🇷🇴 WYWIAD/INTERVIEW: JOHNNY BADULESCU: „TVR przygotuje show najlepiej jak potrafi” / „TVR will manage to produce this show at its finest”

Rok temu Johnny Badulescu świetnie wypadł podczas półfinału preselekcji Selecția Națională dzięki piosence „Devoted”, jednak do awansu zabrakło mu jednego punktu – zajął ostatecznie 4. miejsce. Dziennik Eurowizyjny rozmawiał z nim rok temu przed preselekcjami i z radością kontynuuje wywiad także w tym roku, bo Johnny powraca do konkursu, tym razem z „Give up now”. Poprzedni wywiad znajdziecie TUTAJ.

Last year Johnny Badulescu did the amazing debut performance during the semifinal of Selecția Națională with the song „Devoted”. He finished 4th and missed the final with just one point! Dziennik Eurowizyjny spoke with last year and is glad to continue the interview this year too, as Johnny is back to the competition with „Give up now”. You can read the previous interview here

Ponownie w Selecția Națională ! Jak czujesz się znów będąc częścią show?

Dziękuję! Chciałbym móc znaleźć słowa, które opiszą to, jak niesamowicie czuję się będąc ponownie częścią eurowizyjnego świata, ale szczerze mówiąc, takich słów nie ma. To cudowne uczucie. Po prostu nie mogę się doczekać by wrócić na scenę!

Welcome back in Selectia Nacionala! How do you feel to be a part of this show again?

Thank you! I wish I could find my words to describe how amazing I feel being part of Eurovision again, but honestly there won’t be enough. It feels amazing. I just can’t wait to be back on stage again.

49477030_755524194817107_1819973659022337824_nRok temu Twojej piosence „Devoted” zabrakło tylko jednego punktu by awansować do finału. Jak się wtedy czułeś? Zadowolony z wysokiego miejsca w półfinale czy zawiedziony brakiem awansu?

Szczerze mówiąc, myślałem, że źle to na mnie wpłynie, ale koniec końców tak się nie stało. Czułem zawód, nie z powodu zajęcia 4. miejsca, ale dlatego, że nie miałem szansy zaśpiewania „Devoted” ponownie. Jednocześnie czułem też satysfakcję, bo z mojej perspektywy udało mi się przekazać w ciągu trzyminutowego występu na scenie wszystkie moje emocje. Zostałem zasypany wiadomościami z poparciem i uznaniem z całej Europy – pomogło mi to wstać i zacząć jeszcze raz. Po porażce w półfinale zdobyłem angaż w „Frozen Musical” i pozwoliło mi to rozwinąć się nie tylko jako wokalista, ale też jako aktor. Trafiłem też do popularnego konkursu muzycznego „The Four” i, co najważniejsze, miałem okazję spotkania wspaniałej osoby – Roba Price’a, który przekazał mi „Give up now”. Jedne zamknięte drzwi otwierają dwoje innych. Wystarczy się nie poddawać. 

Last year your song „Devoted” missed the final with just 1 point! You finished 4th in semi-final. How did you feel then? Satisfied with a high place or disappointed of not reaching the final?

Honestly I thought It would badly affect me, but in the end it didn’t. I felt disappointed, not because I arrived 4th, but because of the fact there was no chance to perform „Devoted ” again. I felt satisfied at the same time as from my point of view I managed to put all my feelings into those 3 minutes on stage. I felt over-whelmed getting so much support and appreciation from all around the Europe, thing that helped me stand up and start all over again. After losing the semi-final, I won a spot in “Frozen Musical” and this experience helped me improve not just as a singer, but as an actor as well. I also won a spot in the well-known music competition „The Four”, and last, but not the least, I got the chance to meet this amazing person, Rob Price, who gave me “ Give Up Now”. A close door will open other two! Just (don’t) Give Up Now.

Czy udział w preselekcjach 2018 spełnił Twoje oczekiwania? Czy konkurs wyglądał tak, jak sobie to wyobrażałeś?

Tak, spełnił! Dlatego właśnie „devoted guy” z 2018 roku wraca, nie poddaje się w swoich marzeniach i wyśpiewa sobie drogę do wielkiego finału!

Did participation in Selectia Nacionala 2018 meet your expectations? Did the competition looks like you imagined it?

IT DID! That’s why the devoted guy from 2018 comes back, not giving up now on his dreams, singing his way through the Grand Final.

Jak oceniasz utwór „Goodbye” grupy The Humans?

12/12! Uwielbiam ten utwór od samego początku. Zobaczyłem ich na żywo podczas półfinału i od tego momentu wiedziałem, że „Goodbye” będzie moim faworytem. Nie jesteś w stanie sobie wyobrazić, jak czuliśmy się podczas ich występu. Płakałem, cały drżałem i nie mogłem powstrzymać się od uśmiechu. Czułem się wspaniale i jestem niezwykle szczęśliwy, że mieli okazję reprezentowania Rumunii rok temu i wciąż uważam, że ich występ był doskonały. Znam Cristinę Caramarcu od dziecięcych lat i kocham jej głos. Bardzo silny i jednocześnie pełen emocji. Mam nadzieję, że pewnego dnia będę miał możliwość zaśpiewania z nią w duecie!

How would you rate the song „Goodbye” by The Humans?

12/12. I loved the song from the very beginning. I saw them live for the first time in the Semifinal, and from that moment on I knew that “Goodbye” is my favorite song. You can’t imagine how they performance made us feel. I was crying, shaking and I couldn’t stop myself from smiling. It felt amazing, I am really glad they got the chance to represent Romania last year and I still think they had a brilliant performance. I know Cristina Caramarcu since I was a kid and I love her vocals. Such a strong and emotional voice at the same time. One day I hope I will get the chance to duet with her!

45730824_559717014490339_7994478963368681684_nW tym roku Selecția Națională wygląda inaczej niż w zeszłym (mniej piosenek i półfinałów) – czy dzięki temu będzie Ci trudniej czy łatwiej osiągnąć cel?

Osiąganie swojego celu nigdy nie jest łatwe i nie chciałbym, by takie było. Zdecydowanie podoba mi się nowy format naszych preselekcji. Było trudniej zostać jednym z półfinalistów, a nie mówiąc już o finale, ale wygląda to bardziej profesjonalnie i jestem pewien, że spodobają nam się niesamowite występy i wysokiej jakości produkcja. Nie mam żadnych wątpliwości – TVR przygotuje show najlepiej jak potrafi.

This year Selectia Nacionala looks different than previously (less songs, less semifinals) – Will it be easier or harder to achieve your goal?

Achieving my goal will never be easy and I don’t want it to be. I would definitely love the structure of our Selectia Nationala. It is way harder to be one of the semifinalists, even more a finalist, but it looks more professional and I bet we will enjoy amazing performances as much as a highly appreciated production. I don’t have any doubts that TVR will manage to produce this show at its finest.

Co działo się z Tobą przez ostatni rok?

Ten rok całkowicie zmienił moje życie. Skończyłem studia, dorosłem, bawiłem się – tak jak wszyscy. Zdecydowałem się też przenieść do innego kraju. To była jedna z rzeczy, którą chciałem zrobić i w końcu się udało. Teraz odpowiadam na Twoje pytania z Wielkiej Brytanii, myśląc o Rumunii i otwierając się na Polskę, czy to nie wspaniałe? Oh, nie mogę też zapominać o tym, że na cztery dni przed świętami dostałem szansę zaśpiewania w największym radio światowym – BBC. Tam też mój utwór „Give up now” wybrzmiał na żywo po raz pierwszy. Mogę zdradzić, że BBC będzie wspierać mnie podczas udziału w preselekcjach rumuńskich. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy wspierali i wspierają mnie nadal!

What has happened to you last year?

This year changed my life completely apparently. I finished my courses back at Uni, I grew a lot, I had fun as we all did I think and I decided to move to another country. That was on my ”MUSTS“ list and I finally did it. Now I’m writing this interview from The United Kingdom, thinking of Romania and opening up to Poland, isn’t it amazing? 😀 Ohh, and not to forget, 4 days before Christmas I got the chance to sing for the biggest music radio worldwide, BBC. And guess what, my song „Give Up Now” sounded lived for the first time! As a secret from behind, BBC will support me during Eurovision and this way I want to say thanks and I’m giving my gratefulness for all the support they showed me.

Twój nowy utwór to „Give up now”. Powiedz nam coś więcej na jego temat. Czy kiedykolwiek poddasz się w walce o Eurowizję?

Ten „devoted guy” z ubiegłorocznego półfinału nigdy nie poddaje się w walce o spełnienie marzeń. Rob Price to osoba, która napisała wspaniały utwór i jestem mu za to bardzo wdzięczny, także dlatego, że uwierzył we mnie, dając mi szansę na pokazanie się w tym roku z jak najlepszej strony. Uważam, że stanowimy świetny team. „Give up now” to opowieść o chłopaku, który jest zmęczony i wyczerpany walcząc o miłość swojego życia, jednocześnie czując ogromną odwagę i siłę by dalej walczyć. Co robisz, gdy wiesz, że już już nie zadziała? Gdy już wykorzystałeś swoją ostatnią szansę i wiesz, że nic więcej nie masz już do stracenia? Wstajesz i pozwalasz, by Twoje skrzydła wznosiły Cię daleko od miejsca, gdzie upadłeś, aż do momentu gdy powiesz: „Tak, zrobiłem to!”. Jesteś zraniony? Smutny? Zagubiony? Też taki byłem. Czy powinieneś walczyć? Czy może poddać się? Nie! Zatrzymaj się na chwilę, zamknij oczy, cały czas miej wiarę w siebie i wysłuchaj słów mojej piosenki.

Your new song is „Give up now”. Tell us more about it! Will you ever give up the fight for Eurovision?

The devoted boy from the last year seems like he can’t Give Up Now on his dreams, Rob Price is the one who wrote this amazing song and I am so thankful to him as he believed in me, he gave me the chance to prove my best even this year, and honestly, I think we’re doing an amazing team. „Give Up Now” is a guy‘s love story who end up being drained, tired, exhausted trying to win back the love of his life, the courage and the strength being his main concerns at the same time. What do you do when you know that nothing works anymore? When you already used your last chance and when you know there’s nothing you can lose at all? You stand up and let your wings take you far from where you fell, until the day you’re going to say: YES, I DID IT! Are you hurt? Are you sad? Are you confused? I’ve been there too. Should you fight? Should you let go? Don‘t! Hold on a bit more. Close your eyes, keep on believing and listen to my words.

Preselekcje rumuńskie ruszają już 27 stycznia! Johnny zaśpiewa w drugiej grupie – 10 lutego!

%d blogerów lubi to: