🇲🇹 [UPD!] Dziś Live Show na Malcie! Znamy wyniki ćwierćfinału na Litwie! Gwiazda One Direction na Eurowizji 2019?

Duet MaNNazz z utworem „Blind Bird” wygrał pierwszy ćwierćfinał preselekcji na Litwie 🇱🇹, zdobywając po 10 punktów od jury i widzów (792 głosy). Faworytka komisji – Migloko – zajęła 2. miejsce (12 punktów od jury + 639 głosów czyli 7 punktów od widzów), a na najniższym stopniu podium stanęła Aldegunda, której jurorzy dali raptem 3 punkty, ale wokalistka wygrała televoting zdobywając aż 828 głosów. Ponoć mocno wspiera ją środowisko LGBT. Do lutowych półfinałów przeszli również Twosome, Glossarium oraz Šarūnas Mačiūlis. Gebrasy, który u jurorów miał aż 8 punktów, zajął w televotingu ostatnie miejsce (157 głosów) i nie uzyskał awansu, podobnie jak m.in. formacja Filtered Tools czy uczestniczka „The Voice” Gabriela Ždanovičiūtė, która w talent-show zmasakrowała eurowizyjne „Toy”. Ze względu na transmisję specjalnego koncertu dla Ukrainy pt. „Razem do Zwycięstwa”, drugi odcinek preselekcji zostanie wyemitowany dopiero 19 stycznia, zresztą w przyszłym tygodniu będzie nagrywany. Zmiana w ramówce nie wpłynie na datę finału selekcji – odbędzie się on 23 lutego.

Bądź na bieżąco z terminami preselekcji narodowych i nie przegap swoich ulubionych finałów! 

Dziś na Malcie 🇲🇹 rusza etap „Live Show” X Factora. 12 kandydatów rywalizować będzie o miejsce w kolejnym odcinku. Przypomnę, że po serii eliminacji o finał walczy po trzech wykonawców z każdej kategorii. W grupie „Boys” zarządzanej przez Irę Losco są to Norbert Bondin (uczestnik brytyjskiego show „Śpiewajmy Razem”, jedna z wielu gwiazd maltańskiego „Gay Pride 2018”), Luke Chappell i raper Owen Leuellen. W grupie „Girls” znalazły się Kelsey Bellante (uczestniczyła też w litewskim „X Factor”), Nicole Frendo (uczestniczka preselekcji Malty do JESC 2015) oraz Michela Pace. W kategorii „Over 25s” mamy weteranka selekcji maltańskich i finalistę w San Marino 2018 – Franklina Calleję, Petrę oraz Bena Purplle, a w „Groups” zespoły 4th Line, Kayati i Xtreme. Show rusza o 21:00 i transmitowane będzie przez TVM i w Internecie TUTAJ.

Już w poniedziałek telewizja czeska 🇨🇿 opublikuje utwory, które wezmą udział w głosowaniu internetowym. Według doniesień i spekulacji, o Eurowizję powalczyć mają m.in. Tereza Mašková (uczestniczka „Superstar” i „Mam Talent” oraz lokalnej wersji „Twoja twarz brzmi znajomo”), wokalistka i tancerka o kaukaskich korzeniach – Pam Rabbit, śpiewający także po romsku Jan Bendig – finalista „Idola”, popularny wokalista Jakub Ondra (z utworem „Space Sushi”), Hana Barbara czy Adam Misik, którego piosenka „V Tobe” dotarła do finału Eurovision Internet Song Contest 2018 Dziennika Eurowizyjnego. W poniedziałek dowiemy się jak brzmią utwory konkursowe oraz jak i do kiedy głosować. Zgodnie z zasadami, nowego reprezentanta wskaże jury międzynarodowe i internauci z całego świata (50/50). Rok temu głosować mogli tylko właściciele czeskich telefonów komórkowych. Przypomnę, że szef delegacji Jan Bors zapowiedział, że tegoroczny konkurs ESCZ będzie stał na bardzo wysokim poziomie, a może być nawet najlepszym ze wszystkich europejskich selekcji. Czy faktycznie tak będzie?

UPDATE: Konferencja prasowa telewizji czeskiej odbędzie się o 13:00 (7 stycznia) i poprowadzi ją Libor Bouček. Lista finalistów ma wyglądać następująco: Hana Barbara, Tomaš Boček, Andrea Hola, Pamela Koky (Pam Rabbit), Lake Malawi z liderem grupy Albertem Černym, Barbora Mochowa, Jakub Ondra i Jara Vymer.

Kolejne spekulacje z Irlandii 🇮🇪. Ostatnio mówiono, że RTE chce wysłać na Eurowizję Unę Healy, a teraz dziennik „Irish Mirror” opublikował artykuł sugerujący, że do Tel Awiwu pojedzie Niall Horan (na zdjęciu). Artykuł został szybko usunięty z sieci, jednak fanom udało się zrobić zrzuty ekranu i zachować go. Niall to 25-letni wokalista znany ze śpiewania w zespole One Direction. Po rozpadzie grupy w 2016 roku podpisał kontakt z Capitol Records i wydał debiutancki album pt. „Flicker”, z którego pochodzą single „Slow Hands” czy „This Town”. Jako solowy artysta ma na koncie wiele prestiżowych wyróżnień muzycznych, a jego profil na Instagramie obserwuje ponad 21 mln osób. Jego utwór „On the loose” zajął 20. miejsce w finale konkursu Dziennika Eurowizyjnego „Eurovision Internet Song Contest 2018”. Gwiazdor póki co nie komentuje doniesień „Irish Mirror”.

Źródło: LRT.lt, Wikipedia, Eurodiena, TVM, inf. własne, ESCArena.cz, Irish Mirror, ESCxtra, fot.: Instagram

 

%d blogerów lubi to: