Cleo reprezentantką Polski 2016?

Kolejna internetowa „burza” związana z udziałem Polski na Eurowizji. Tym razem powodem jest wpis Donatana na Facebooku. Producent gratuluje swojej byłej podopiecznej, Cleo, ponownego udziału w Eurowizji. Jak twierdzi, wokalistka będzie reprezentować Polskę w 2016 roku. „Zainteresowanie jej muzyką za granicą jest bardzo duże – stąd remix „Zabiorę Nas” wykonany przez BASTO. Szereg innych zdarzeń które potoczyły się bardzo dynamicznie i jeszcze jakiś czas temu były nie osiągalne dziś stały się faktem!”. Donatan twierdzi, że nie ma sensu już dłużej ukrywać prawdy, bo „i tak wszyscy już wiedzą”, chociaż w kontekście Cleo akurat mało się plotkowało, mając na uwadze jej słowa – piosenkarka chętnie wróciłaby na Eurowizję, ale nie tak szybko. Wpis Donatana polubiło ponad 4 tysiące osób, a na swoich profilach status umieściło prawie 30 internautów. O sprawie napisały też m.in. Interia.pl, Eska.pl czy RMF FM.

Czy to prawda? Raczej kierowałbym się w stronę kontrolowanego szumu medialnego wokół Cleo i jej nowej piosenki „Zabiorę nas” oraz remixu, jaki niedawno powstał. Donatan w komentarzach żartuje sobie z tematu Eurowizji pisząc m.in. „Może jakąś piosenkę o uchodźcach? Już mam początek refrenu: „Płaczą Niemcy, płacze Francja – co im dała tolerancja„, „Zrobimy specjalnie dla Szwedów inscenizacje że wygania uchodźców” czy „Oni mają wystarczająco swoich „szpaków” na miejscu – warto im pokazać zdrowe klimaty …bo inaczej Europa umrze„. Jego wpisy to krytyka m.in. samej Eurowizji, laickości Europy czy środowisk homoseksualnych.

O udział w Eurowizji fani pytają już samą zainteresowaną. Cleo jednak nie zaprzecza, ani nie potwierdza informacji, którą podał Donatan. Wokalistka na wszystkie pytania odpowiada jedynie uśmieszkiem 🙂” – podaje portal Eska.pl. „Pozostaje nam jednak poczekać na oficjalne wyniki jury i mocno trzymać kciuki za naszą wokalistkę. Przypomnijmy, że jej ostatnim kawałkiem – „Zabiorę nas”, ostatnio zainteresował się belgijski producent Basto.” – dodaje RMF.fm

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami TVP ma ogłosić nazwisko reprezentanta w lutym. Wybór ma zostać dokonany wewnętrznie. Ze względu na swoją popularność Eurowizja coraz częściej jest wykorzystywana przez rodzimych artystów w celu promocji ich muzyki czy działalności. Rok temu świetnie wykorzystała to Doda. Czy teraz Donatan chce w ten sposób pomóc Cleo? Utwór „Zabiorę nas” ma aktualnie ponad 2,2 mln wyświetleń na YouTube.

Źródło: Facebook, Eska, RMF FM, Interia, fot.: RMF.fm

2 komentarze

 1. Donatan mówi głośno to, czego wiele osób z tej niby liberalnej części społeczeństwa boi się nawet pomyśleć, a co dopiero powiedzieć 🙂 .
  Co do Cleo… no cóż, ja pamiętam, że wtedy w 2014 roku wyszła plotka, że oni pojadą na ESC, a potem okazało się to prawdą, więc… nie wiadomo, może jednak coś jest na rzeczy? 🙂 Jeśli to jest tylko wykorzystywanie Eurowizji do celów promocji, jak rok temu zrobiła to Doda, no to nie wygląda to zbyt dobrze pod względem moralnym. Akurat Dodzie niezbyt dużo to zresztą dało… kto dziś pamięta o „Riotce”? 🙂 Jest też trzecia możliwość – że faktycznie Cleo była/jest rozważana jako reprezentantka, ale ze względu na różne zmiany w polskich publicznych mediach ostateczny rezultat będzie jednak inny. Cóż, no jeśli to jednak będzie Cleo, to nie mam nic przeciwko. Nie będzie się trzeba wstydzić o głos i śpiewanie na żywo, przynajmniej. Piosenka „Zabiorę nas” nawet ujdzie, może być, no ale jednak są w niej pewne wady – jak dla mnie, oczywiście. No ale w tej postaci utworu, wstydu i tak by nie było. Zresztą to wcale nie musiałaby być ta właśnie piosenka 🙂 . No cóż – zobaczymy (i usłyszymy), jak to będzie 🙂 . W każdym razie osoba Cleo nie powinna być jakoś bardzo kontrowersyjna dla nowych władz… chyba 🙂 , no a już na pewno w porównaniu do takiej Dody albo Michała Szpaka np. 🙂 🙂 .

  Polubienie

  1. No ale/no cóż/no to użyte 7 razy w jednym komentarzu…Twój przekaz można zawrzeć w 2-3 zwięzłych zdaniach, a piszesz elaborat, w którym 80% to bezwartościowe lanie wody. Popracuj nad tym, bo czytać się tego nie da!

   Ja uważam, że Cleo żaden przeciętny widz nie pamięta, a jej nowa piosenka jest po prostu do bólu przeciętna. Mimo całej mojej sympatii do niej wysyłając ją skazujemy się na porażkę w półfinale.

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: