🇬🇪🇷🇸 Dziś finały narodowe w Gruzji i Serbii. Kto będzie reprezentantem Portugalii? Weekend preselekcyjny trwa

Dziś wielki finał preselekcji serbskich Beovizija 2019 🇷🇸. O wygraną walczy 12 kandydatów, którzy pomyślnie zakończyli rywalizację półfinałową. Wśród nich są faworyci: Nevena Božović, Dženan Lončarević, Saška Janković, Ivana Vladović i Wonder Strings oraz duet Nataša i Una. To wśród nich należy szukać przyszłego reprezentanta Serbii, ale oczywiście mogą zdarzyć się niespodzianki. Mówi się, że wiele zależeć będzie od jurorów, bo wysokie noty od widzów i tak zarezerwowane będą dla tych najpopularniejszych wykonawców. Gościem specjalnym show będzie Željko Joksimović, który wielokrotnie występował już na Eurowizji w różnych rolach. Finał poprowadzą wspólnie Dragana Kosjerina, Ana Babić, Ivan Mihajlović, Nebojša Milovanović, Kristina Radenković i Bojana Marković. Transmisja rusza o 21:00 na RTS1 i platformie RTS Planeta i potrwa do północy. Dziennik Eurowizyjny zaprasza za kulisy Beoviziji – po godzinie 19:00 na grupie facebookowej oraz na Instagramie znajdziecie zdjęcia i video wprost z Centrum Prasowego preselekcji. Będzie też live relacja na Facebooku – przed i po konkursie. 

Jeszcze jeden kraj wybiera dziś reprezentanta i piosenkę, chociaż robi to w cieniu pozostałych ze względu na korzystanie z formatu „Idol”. Z tygodnia na tydzień w gruzińskim talent-show 🇬🇪 odpadały kolejne osoby, aż zostało jedynie czterech kandydatów – Liza Kalandadze, Giorgi Pruidze, Oto Nemsadze i Giorgi Nakashidze. Dziś każdy z nich wykona wybrany przez siebie utwór z puli piosenek przygotowanych specjalnie na Eurowizję. Pula nie była zbyt obszerna, do wyboru były tylko trzy gruzińskojęzyczne propozycje, które dziś po raz pierwszy usłyszymy na żywo. Zwycięzcę wskażą jedynie widzowie, głosując tradycyjnie sms-ami lub poprzez aplikację Messanger. Finał rusza o 19:00 (czasu polskiego) i potrwa do 21:30. Transmisja dostępna będzie TUTAJ

Kolejny faworyt fanów wygrał preselekcje. 30-letni Conan Osiris będzie reprezentował Portugalię 🇵🇹 z piosenką „Telemoveis”. Wokalista zdobył maksymalną notę zarówno w głosowaniu jury regionalnego jak i od widzów. Tylko jeden region nie dał mu 12 punktów. Drugie miejsce miał NBC, a trzecie Matay czyli zwycięzcy półfinałów. W top5 byli też zespół Madrepaz oraz Surma, a duet Calema zajął szóste miejsce. Conan ma na koncie cztery albumy, ale tak naprawdę uwagę słuchaczy zdobył dopiero dzięki piosence z tegorocznych preselekcji. Utwór szybko stał się niezwykle popularny na YouTube i Spotify, a półfinałowy występ zachwycił fanów konkursu. Czy zachwyci widzów i jurorów w maju na Eurowizji i Portugalia znów będzie miała szansę na wygraną? Przekonamy się niebawem.

Źródło: RTS, inf. własne, Eurovoix, GPB, Wikipedia, RTP, fot.: RTS

%d blogerów lubi to: