🇵🇱 POLSKIE PREMIERY (CZĘŚĆ 18) – Mela Koteluk, Popek ft. Matheo & Daria, Doniu & Nowator, Kriss Sheridan i Julia Wojtalik

Pora na kolejną część cyklu Dziennika Eurowizyjnego, promującego polską muzykę i prezentującego nowe polskie piosenki – wydane po 1 września 2018, czyli spełniające jedną z najważniejszych zasad Konkursu Piosenki Eurowizji.

siedemnastej części serii poznaliśmy piosenki Igora Herbuta, grup sielSKA i Kobiety, projektów Blask i NeraNature oraz Mateusza Magi. Aktywne są wszystkie ankiety, więc zapraszam do słuchania i głosowania! Nadal czekam też na kolejne zgłoszenia nowych piosenek – zarówno od Was, czytelników i słuchaczy, jak i od wykonawców, kompozytorów czy producentów, którzy chcieliby swoje utwory zaprezentować eurowizyjnym fanom! Propozycje utworów wysyłajcie na blazewicz.poczta@gmail.com lub poprzez Facebooka lub Instagrama (dziennik_eurowizyjny). 

Mela Koteluk urodziła się w 1985 roku w Sulechowie. W 2012 roku wydała swój debiutancki album „Spadochron”, a rok później wraz z Czesławem Mozilem nagrała „Pieśń o szczęściu”. Laureatka Fryderyków w kategorii „Debiut Roku” i „Artysta Roku”. W 2014 roku wydała drugą płytę, a już 9 listopada 2018 odbędzie się premiera albumu „Migawka”. Dwa poprzednie albumy Meli pokryły się platyną – czy tym razem będzie tak samo? Zapowiedzią płyty jest singiel „Odprowadź”. Piosenkę Mela stworzyła razem z Tomkiem Krawczykiem, Tomkiem Kasiukiewiczem i Robertem Rasz. Czy powinna zgłosić taką kompozycję do Krajowych Eliminacji?

Paweł Ryszard Mikołajuw, bardziej znany jako Popek to aktualnie jeden z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych raperów w Polsce. Wydał już cztery albumy, z czego „Król Albanii” z 2016 roku zdobył status „diamentowej płyty”. Nowa piosenka „Poza zasięgiem” promuje album „Dr Jekyll and My Hyde” Popka i Matheo, który wydany będzie 19 października. Partie żeńskie w tej piosence wykonuje wokalistka Daria Kowalska. Co ciekawe, utwór ma niecałe 3 minuty, więc idealnie pasowałby do regulaminu preselekcji. Czy warto by Popek pojawił się w takim konkursie i powalczył o reprezentowanie kraju na Eurowizji?

Doniu to jeden z twórców piosenki „Nie zapomnij” Oliwii Wieczorek (Eurowizja Junior 2016), ale też raper, producent i inżynier dźwięku. Nowator (wł. Paweł Lipski) to raper, wokalista, muzyk, kompozytor i autor tekstów pochodzący z Opoczna. Do tej pory wydał cztery albumy, ale ostatni pojawił się w 2008 roku. Sukces przyniosły mu single z lat 2015 i 2016, za które dostawał złote lub platynowe płyty (np. „Jestem na tak” nagrany z Magdą Femme). Nowy singiel „Ona tańczy” to pierwsze wspólne dzieło wykonawców, którzy mimo wspólnych koncertów na scenach całej Polski, od niemal dekady – dopiero teraz zdecydowali się nagrać razem energetyczny, imprezowy numer. Czy będzie z tego hit? Warto zgłosić taki utwór do preselekcji?

Kriss Sheridan to polsko-amerykański piosenkarz, autor tekstów, aktor, a także podróżnik i steward. Ma również niemieckie obywatelstwo,  studiował w Monachium, Madrycie i Nowym Jorku. W 2017 roku wydał swój debiutancki singiel „Happy”. Najnowsza piosenka to „Tomorrow” do której muzykę napisał Marcin Kindla, a tekst przygotował sam wokalista. Teledysk do utworu stworzył Piotr Smoleński. Myślicie, że Kriss powinien pokazać się szerszej publiczności i powalczyć z taką piosenką o reprezentowanie Polski w Tel-Awiwie?

17-letnia Julia Wojtalik prezentuje drugi singiel w swojej karierze. Wokalistka zadebiutowała piosenką „Challenge”. Nową piosenkę „Restart” przygotowała razem z Mateuszem Krautwurstem oraz Dominikiem Kowalem. „W głosie i kompozycji Julii czuć inspiracje muzyką Erykah Badu i India.Arie oraz nawiązanie do tradycji hip-hopu – zabawy pętlą z wykorzystaniem fraz żywych, improwizujących instrumentów” – czytamy na portalu jazzsoul. Jak Wam się podoba „Restart”? Widzielibyście taką piosenkę w stawce finałowej Krajowych Eliminacji?

Kolejna porcja nowych piosenek już wkrótce! Wyniki ankiet będą brane pod uwagę przy miesięcznym podsumowaniu, więc głosujcie uczciwie!

%d blogerów lubi to: