziorem w stolicy kraju. Nie będzie transmisji finału na żywo, ale w ramówce RTSH od godziny 19:00 pojawia się program EUROSONG NË VITE, który zapewne pokaże poprzednie występy Albanii na Eurowizji. O wyjazd do Gliwic walczy 18 wykonawców, którzy dziś premierowo zaśpiewają swoje utwory. O wynikach zadecydują jurorzy, a gościem specjalnym finału będzie Klint Collaku, zwycięzca „The Voice” i laureat 6. miejsca w ubiegłorocznym Festivali i Kenges za utwór „Me jete”. Dla Albanii będzie to już szósty udział w Eurowizji Junior. Zaczęła pechowo bo w 2012 zajęła ostatnie miejsce, co skutktowało wycofaniem się z konkursu na dwa lata. Powrót w 2015 okazał się strzałem w dziesiątkę, a „Dambaje” Misheli Rapo zdobyło 5. miejsce! Kolejne trzy starty nie zakończyły się już w top10. Podobnie jak w przypadku Polski, Albanię do tej pory reprezentowały jedynie dziewczęta, a od 2015 roku ten kraj konsekwentnie wysyła na JESC utwory dwujęzyczne.

Źródło: TVP, Szansa na Sukces, Wikipedia, PZC, RTSH, Wikipedia, inf. własne, fot.: TVP

%d blogerów lubi to: