Holandia 🇳🇱 ma już reprezentantów – są to Max Albertazzi oraz Anne Buhre, którzy w duecie Max & Anne zaśpiewają utwór „Samen” (po holendersku: „Razem”). Piosenka zdobyła w finale 1. miejsce i 34. punkty, w tym 12 punktów od jury dziecięcego oraz od telewidzów. Komisja dorosła przydzieliła im 10 punktów. Drugie miejsce trafiło do Anny i „Touch Each Other’s Heart”, faworytki dorosłego jury. Na miejscu trzecim była grupa Remix, a na ostatnim Kiya. Holandia jest pierwszym krajem, który na JESC 2018 nie wysyła solisty. Podobnie jak Białoruś, ten kraj startuje w Eurowizji Junior nieprzerwanie od debiutu w 2003 roku, jednak nie odnosi tak wielkich sukcesów jak nasz wschodni sąsiad. Ralf Mackenbach jest jedynym zwycięzcą JESC dla swojego kraju, a poza nim jedynie Rachel w 2011 roku zdobyła zająć miejsce w top3 (druga pozycja). Rok temu kwartet FOURCE niespodziewanie wygrał głosowanie online, chociaż u jurorów był dopiero na dziewiątej pozycji. Ostatecznie uplasował się na miejscu czwartym.

Reprezentantka Rosji 🇷🇺 – Anna Filipchuk – nagrała już teledysk do piosenki „Nepobedimy”, z którą wygrała preselekcje narodowe do JESC 2018. Na razie nie wiadomo, czy utwór przeszedł jakiekolwiek zmiany względem wersji, którą znamy z czerwcowego finału narodowego. Teledysk ma już Darina Krasnovetska z Ukrainy 🇺🇦, chociaż w jej przypadku klip stworzony zostanie na podstawie występu w studiu telewizyjnym. Premiera ma się odbyć w październiku. Na połowę przyszłego miesiąca planowana jest publikacja utworu macedońskiego, nad którym Marija Spasovska pracuje z producentem Darko Dimitrovem oraz najwyżej ocenioną reprezentantką Macedonii 🇲🇰 w historii Konkursu Piosenki Eurowizji – Eleną Risteską. Jael Wena z Australii 🇦🇺 nagrała teledysk w towarzystwie swojej rodziny – póki co nie wiemy jeszcze jaki będzie to utwór.

W mediach plotkarskich i w Polsce i na świcie co jakiś czas publikowane są nagie zdjęcia celebrytów, najczęściej wykradzione lub wyłudzone poprzez różnego rodzaju media społecznościowe czy randkowe. Tego rodzaju skandale często cieszą się sporym zainteresowaniem internautów i nie inaczej jest w świecie eurowizyjnym. Po wygranej Severiny w preselekcjach chorwackich 2006 🇭🇷 środowisko fanów ESC gorąco dyskutowało na temat jej „filmiku” dla dorosłych w którym wokalistka „występuje” ze swoim ówczesnym partnerem. Podobnie było w 2011 roku, a skandal (rozdmuchany dodatkowo przez media rumuńskie 🇷🇴) dotyczył wokalisty grupy Hotel FM, Davida Bryana. Co ciekawe, w ostatnich miesiącach wyciek nagich zdjęć uczestników Eurowizji dotyczy głownie…panów. W Internecie krążyły zdjęcia (tzw. „nudesy”) m.in. Mansa Zelmerlowa (Szwecja 2015 🇸🇪), Tima Schou (Dania 2011 🇩🇰), Michela Pernioli (San Marino 2015 🇸🇲), Justsa (Łotwa 2016 🇱🇻), Benjamina Ingrosso (Szwecja 2018 🇸🇪, na zdj.), Igora Cukrova (Chorwacja 2009 🇭🇷), a dzisiaj co bardziej zaradni fani mogli znaleźć zdjęcia Cesara Sampsona, laureata 3. miejsca na Eurowizji 2018 dla Austrii 🇦🇹. Polskich 🇵🇱 uczestników Eurowizji póki co taka „wtopa” ominęła, nie licząc gołej pupy Ivana Komarenki, przyłapanego przez brukowce na swoim własnym balkonie. W specjalnej ankiecie facebookowej Dziennika Eurowizyjnego 42,5% głosujących przyznało, że interesuje się życiem prywatnym pojedynczym uczestników konkursu, a 56,9% uznało, że ten temat w ogóle ich nie interesuje. „Myślę, że dzięki Facebookowi i przed wszystkim Instagramowi, jest teraz o wiele łatwiej śledzić życie prywatne gwiazd ESC (i w ogóle gwiazd). Jeszcze parę lat temu śledziłem tylko muzyczne dokonania, bo reszty specjalnie szukać się nie chciało” – skomentował jeden z czytelników strony. Eurowizyjni panowie (i panie) – bądźcie więc ostrożni w wysyłaniu swoich gorących fotek!

Źródło: Wikipedia, Eurovoix, zdjęcie: LPSG

 

 

Reklamy