🇵🇱 POLSKIE PREMIERY (CZĘŚĆ 12) – Daria Zawiałow, Leszek Stanek, Laura Godziejewska, AmperA i Oscar Jensen

Pora na dwunastą część cyklu Dziennika Eurowizyjnego, promującego polską muzykę i prezentującego nowe polskie piosenki – wydane po 1 września 2018, czyli spełniające jedną z najważniejszych zasad Konkursu Piosenki Eurowizji.

W jedenastym odcinku serii poznaliśmy piosenki Szymona Chodynieckiego, duetu Ala Zastary, Xxanaxx, Yonathana i Masters. Nadal aktywne są wszystkie ankiety, więc zapraszam do słuchania i głosowania! Nadal czekam też na kolejne zgłoszenia nowych piosenek – zarówno od Was, czytelników i słuchaczy, jak i od wykonawców, kompozytorów czy producentów, którzy chcieliby swoje utwory zaprezentować eurowizyjnym fanom! Propozycje utworów wysyłajcie na blazewicz.poczta@gmail.com lub poprzez Facebooka lub Instagrama (dziennik_eurowizyjny). 

Koszalińska wokalistka Daria Zawiałow w 2009 roku wzięła udział w „Szansie na Sukces”, którą zwyciężyła. W 2011 dotarła do półfinału „Mam Talent”, a w latach 2013-2014 uczestniczyła w trzeciej i czwartej edycji „X Factora”, przy czym za drugim razem dotarła do finałowej dwunastki. Prawdziwy przełom nastąpił w Opolu w 2016 roku, gdzie za „Malinowy chruśnik” zdobyła nagrodę im. Anny Jantar. W 2017 roku wydała debiutancki album „A kysz!” który zdobył złotą płytę. Piosenka „Jeszcze w zielone gramy” z filmu „Plan B” dotarła do 1. miejsca Listy Przebojów Trójki. Teraz wokalistka szykuje się do wydania drugiego albumu, a nowa piosenka „Nie dobiję się do Ciebie” jest jej zapowiedzią. Co sądzicie o jej najnowszym singlu? Chcielibyście zobaczyć taki utwór w preselekcyjnej stawce?

Leszek Stanek to wokalista, ale też aktor, choreograf i celebryta, którego widzowie TVN na pewno kojarzą z reality-show „Azja Express”. W 2002 roku brał udział w „Idolu”, ale nie dostał się do finałów. Rok później związał się ze Śląskim Teatrem Tańca. Wystąpi w wielu serialach takich jak „Tancerze”, „Przepis na życie” czy „Plebania”. Po zajęciu trzeciego miejsca w „Azja Express” wydał singiel „Give me a hug” i zaczął częściej występować ze swoją muzyką, zresztą mocno sugerowano, że swój utwór zgłosi do Krajowych Eliminacji. Tak się jednak nie stało. Najnowsze dzieło Leszka to „I don’t wanna”, które wydane zostało przez Kayah w ramach projektu „My Name is New„. Muzykę i słowa napisał sam wokalista. Czy Leszek z taką piosenką faktycznie powinien spróbować swoich sił w walce o ESC?

Kolejna wokalistka, którą warto zaprezentować to Laura Godziejewska, nowa osobowość muzyczna promowana przez Kayax, który dostarczył cyklowi „Polskie premiery” sporo świeżych utworów. Jak uważa, jej serce rozdarte jest pomiędzy muzykę elektroniczną i jazz, co udowadnia w nowej piosence pt. „Tam”, którą sama napisała. Czy Laura powinna pomyśleć o Eurowizji? Posłuchajcie i zagłosujcie!

Zespół AmperA specjalizuje się w akustycznym rocku. W skład wchodzą wokalista i gitarzysta Kuba „Jack” Bociąga, gitarzysta Marcin „Kasa” Dawidowski, Mateusz „Nazgul” Nienartowicz grający instrumentach perkusyjnych i paru innych oraz Rafał „Rav” Ociepa (gitarzysta). Wspólnie tworzą od 2012 roku, do tej pory wydali płytę „4Strony” i zrealizowali 5 teledysków. Ich domeną są jednak koncerty na żywo. Ich najnowszy utwór to „Czwarty próg” przygotowany przez wokalistę zespołu (muzyka) i Natalię Przybyłowicz (tekst). Jak Wam się podoba?

Po raz drugi w naszym cyklu pojawia się młody wokalista Oscar Jensen, który planuje zgłosić się do Krajowych Eliminacji w 2019 roku. W ósmym odcinku prezentowałem jego piosenkę „Alive”, która niestety nie spotkała się z przychylnością czytelników Dziennika Eurowizyjnego, zdobywając nieco ponad 16% głosów na „TAK”. Ponad 15% uznało, że chciałoby Oscara w preselekcyjnej stawce z inną piosenką. Może kompozycja „Honour You With Love”, którą niedawno wydał będzie tym, co powinna usłyszeć widownia Krajowych Eliminacji?

Kolejna porcja nowych piosenek już wkrótce! Wyniki ankiet będą brane pod uwagę przy miesięcznym podsumowaniu, więc głosujcie uczciwie! Za parę dni wybierać będziemy najlepszą premierę września!

%d blogerów lubi to: