🇵🇱 Dziś pierwszy półfinał preselekcji w ramach „Szansy na Sukces” w TVP2! Kto zbliży się do Eurowizji Junior 2019?

Dziś o 15:15 w TVP2 pierwszy odcinek preselekcyjnej „Szansy na Sukces” 🇵🇱. W ramach nowego pomysłu nadawcy, legendarne talent-show wykorzystane będzie w tym roku do wyboru reprezentanta Polski na Eurowizję Junior 2019 w Gliwicach. Po raz pierwszy w historii polskich startów w konkursach muzycznych EBU, TVP stosuje format talent-show do preselekcji i po raz pierwszy konkurs jest wieloetapowy. W wakacje zorganizowano castingi (głównie w Warszawie, ale też i w innych miastach) na które zgłosiło się ponad tysiąc chętnych. Komisja wybrała 21 najlepszych, których podzieliła na trzy odcinki „Szansy na Sukces”. Dla fanów Eurowizji najsensowniej będzie je nazwać „półfinałami”, ale w nazewnictwie programu jest to „finał”. W każdym odcinku wystąpi 7 uczestników i będą oni śpiewać utwory zaproszonego gościa. Dzisiaj usłyszymy repertuar 59-letniej Majki Jeżowskiej, która wraz ze swoim zespołem zdecyduje, kto wypadł najlepiej i kto trafi do finału (lub wg terminologii programu: „finału finałów”). Program poprowadzi Artur Orzech.

W dzisiejszym odcinku młodzi kandydaci na Eurowizję Junior zaśpiewają piosenki dzieciństwa swoich rodziców, bo np. utwór „A ja wolę moją mamę” powstał już w 1984 roku. Nie jest jasny dobór gości specjalnych i repertuaru do preselekcyjnej części „Szansy na Sukces” i większości fanów nie podoba się, że wykonawca taki jak Majka Jeżowska będzie miał tak duży wpływ na wyniki preselekcji, eliminując aż 6 kandydatów. Z ostatniego wywiadu przeprowadzonego już po nagraniach odcinka „Szansy na Sukces” można wywnioskować, że popularna piosenkarka nie do końca zdaje sobie sprawę jak wygląda tegoroczny proces wyboru reprezentanta Polski na JESC. W styczniu tego roku zapytano ją natomiast kogo wysłałaby na dorosłą Eurowizję. „Często wybieramy kogoś, kto kompletnie nie wpasowuje się w trend Eurowizji. Z drugiej strony, powinniśmy stawiać na naszą oryginalność, a nie kopiować to co jest na świecie. Na przykład bracia Golec byliby fajni, albo Zakopower. Coś kompletnie zaskakującego, coś czego na Eurowizji nie słyszeliśmy. Nie naśladujmy Beyonce, Celine Dion. Postawmy na oryginalność” – powiedziała w rozmowie z JastrzabPost. Czy Majka Jeżowska podejmie odpowiednią decyzję? Zobaczymy już dziś po południu!

Wśród kandydatów wyróżnić należy Swietłanę Boguską i Amelię Kurantowicz, które mają już spore doświadczenie w talent-shows. Swietłana uczestniczyła w „The Voice Kids”, a Amelia w „Małych Gigantach”. Oba formaty miały już swoich przedstawicieli w stawce Eurowizji Junior w barwach Polski. W dzisiejszym odcinku popularność internetowa na nic się jednak nie przyda, bo o wynikach decyduje juror/jurorzy, więc szansę ma każdy. O udział w finale walczą dziś także Nikola Fiedor, Piotr Klima, Zosia Szuca, Maja Mazurek oraz Maciej Golian. Więcej informacji na ich temat znajdziecie w archiwalnym artykule TUTAJ. Poniżej pełna lista wraz z tytułami piosenek, jakie uczestnicy wylosowali:

  • Swietłana Boguska „Laleczka z saskiej porcelany”
  • Nikola Fiedor „Od rana mam dobry humor”
  • Piotr Klima „A ja wolę moją mamę”
  • Zosia Szuca „Najpiękniejsza w klasie”
  • Amelia Kurantowicz „Margarita”
  • Maja Mazurek „Wszystkie dzieci nasze są”
  • Maciej Golian „Na raz, na dwa”

„Szansa na Sukces” do obejrzenia w TVP2 dziś od 15:15. Program potrwa 70 minut. Transmisja internetowa dostępna będzie na TVP Stream oraz na WP Pilot.

Źródło: TVP, Radio Zet, JastrzabPost, Przeambitni, inf. własne, fot.: awpress.pl

%d blogerów lubi to: