Koniec przyjmowania zgłoszeń po weekendzie

Polskie preselekcje do Eurowizji 2016 odbędą się 5 marca o 21:25 i potrwają do 22:40 czyli będzie to show trwające godzinę i 15 minut, znacznie krócej, niż wcześniejsze finały narodowe organizowane w latach np. 2006-2011. W programie dla prasy eliminacje widnieją pod nazwą „Program rozrywkowy” – prawdopodobnie nazwa ta zostanie później zmieniona na „Krajowe Eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizji 2016”. Konkurs pokaże też TV Polonia. O wyjazd do Sztokholmu ma powalczyć od 5 do 10 kandydatów.

Do 8 lutego trwa etap zgłoszeń do preselekcji, a listę finalistów mamy poznać przed 16 lutego. Wśród najnowszych kandydatów wymienić należy Huberta Centkowskiego, białoruską formację Aura (która zgłosiła utwór odrzucony przez białoruską komisję preselekcyjną – TUTAJ), gwiazdę disco-polo Bartosza Jagielskiego (z utworem „Zostań mą królewną”) oraz Twinseed z „Too little time” w 3-minutowej wersji.

Liczba płyt w sekretariacie TVP (to znaczy plastikowej skrzynce „na bułki”) jest już naprawdę imponująca, tak że rozpoczęto selekcjonowanie konkursowego materiału.” – informuje profil Pop Run The World na Facebooku. Do tej pory polskie preselekcje nie cieszyły się zbyt dużym zainteresowaniem, a ilość nadsyłanych zgłoszeń była często niższa niż np. na Malcie. Czy teraz się to zmieni?

Źródło: TVP.pl, Facebook, Pop Run The World, fot.: Onet.pl

2 komentarze

  1. Michał Szpak na fb poinformował, że zgłosił jednak „Color of your life”. Moim zdaniem lepszy wybór niż „Such is life”.

    Polubienie

  2. „Polskie preselekcje do Eurowizji 2016 odbędą się 5 marca o 21:25 i potrwają do 22:40 czyli będzie to show trwające godzinę i 15 minut,” – w obecnym systemie zdecydowanie nie 1h15min, a zaledwie godzinę 😉 Nie chce mi się wierzyć, że TVP zrezygnuje z prawa emisji 15-minutowego pasma reklamowego. A… do tego dochodzą ogłoszenia nadawcy. Tak więc audycja nie będzie trwała nawet godziny – o ile czegoś nie przesuną.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: