🇵🇱 POLSKIE PREMIERY (CZĘŚĆ 24) – Basia Gąsienica Giewont, Paulla, Kuba Jurzyk, Magda Bereda i Clock Machine

Listopad będzie ostatnim miesiącem cyklu Dziennika Eurowizyjnego, promującego polską muzykę i prezentującego nowe polskie piosenki – wydane po 1 września 2018, czyli spełniające jedną z najważniejszych zasad Konkursu Piosenki Eurowizji.

poprzedniej części cyklu poznaliśmy piosenki Oli Wielgomas, Fink Tree, Rat Kru, Aleksandry Kozubal, Sypuły, The Wall, The Fluorescence, Black Candy, Sary Jaroszyk i Juliana Lesińskiego. Październikowe ankiety zostały zakończone i do 6 listopada trwa wielkie głosowanie w podsumowaniu miesiąca – Szczegóły TUTAJNadal czekam też na kolejne zgłoszenia nowych piosenek – zarówno od Was, czytelników i słuchaczy, jak i od wykonawców, kompozytorów czy producentów, którzy chcieliby swoje utwory zaprezentować eurowizyjnym fanom! Propozycje utworów wysyłajcie na blazewicz.poczta@gmail.com lub poprzez Facebooka lub Instagrama (dziennik_eurowizyjny). 

Basia Gąsienica Giewont to wokalistka, aktorka teatralna i musicalowa, związana m.in. z Teatrem Roma. Współpracowała już przy wielu projektach, a w Czechach i na Słowacji występowała jako gość specjalny podczas koncertów zespołu Čechomor (selekcje czeskie 2008 z „Józef, mój kochany”). Była jedną z gwiazd tegorocznej eurowizyjnej imprezy w Bielsku-Białej, gdzie m.in. wykonała cover utworu „Toy”. Jej najnowszy utwór to „I tak” wyprodukowany przez Mateusza Krautwursta. Aktualnie wokalistka pracuje nad polsko-włoskim projektem muzycznym, a czy planuje też walkę o możliwość reprezentowania Polski na Eurowizji? Czy powinna zgłosić „I tak” do preselekcji? Posłuchaj utworu i zagłosuj w ankiecie!

Laureatka 8. miejsca w finale preselekcji polskich do Eurowizji 2017 – Paulla – powraca z nowym singlem i teledyskiem. Piosenkę „Dotykaj mnie” napisał Michał Kacprzak, twórca eurowizyjnej propozycji „Chcę tam z Tobą być”. Kompozytor wraz z wokalistką przygotowali też scenariusz do nowego teledysku. Paulla do tej pory wydała dwa albumy, z czego jej debiutancka płyta „Nigdy nie mów zawsze” dotarła do 2. miejsca listy OLIS w 2008 roku. Czy wokalistka z „Dotykaj mnie” powinna powrócić do preselekcji narodowych?

Kuba Jurzyk to młody wokalista związany z musicalowym studiem nagraniowym Accantus. Utwór „Uzależniony”, który pojawił się pod koniec października, zapowiada album wykonawcy – premiera płyty odbędzie się wkrótce. Muzykę do piosenki skomponowali Kajetan Święcichowski i Mateusz Walczak, a słowa stworzył sam Kuba, który był też współodpowiedzialny za scenariusz i reżyserię teledysku. Czy z takim utworem powinien pomyśleć o starcie w preselekcjach do Eurowizji?

Magda Bereda zaczęła od nagrywania coverów, a teraz tworzy je we własnych aranżacjach i publikuje autorskie piosenki. Znana jest z własnej wersji piosenki „Despacito”, która zebrała ponad 3,5 miliona wyświetleń. Jej najnowsza, autorska, propozycja to „W niepewności”. „Utwór, który stworzyłam, siedząc w pokoju przy dźwiękach pianina. Jest o tym, jak bardzo nie wierzymy w siebie, o naszych lękach i zmartwieniach” – czytamy w opisie na YouTube. „W niepewności” trwa niecałe 2,5 minuty, ale to nie znaczy, że nie mogłoby być zgłoszone do preselekcji narodowych. Czy wokalistka powinna iść w tym kierunku?

Clock Machine to zespół tworzący muzykę rockową z domieszką funku. Wokalistą jest Igor Walaszek. Występowali m.in. na festiwalu FAMA, Orange Warsaw Festival czy eliminacjach do Przystanku Woodstock. Do tej pory wydali dwa albumy, a nowy singiel „Prognozy” zapowiada trzecią płytę, która ma się ukazać na początku 2019 roku. Muzykę skomponowali członkowie formacji, a słowa napisał Arek Sitarz. Czy taka muzyka sprawdziłaby się w preselekcyjnej stawce?

Kolejna porcja nowych piosenek już wkrótce! Wyniki ankiet będą brane pod uwagę przy miesięcznym podsumowaniu, więc głosujcie uczciwie!

%d blogerów lubi to: