🇩🇪 Niemcy dopełniają stawkę gwarantowanego finału Eurowizji 2019! Duet S!sters do Tel Awiwu!

Wyrównany poziom i niespodzianka w wynikach! Finał preselekcji niemieckich 🇩🇪 wygrał duet S!sters, który jako ostatnio dołączono do stawki. Laura Kästel i Carlotta Truman wykonały piosenkę „Sister” stworzoną m.in. przez Laurell Barker, która wcześniej wchodziła w skład ekip odpowiedzialnych „Stones” dla ZIBBZ, „All the feels” dla Renaidy czy piosenkę „8 Miejsc” polskiej wokalistki Saszan. Istotnym nazwiskiem z grona twórców „Sister” jest też Thomas Stengaard, który wcześniej pracował nad m.in. „Only Teardrops” dla Emmelie de Forest. S!sters śpiewały dziś jako ostatnie i wygrały zarówno głosowanie jurorów międzynarodowych (dostały m.in. 12 punktów od polskiego członka komisji – Grzegorza Urbana) jak i widzów, jednak przegrały typowanie 100-osobowej grupy fanów. Łącznie zdobyły 30 punktów, czterema punktami pokonując Makedę. Lilly Among Clouds i Aly Ryan (faworytka fanów) zremisowały na pozycji trzeciej. Ostatnia była BB Thomaz, jedynie 13 punktów.

Laura Kästel urodziła się w 1992 roku w Nadrenii-Palatynacie i ma filipińskie korzenie. Jej starszą siostrą jest wokalistka Jenniffer Kae. W 2002 roku Laura wygrała Kiddy Contest, a dwa lata później dotarła do półfinału „Star Search”. Występowała też jako chórzystka Leny Meyer-Landrut. Carlotta Truman jest od Laury o 7 lat młodsza, urodziła się w Hannoverze. Popularność zdobyła jako finalistka „Das Supertalent” z 2009 i „The Voice Kids” z 2014 roku. Pochodzi z niemiecko-brytyjskiej rodziny. Tak naprawdę Laura i Carlotta nie są siostrami.

Znamy już wszystkich sześciu reprezentantów krajów, które w 2019 roku mają gwarantowany finał. Tylko Niemcy stawiają na wokale żeńskie. Pozostałe kraje Big 5 oraz Izrael 🇮🇱 wysyłają do Tel Awiwu solistów. Przyznać trzeba, że od lat skład „Wielkiej Piątki” nie był tak silny. Czy aktualne opinie przełożą się na dobry wynik w Tel Awiwie? Przypomnę, że Francja 🇫🇷 ostatni raz w czołowej piątce była w 2002 roku (5. miejsce), Hiszpania 🇪🇸 w 1995 (2. miejsce), Włochy 🇮🇹 i Niemcy 🇩🇪 rok temu (odpowiednio 5. i 4. miejsce), a Wielka Brytania 🇬🇧 w 2009 (5. miejsce).

Źródło: Das Erste, Eurovision.de, Wikipedia, fot.: Eurovision.de

%d blogerów lubi to: