🇬🇪🇭🇺🇱🇹🇫🇷 Ruszają preselekcje węgierskie, wracają litewskie! Dziś ostatni półfinał we Francji i kolejna odsłona gruzińskiego „Idola”! Gdzie i o której oglądać?

Plan preselekcji na dziś (kliknij w link by przenieść się na stronę transmisji):

Preselekcje narodowe ruszają dziś na Węgrzech 🇭🇺, a telewizja Duna o 19:30 pokaże pierwszy ćwierćfinał popularnego show „A Dal”. Spośród 10 kandydatów jurorzy wybiorą do półfinału pięć najlepszych piosenek. Ostatniego półfinalistę wskażą widzowie głosujący na pozostałą piątkę uczestników. W dzisiejszej rundzie wystąpią m.in. Oliver Berkes (przeczytaj wywiad z wokalistą TUTAJ), zwycięzca „X Factor 3” Gergo Olah, raper Deniz, Gergo Szeker (także z „X Factor”) czy Barni Hamar oraz duet Gergo Demko i Timea Antal. „A Dal” poprowadzą Gábor Alfréd Fehérvári (Freddie – ESC 2016) oraz Boglárka Dallos-Nyers. Ćwierćfinał transmitowany będzie od 19:30 na kanałach Duna oraz Duna World. W Internecie program oglądać będzie można TUTAJ. Telewizja węgierska zaprasza też do oglądania programu „A Dal Kulissza” od 21:40 i do śledzenia mediów społecznościowych (profile na Instagramie, Facebooku czy YouTube). Skrót utworów poniżej:

W dzisiejszym odcinku „Star of Georgia” 🇬🇪 poznamy uczestników, którzy zakwalifikowali się do finałowych koncertów. Spośród kandydatów zaproszonych na castingi jurorzy wybrali 48 najlepszych, następnie w kolejnym etapie odrzucono 22 osoby i teraz przed komisją ważna decyzja o wyborze finałowej dziesiątki. Trzeci odcinek programu wyemitowany będzie dziś o 19:00 czasu polskiego i potrwa prawie dwie godziny. Transmisja internetowa dostępna będzie TUTAJ.

Po tygodniowej przerwie powracają preselekcje litewskie i dziś stacja LRT 🇱🇹 wyemituje 2. odcinek, nagrany 9 stycznia. Przypomnę, że w głosowaniu jurorów wygrała Justina Budaite-Juna, drugie miejsce miał Edgaras Lubys (to jego piąty solowy udział w selekcjach), a trzecie Lukas Bartaska oraz Paola Hart. O awans do finału powalczą też m.in. zespoły Tiramisu i Banzzzai (nie dostały punktów od jury), Valdas Lacko czy Grazvydas Sidiniauskas. Połowa piosenek z dzisiejszej rundy jest już dostępna w Internecie. Podobnie jak ostatnio, do punktów jurorskich dodane zostaną dziś głosy telewidzów, które mogą sporo namieszać w stawce. Do półfinału preselekcji przejdzie tylko sześciu najlepszych wykonawców. Drugi odcinek wyemitowany będzie o godzinie 20:00 na LRT, a transmisja internetowa dostępna będzie TUTAJ.

Zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem wieczoru będzie drugi półfinał preselekcji francuskich „Destination Eurovision” 🇫🇷. Dziś spośród dziewięciu wykonawców jury i widzowie wskażą do finału czterech najlepszych. W skład jury wejdą m.in. Mikolas Josef, Christer Bjorkman czy Zoe Straub. O finał walczy dziś Emmanuel Moire, zdecydowanie największe nazwisko w całej stawce, ale z piosenką, która nie otrzymała zbyt dużego wsparcia fanów. Wśród faworytek wymienia się dziś Gabrielę Laberge z „On cherche encore (Never Get Enough)” oraz Seemone z „Tous les deux”. Usłyszymy dziś także Tracy De Sa (swój utwór zaśpiewa w trzech językach), trio The Divaz, wokalistę Ugo Benterfę (fot.), Doutsona, Noemie oraz Philipelise. Tydzień temu wyniki były dość zaskakujące – czy i tym razem tak będzie? Pewne jest, że czeka nas jedna spora atrakcja – gościem specjalnym show ma być dziś Netta, zwyciężczyni Eurowizji 2018! Destination Eurovision” rusza o 21:00 na France 2 oraz TV5Monde i będzie transmitowane w Internecie na Facebooku. Skrót piosenek poniżej:

Źródło: Mediaklikk, Wikipedia, ESCkaz, Eurovoix, LRT.lt, France 2, fot.: Instagram

 

%d blogerów lubi to: